Autor Wątek: Jak zacząć sprzedawać kody za pomocą panelu PubliKodów  (Przeczytany 26141 razy)

publiker.pl

 • Administrator
 • Hero Member
 • *****
 • Wiadomości: 1 867
 • Pomógł: 0
  • Zobacz profil
Odp: Jak zacząć sprzedawać kody za pomocą panelu PubliKodów
« Odpowiedź #15 dnia: 27 Maj 2013, godz: 22:32 »
Tak, możesz wejść w panelu Publikera w Menu -> Katalogi i nad listą wybrać "Pokaż: płatne PubliKodem". Przy najbliższej aktualizacji dodamy też informacje w statystykach o liczbie dostępnych katalogów. Na tą chwilę mamy już 495 katalogów dołączonych do panelu PubliKodów :) Jeśli nie masz ich wszystkich jeszcze w swojej instalacji Publikera, to możesz wejść w Menu -> Zadania CRON i uruchomić ręcznie zadanie "Aktualizacja bazy katalogów i precli", żeby zaktualizować bazę katalogów.

eria86

 • Newbie
 • *
 • Wiadomości: 15
 • Pomógł: 0
  • Zobacz profil
Odp: Jak zacząć sprzedawać kody za pomocą panelu PubliKodów
« Odpowiedź #16 dnia: 27 Maj 2013, godz: 23:20 »
jakies przyblizone terminy planujecie w kwestii moderacji?

publiker.pl

 • Administrator
 • Hero Member
 • *****
 • Wiadomości: 1 867
 • Pomógł: 0
  • Zobacz profil
Odp: Jak zacząć sprzedawać kody za pomocą panelu PubliKodów
« Odpowiedź #17 dnia: 28 Maj 2013, godz: 08:11 »
Na tą chwilę nie jestem w stanie Ci podać konkretnego terminu. Teraz będziemy głównie pracować nad rozwojem PubliKodów, ale jest dużo innych jeszcze rzeczy do zrobienia.

No przyznam, że jestem trochę w szoku, jak zobaczyłem do swojej historii finansowej w panelu PubliKodów na moim koncie. Na koncie mam dosłownie 5 katalogów, niezbyt wysokiej jakości, bo nie zajmowałem się nimi za bardzo, a w ciągu ostatnich 5 dni zarobiłem na sprzedaży PubliKodów tyle, co w 1,5 roku na wpisach płatnych SMSem :) Sprzedało się ponad 30 PubliKodów do tych moich kilku katalogów.
« Ostatnia zmiana: 28 Maj 2013, godz: 13:24 wysłana przez publiker.pl »

publiker.pl

 • Administrator
 • Hero Member
 • *****
 • Wiadomości: 1 867
 • Pomógł: 0
  • Zobacz profil
Odp: Jak zacząć sprzedawać kody za pomocą panelu PubliKodów
« Odpowiedź #18 dnia: 28 Maj 2013, godz: 13:26 »
Filmik przedstawiający historię sprzedaży PubliKodów na moim koncie: http://youtu.be/YofBStT61hc

publiker.pl

 • Administrator
 • Hero Member
 • *****
 • Wiadomości: 1 867
 • Pomógł: 0
  • Zobacz profil
Odp: Jak zacząć sprzedawać kody za pomocą panelu PubliKodów
« Odpowiedź #19 dnia: 28 Maj 2013, godz: 16:14 »
Na tą chwilę mamy już w panelu PubliKodów 789 katalogów i rośnie :) W końcu pojawiły się jakieś Sinooke, bo do tej pory większość to SeoKatalogi.

publiker.pl

 • Administrator
 • Hero Member
 • *****
 • Wiadomości: 1 867
 • Pomógł: 0
  • Zobacz profil
Odp: Jak zacząć sprzedawać kody za pomocą panelu PubliKodów
« Odpowiedź #20 dnia: 29 Maj 2013, godz: 00:07 »
Przekroczyliśmy tysiąc :) Mamy już 1030 aktywnych katalogów.

swirus71

 • Newbie
 • *
 • Wiadomości: 16
 • Pomógł: 0
  • Zobacz profil
Odp: Jak zacząć sprzedawać kody za pomocą panelu PubliKodów
« Odpowiedź #21 dnia: 29 Maj 2013, godz: 01:23 »
"@"Tak, wpisy przechodzą bez moderacji" - to jest kompletne nieporozumienie, chyba nie widziałeś jaki syf trafia do katalogów z dodawarek. Większości dodających chyba nawet nie chce się sprawdzić jak wygląda generowany tekst, a bywają przypadki tekstów synonimizowanych automatycznie.
Zasada jest jedna - opłata jest pobierana za moderację wpisu, a nie za dodanie.
A tak, będą leciały z automatu syfne zaplecza, lotto, opisy gg i pornole. Dlatego, moim zdaniem wpisy muszą podlegać moderacji."


Nie sposób się nie zgodzić ze stwierdzeniem że moderacja musi być!

Na poparcie tej tezy załączę kilka opisów jakie znalazłem co prawda w darmowym seoku - ale nie liczyłbym na to że przy automatycznej publikacji ludziska będą oszczędzać katalogi - a moderowanie zatwierdzonych wpisów to totalna porażka.

Co do rozbijania płatności na 2 kwoty - też IMO to bez sensu - bo skończy sie tak jakto napisano wcześniej - moderacja 90gr, publikacja 10 gr...

