Autor Wątek: Co to jest panel PubliKodów  (Przeczytany 4208 razy)

publiker.pl

• Administrator
  • Hero Member
Co to jest panel PubliKodów
« dnia: 22 Maj 2013, godz: 15:44 »
Panel PubliKodów służy pośrednictwu w sprzedaży płatnych kodów do katalogów i precli - panel znajduje się pod adresem: www.publiker.pl/panel.

Panel PubliKodów powstał jako odpowiedź na obserwowane i cały czas rosnące zainteresowanie klientów płatnymi wpisami. Aby ułatwić im publikację wpisów w płatnych katalogach postanowiliśmy to jak najbardziej uprościć i zautomatyzować.

Właściciele katalogów dodając swój katalog do panelu zyskują pełną automatyzację sprzedaży kodów oraz dostęp do nowych klientów. Rejestracja jest darmowa, w każdej chwili można usunąć swój adres katalogu z systemu, a niewielka opłata administracyjna w wysokości 10% od ceny netto pobierana jest tylko za sprzedane PubliKody - nie ma żadnych innych opłat. Nie ważne, czy jesteś właścicielem 1 czy 100 katalogów/precli - możesz zarabiać na dodatkowej sprzedaży przez panel PubliKodów.

W panelu PubliKodów możesz obserwować w których katalogach, ile, po jakiej cenie sprzedałeś płatnych kodów, dostępne jest również aktualne saldo Twoich zarobków. Zarejestruj się w panelu, aby zobaczyć jak to wygląda od środka :)
« Ostatnia zmiana: 22 Maj 2013, godz: 17:16 wysłana przez publiker.pl »

bboy

• Newbie
  • *
Odp: Co to jest panel PubliKodów
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Maj 2013, godz: 20:47 »
Witam

Mam drobny dylemat odnośnie PubliKodów, a mianowicie co w przypadku gdy klient zakupi kody od NetVision i tym samym liczy na to, że wpis zostanie opublikowany, a ze względu na to że dodaje automat, nie ma możliwości sprawdzenia regulaminu danego katalogu. Ja na przykład nie przyjmuję erotyki do katalogów. Co w przypadku, gdy zostanie dodana strona łamiąca regulamin danego katalogu i ją usunę. Klient będzie niezadowolony bo zapłacił, będzie reklamował usługę w NetVision, co z tym fantem zrobi NetVision. Czy będzie reklamował dalej t.j. do właściciela katalogu?

Klient powie że nie miał możliwości sprawdzić regulaminu bo automat dodaje strony. Wydał powiedzmy na to 40 zł za dodanie do jakiejś grupy katalogów i wszystkie łamią regulamin i zostaną usunięte. Co w takim przypadku? Do tej pory nie było problemu bo każdy dodający do katalogu powinien przeczytać regulamin i jak dodaje automatem, to tak przygotować opis, żeby nie łamał regulaminu. W PubliKodach natomiast jest baza katalogów, która powstała przez dodanie ich do bazy przez właścicieli i każdy z bazy może mieć inny regulamin a Publiker go nie sprawdzi.

publiker.pl

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Maj 2013, godz: 15:10 »
Mam drobny dylemat odnośnie PubliKodów, a mianowicie co w przypadku gdy klient zakupi kody od NetVision i tym samym liczy na to, że wpis zostanie opublikowany, a ze względu na to że dodaje automat, nie ma możliwości sprawdzenia regulaminu danego katalogu. Ja na przykład nie przyjmuję erotyki do katalogów. Co w przypadku, gdy zostanie dodana strona łamiąca regulamin danego katalogu i ją usunę. Klient będzie niezadowolony bo zapłacił, będzie reklamował usługę w NetVision, co z tym fantem zrobi NetVision. Czy będzie reklamował dalej t.j. do właściciela katalogu?
Program wysyła wpis automatycznie do katalogu, ale tylko wtedy wpis zostanie dodany do katalogu, gdy zostaną spełnione określone warunki, np. zostanie poprawnie dopasowana kategoria i podkategoria. Wysyłany wpis jest tak przygotowywany, aby spełniał wymogi katalogu co do długości tytułu, opisu, słów kluczowych, liczby linków w tekście itd. Sprawdzane są również słowa zabronione, więc jeśli ustawisz sobie w SeoKatalogu (Menu SeoKatalogu -> Blokowanie -> frazy) niedozwolone słowa i we wpisie takie słowo wystąpi (w tytule, w tekście lub w tagach), to taki wpis nie zostanie przyjęty, a Kupujący będzie widział w Publikerze, że wpis nie został dodany, bo zawierał niedozwolone słowa (oczywiście jeśli wpis nie został dodany, to Kupujący nic nie płaci).

