Autor Wątek: Podlinkowanie do katalogów  (Przeczytany 2218 razy)

Kasia

• Newbie
  • *
Podlinkowanie do katalogów
« dnia: 07 Czerwiec 2013, godz: 11:38 »
Witam,
zaczynam przygodę i Publikerem i może zadam śmieszne pytanie, ale mam problem.
Mam utworzoną daną grupę w projektach i w tej grupie włączyłam "podlinkuj z katalogów". Sprawdzam grupę, wyskakuje komunikat:
"Brak tekstu

Brak opublikowanego tekstu (w Tekstach pełnych) przeznaczonego do podlinkowania z katalogów. Dodaj nowy tekst tutaj: teksty grupy.
Próbowano przygotować tekst do podlinkowania wpisu, który zawiera adres: ................................

Brak tekstu

Brak opublikowanego krótkiego tekstu (w Tekstach pełnych) przeznaczonego do podlinkowania z katalogów. Dodaj nowy tekst tutaj: teksty grupy.
Próbowano przygotować tekst do podlinkowania wpisu, który zawiera adres: ........................................"
Zatem dodają do "tekstów pełnych" treść, gdzie zaznaczam, że ma ona służyć do podlinkowywania z katalogów, treść posiada linki "auto". W spisie moich treści pojawia się zaznaczenie, iż jest to tekst do podlinkowania, do katalogów, ale nie jest zaznaczone "publikuj". Jak to kliknę to pojawia się:
"Tekst (ID=....) nie może być opublikowany, ponieważ wybrano opcję 'Linkiem głównym może być = jeden z poniższych', ale nie zaznaczono żadnego z adresów. "

Co robię źle? Nie mogę znaleźć tej opcji "linkiem głównym ....". Proszę o pomoc.

publiker.pl

• Administrator
  • Hero Member
Odp: Podlinkowanie do katalogów
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Czerwiec 2013, godz: 12:31 »
Jeśli włączyłaś opcje podlinkowania, to program musi mieć teksty, których użyje do podlinkowania - wystarczy dodać taki tekst.

Opcja "link główny" znajdziesz w edycji linka w grupie, czyli Menu -> Projekty -> Zarządzaj grupami -> Linki -> (klik na adres URL).

Kasia

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Czerwiec 2013, godz: 08:23 »
Dziękuję, włączyłam ten link główny, tylko dalej męczę się z komunikatami "brak opublikowanego tekstu...."
Mam teksty i pełne i krótkie, które są zaznaczone jako do podlinkowywania z katalogów, w nich mam link 'auto' i nic.

Kolejna sprawa, którą zauważyłam to błąd w statystykach. Skoro mam parę grup i w nich ustawione że np. z każdej ma się wysyłać po 2-3 wpisy codziennie to to powinnam mieć w statystykach. A dziś w statystykach mam ostanie wpisy z 04.06.2013, a zadania CRON są na 16.06.2013. Z jednego projektu jak zrobię "statystyki za ostatnie 14 dni" to nie wyskakuje nic. Chyba przez to nie przebrnę... :(

publiker.pl

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Czerwiec 2013, godz: 10:21 »
Prześlij na email dane dostępu do panelu Publikera, to sprawdzę jak to wygląda.