Autor Wątek: Jak zacząć sprzedawać kody za pomocą panelu PubliKodów  (Przeczytany 22975 razy)

clever

• Newbie
  • *
    • Multikody do mocnych katalogów
Odp: Jak zacząć sprzedawać kody za pomocą panelu PubliKodów
« Odpowiedź #60 dnia: 23 Czerwiec 2013, godz: 20:43 »
Rozumiem, kierunek w jakim zmierza Twoja odpowiedz, jednak sprowadza się to do tego o czym pisałem. Trzeba zawrzeć umowę i wystawić rachunek do tej umowy.  Bardzo dobrze pokazuje to przykład z wynajęciem balkonu na baner reklamowy. Idealna sprawą byłoby zawarcie takiej umowy w momencie rejestracji w serwisie. 
Multikody do kilkunastu grup katalogów http://multikody.org

publiker.pl

• Administrator
  • Hero Member
Odp: Sprawy formalno-prawne związane z osiąganiem przychodu ze sprzedaży multikodów
« Odpowiedź #61 dnia: 24 Czerwiec 2013, godz: 14:16 »
Chciałem najpierw wypłacić pieniądze jako osoba prywatna. Wcześniej na forum właściciel publikera zapewniał, ze przedstawi legalny i zgodny z przepisami sposób rozliczenia (nie znalazłem jego opisu na tym forum) , jednak aby przelać na podany nr rachunku zgromadzone muszę przesłać wystawiony rachunek.
Sposób rozliczania się z Urzędem Skarbowym leży po stronie użytkownika, ja mogę ze swojej strony pomóc, np umieszczając informacje o sposobie rozliczenia się - szczególnie nikt się o to pilnie nie dopytywał, więc jeszcze taka instrukcja nie powstała, ale jak najbardziej możemy coś takiego przygotować.

Jeżeli ktoś wystawi Panu więcej niż jeden taki rachunek to może się spodziewać poważnych problemow, bo zgodnie z interpretacją ministerstwa finansów  taki przypadek świadczy, ze ktoś prowadzi działalność gospodarczą.
To już jest kwestia decyzji użytkownika jak on będzie się z tego rozliczał. Jeśli sprzedaż stanowi stały dochód, to oczywiście według przepisów powinno się założyć działalność gospodarczą. Jeśli będziesz wystawiać co miesiąc taki rachunek, to może być rzeczywiście problem, ale można taki rachunek wystawić 3-4 razy w roku i powinno być OK - tak przynajmniej twierdzi nasza księgowa.

Nie bardzo rozumiem całą tą dyskusję odnośnie rachunków, bo ja przecież tego nie wymyśliłem :) to nie jest żadna nowość. Dowolna forma zarobku musi być jakoś tam rozliczana, jeśli np. płatność za wpis jest SMSem, to też należałoby się z tego jakoś rozliczyć. To samo dotyczy programów partnerskich, reklam, itp. i w tego typu rozliczeniach pojawia się właśnie rachunek jako forma rozliczenia z osobą, która nie prowadzi działalności.

clever

• Newbie
  • *
    • Multikody do mocnych katalogów
« Odpowiedź #62 dnia: 25 Czerwiec 2013, godz: 18:19 »
W zupełności zgadzam się, że każdy indywidualnie i osobiście rozlicza się z Urzędem Skarbowym i każdemu powinno zależeć aby wszystkie operacje finansowe były zgodne z obowiązującymi przepisami Prawa. Zacząłem ten wątek bo myślałem, że masz prostszy niż mój sposób rozliczania się z osobami indywidualnymi nie prowadzącymi DG ale widzę, że w tym temacie jeszcze długa droga do przebycia.
Proponuje zakończyć dyskusje w tym temacie i przejść do meritum sprawy i zająć się sprawami związanymi z integracją publikera z katalogami.  Ponieważ nie mam z tym żadnych problemów to pozdrawiam wszystkich.

Jako firma przebrnąłem pierwszą wypłatę zgromadzonych środków to mogę poinformować wszystkich, że w sobotę wysłałem rachunek na maila a dziś miałem już pieniądze na koncie.
Multikody do kilkunastu grup katalogów http://multikody.org

eria86

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #63 dnia: 26 Czerwiec 2013, godz: 10:58 »
przypominam sie w kwestii tagow i moderacji:D

publiker.pl

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #64 dnia: 26 Czerwiec 2013, godz: 11:02 »
Dzięki za przypomnienie :) Moderację już mamy zrobioną od tygodnia, ale przy okazji pojawił się inny bardzo fajny pomysł i właśnie cały czas nad nim pracujemy. Ponieważ każda zmiana wiąże się z koniecznością wgrania do katalogu nowego pliku obsługi PubliKodów, to dobrze byłoby, aby wszystkie te zmiany wdrożyć za jednym zamachem - stąd to opóźnienie. Nowe funkcje powinny się spodobać przede wszystkim właścicielom moderowanych i zadbanych katalogów. Myślę, że w przyszłym tygodniu już wszystko będzie gotowe.

zbysiontko

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #65 dnia: 29 Czerwiec 2013, godz: 11:07 »
Witam
O czym może świadczyć błąd: RPC #564A32 podczas dodawania katalogów? Kilka z moich zostało odrzuconych z tego właśnie powodu.

publiker.pl

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #66 dnia: 29 Czerwiec 2013, godz: 12:19 »
W którym miejscu widzisz ten błąd?

zbysiontko

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #67 dnia: 29 Czerwiec 2013, godz: 13:28 »
Po dodaniu katalogu, w liście oczekujących na sprawdzenie.

"Brak akcji komendy RPC #564A32. "

publiker.pl

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #68 dnia: 29 Czerwiec 2013, godz: 14:30 »
Napisz na email, to ustalimy co z tym zrobić :)

bomikas

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #69 dnia: 04 Lipiec 2013, godz: 11:09 »
Dlaczego po dodaniu katalogów do panelu publikodów cały czas w parametrach jest: brak danych. Minął już ponad tydzień od aktywowania katalogów.

publiker.pl

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #70 dnia: 04 Lipiec 2013, godz: 11:11 »
Napisz na email i podaj adresy tych katalogów.

publiker.pl

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #71 dnia: 04 Lipiec 2013, godz: 11:25 »
Zakończyliśmy prace nad nową wersją skryptu interfejsu dla PubliKodów, szczegóły w tym wątku: Aktualizacja skryptu interfejsu do wersji 1.0.3

bomikas

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #72 dnia: 04 Lipiec 2013, godz: 12:57 »
Napisz na email i podaj adresy tych katalogów.

Znajomy ma podobną sytuację, też dodał katalogi ponad tydzień temu i wysyłał Wam listę katalogów, czeka już kilka dni na rozwiązanie problemu, a parametry nadal się nie pojawiają, więc jest to chyba problem globalny.

publiker.pl

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #73 dnia: 04 Lipiec 2013, godz: 13:18 »
Musieliśmy najpierw zakończyć sprawę tej aktualizacji, która właśnie została opublikowana. Teraz zajmiemy się tą sprawą - do tej pory tylko jedna osoba zgłosiła taki problem.

bomikas

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #74 dnia: 04 Lipiec 2013, godz: 13:28 »
Ok, to czekamy na rozwiązanie tego problemu.

Chciałbym jeszcze zasugerować, aby w panelu publikodów prezentować listę katalogów z publikodami, wraz z ich parametrami (PR, IP, IP) - nie każdy ma publikera, a zawsze warto by było widzieć jakie są dodane katalogi na publikodach.