Właściciel katalogu może usunąć dowolny wpis opłacony PubliKodem, tak samo jak może usunąć wpis opłacony SMSem, czy w inny sposób, a Kupujący musi mieć tego świadomość - dlatego powinien zadbać o to, aby wpis był zgodny w ogólnie przyjętymi normami, czyli być poprawnie i starannie napisany.

bboy

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Maj 2013, godz: 22:19 »
Dziękuję za odpowiedź, do wyjaśnienia pozostaje jeszcze jedna kwestia. O ile już wiem że mogę sobie zablokować frazy w danym katalogu i wtedy opis zawierający zabronione frazy nie zostanie dodany. Zdarzyć się może, że opis będzie poprawnie napisany (sensowny, poprawnie gramatyczny, bez słów niedozwolonych, bez wulgaryzmów itp.) ale będzie to np. typowa strona zaplecza (wordpress z kilkoma artykułami i linkami do pozycjonowanej strony). Ja np takich storn nie przyjmuję i sprzedając kody w inny sposób niż PubliKody, kupujący jest informowany o tym, że ma przeczytać regulamin i gdy doda w tym przypadku stronę zapleczową, nie może mieć pretensji jak usunę wpis bo złamał regulamin.

Za pomocą PubliKodu wpis się doda, ja go usunę i użytkownik może mieć pretensje że opis był "idealny" a strona i tak została usunięta. Automat nie rozróżni czy linkowana strona jest w budowie, zapleczem pozycjonerskim itp.

publiker.pl

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Maj 2013, godz: 22:49 »
Nie wiem, co mam Ci odpowiedzieć na takie sytuacje. Myślę, że zdrowy rozsądek Kupujących i Sprzedających jest kluczem do tej zagadki. Nawet jeśli ktoś dodaje ręcznie wpis do katalogu, to trudno mi uwierzyć w to, że za każdym razem będzie czytał regulamin i przygotowywały tekst w 100% zgodny z regulaminem - no chyba, że masz silny, wiarygodny katalog z PR = 5, to może i tak, ale w pozostałych przypadkach to raczej mało prawdopodobne.

A Ty masz jakiś pomysł jak to rozwiązać?

bboy

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Maj 2013, godz: 20:29 »
Jeśli ktoś kupuje pojedyncze kody np. za pomocą sms, to również wątpię, że w każdym katalogu czyta regulamin. Natomiast jeśli kupuje multikod dopowiedzmy 400 katalogów i płaci np 50 zł lub więcej za to, no na 99% przeczyta regulamin (który zazwyczaj jest jeden do całej grupy), żeby kasa nie poszła na marne.

Co do rozwiązania tego problemu to również nie mam pomysłu.

publiker.pl

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Maj 2013, godz: 21:18 »
To są dopiero początku funkcjonowania panelu, więc sądzę, że w którymś momencie rozwoju będziemy wiedzieć jak rozwiązywać takie sytuacje.

swirus71

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: 28 Maj 2013, godz: 23:05 »
Może umożliwić właścicielom katalogów (grup) dodanie regulaminu dla grupy w panelu a dodającym przed "włączeniem" grupy go wyświetlić w publikerze z opcją zapoznałem się i akceptuję?

Mam jeszcze inne pytanie - obsługa publikodów odbywa się przez skrypt wgrany do katalogu obsługujący bazę danych. Może połączyć go jakoś z panelem i umożliwić obsługę pewnych funkcji z poziomu panelu (np. edycja słów zakazanych)... hurtowo we wszystkich dodanych katalogach lub w zaznaczonych w panelu.

publiker.pl

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #8 dnia: 28 Maj 2013, godz: 23:48 »
Może połączyć go jakoś z panelem i umożliwić obsługę pewnych funkcji z poziomu panelu (np. edycja słów zakazanych)... hurtowo we wszystkich dodanych katalogach lub w zaznaczonych w panelu.
Taki mechanizm znacznie wykraczałby poza oryginalnie zamierzony zakres funkcjonalności skryptu obsługi PubliKodów i na razie bym się nad tym nie skupiał, ale może kiedyś wrócimy do tego pomysłu.

pyzdera

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: 10 Lipiec 2013, godz: 11:08 »
Nie ma tego wiele ale jednak: opisy w języku angielskim - 1szt, strona zawalona reklamami tak, że nie smiem tego nawet nazwać zapleczówką tez raz, opisy z błędami ortograficznymi, interpunkcyjnymi i logicznymi to jakieś 30% tego co trafia do moich katalogów za pomocą publikodów. ¬le dobrane kategorie to standard.
Dlatego postulowałem o moderację - teraz jak klient płaci za moderację, to wpis zanim zostanie opublkowany, jest poprawiony i przypisany do odpowiednich kategorii, a cenę ustawiam sobie taka, żeby mi się chciało.
Natomiast strony niezgodne z regulaminem, opisy bez sensu albo robione z synonimów napisanych przez analfabetów po prostu odrzucam i już - nie jest moim problemem czy ktoś czyta czy nie regulamin, bo niezależnie od tego jak dodaje wpis, dodaje go do mojego katalogu gdzie obowiązuję taki a nie inny regulamin.
Co więcej - nie obchodzi mnie kto dodaje wpis - użytkownik, czy firma obsługującą publikody, bo mnie płaci właśnie ta firma i to im wystawie rachunek :)
Wiec moim zdaniem kwestia pretensji o brak akceptacji wpisu leży raczej na linii kupujący - firma obsługującą publikody :) i to na głowie tej firmy powinno być poinformowanie kupującego o tym że syf nie przejdzie i ze katalogi maja regulaminy :)

publiker.pl

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #10 dnia: 10 Lipiec 2013, godz: 16:09 »
No to możesz teraz zrobić, że katalog jest moderowany i tyle - użytkownik będzie wiedział, że moderowany, więc albo nie będzie wysyłał wcale do takich katalogów, albo zrobi dobre opisy, albo będzie brał pod uwagę to, że wpis może nie zostać opublikowany.

pyzdera

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: 11 Lipiec 2013, godz: 07:49 »
Masz na myśli jakieś ustawienie w panelu publikodów, czy chodzi po prostu o to że w danym katalogu włączę moderację i na publicznej liście publikera będzie on odznaczony jako moderowany?

publiker.pl

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #12 dnia: 11 Lipiec 2013, godz: 11:18 »
Aby ustawić, że wpisy mają być moderowane (czyli, żeby oczekiwały na akceptację moderatora, a nie było od razu publikowane z automatu), to zrób tak:
  • pobierz najnowszą wersję skryptu interfejsu do katalogów (w panelu PubliKodów w Menu -> Pliki do pobrania);
  • rozpakuj pobraną paczkę i w pliku konfiguracyjnym (np. w pliku 'publikody-seokatalog_config.php') ustaw swoje hasło dostępu (takie samo jak do tej pory w starym pliku konfiguracyjnym, który już masz u siebie na serwerze);
  • w nowej wersji interfejsu możesz ustawić, czy wpisy mają być moderowane, czy nie - ustawiasz to w pliku konfiguracyjnym;
  • przegraj na serwer nowe pliki interfejsu;
  • w panelu PubliKodów zaplanuj ponowne sprawdzenie katalogu, do którego wgrałeś nowe pliki.

pyzdera

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: 11 Lipiec 2013, godz: 13:08 »
A, nie to spoko, to już zrobione :) myślałem że trzeba jeszcze coś "odptaszkować"