A teraz perełki literackie z katalogu:

Domki nad morzem
Opis: It bring to fruition all included the distant painted entrepreneur domki sarbinowo several point sextant, some respecting which, by virtue of the spirituality on the house of worship has remained planner pass about till our acknowledge all the time, abate, regard the forms touching the attractiveness in point of hypo femme 's any one unaffected breathless I domki nad morzem tanio inclusive of itself the mental image, before greasepaint fixer Helen same that he wished the Everyman speaking of Crotona, who took alter ego duly I surpassed beneficial others respect the anecdote re organizer Frau's over and over heard, contented till umpire. For domki blisko morza this parley, ego seemed ineptitude atomic up to resign the expertly of any, find, in any case in virtue of aught in relation to the fake defects are offended amongst better self, creamy before approach you to greeting gentleman faults, high, respect anything point which the ceremonious caveat. And just here, actually, better self open male own up appendix altarpiece those who accepter acquitted rather, equidistant calculated, evenly the retire, academic he, singularly, domki nad morzem be conversant with, even, excluding this that went, but advancing champion die depleted regard paragon die in re the role about inanity, equal it inner self likewise, whose position paper they followed, punk bushed, the rules speaking of voice, in any case, bountifully that alter ego outstanding us. He is bar married blighted area, abridge besides that a certain number on virgins, which simultaneously were, to pant after, it could comport us, regarding wholesome appurtenances, here beholder been fair noclegi tanio many dispassionately the architecture concerning this, from the finally choosing which so far, in possession of host abbreviation, whatever inner man pleased, before consort ratified punk birthright in point of.

Słowa kluczowe: wakacje nad morzem, wczasy nad morzem, noclegi nad morzem, domki sarbinowo tanio, domki blisko morza

------------------------------------------
Sesje z brzuszkiem
Opis: Wiele osób uważa że sąd prawa jazdy joke niełatwe, i najwięcej liczy się negacja logiczna wiedza wyłącznie szczęścia, wewnątrz jakim humorze fotografia rodzinna będzie egzaminator i tym podobne. Bardzo istotne natomiast jest dobre formowanie, wpojenie wiedzy odnośnie do ruchu drogowego, pierwszej pomocy, znaków.  Wychowanie Jazdy  Nauka prawa jazdy wcale nie musi znajdować się ogromnie ciężką pracą, jeżeli już przyłożymy się oraz solidnie będziemy zakupować edukację nie tylko od instruktora ale także na własną rękę owo sprawdzian posiadamy oczywiście zdany. Wielu ludzi które przystępują do przewodnika prawa fotograf warszawa jazdy uczy się tylko na wykładach wewnątrz szkole do które uczęszcza natomiast własnymi siłami powinno zadbać się o dodatkowe dane, utrwalać je korzystając z internetu, kodeksu drogowego, oraz dodatkowo dobrych rad innych kierowców którzy mają uprzednio doświadczenie. Nim przystąpieniem do egzaminu należałoby porozmawiać spośród kim jaki ma poprzednio prawo jazdy, wiele cennych wskazówek na pewno nie zaszkodzi, fotografia dzieci oraz wręcz może nadzwyczaj się przyczynić w nagłym wypadku.  Szkoły Jazdy  Prawko nie jest zbyt drogie dzięki ogromnej konkurencji na rynku, ośrodki szkolenia kierowców kuszą atrakcyjnymi cenami,, a ponadto warunkami nauki. Kursy prawa jazdy pożądane byłoby rozpocząć w środku w charakterze najmłodszym wieku, gdyż młode osoby szybciej nabywają wiedzy, tudzież zdatność prawa jazdy może posłużyć w środku znalezieniu lepszej pracy,, a ponadto szybszemu sesja ciążowa awansowi.Prawie każdy niestary kierowca ma obowiązek zachować w pamięci o zachowaniu bezpieczeństwa na drodze, oraz także o tym ze nie jest jedynym uczestnikiem ruchu.

Słowa kluczowe: zdjęcia noworodków, sesja ciążowa, fotografia dzieci, zdjęcia niemowląt, sesje z brzuszkiem, zdjęcia ciążowe, sesja zdjeciowa dzieci, fotograf dzieci, fotografia rodzinna, fotograf warszawa

----------------------------------------
Fotografia ślubna Wrocław
Opis: Najpopularniejsza grupa hakerska ostatnich Fotografia ślubna Wrocław miesięcy Anonymous tym społem wzięła na naprowadzacz okolica Czeskiego rządu dodatkowo stowarzyszeniu które zarządza prawami autorskimi. Ma znajdować się to wyraz ich sprzeciwu przeciwko wprowadzeniu ACTA w Czechach również podatku Fotografia ślubna Wrocław odkąd czystych mediów. Republika Czeska wespół spośród 20 krajami świata podpisały umowę ACTA, która ma na celu redukcja piractwa w sieci, lecz zdaniem osób które sprzeciwiają się ACTA, ma istnieć owo start cenzury w internecie. Czeski odłam Anonymous postanowił dowieść własny sprzeciw wykonując ataki hakerskie na wyżej wymienione instytucje. Ponadto ACTA nie Fotografia ślubna Wrocław podoba im się podobnie taksa od mediów który ma zostać wylansowany. Taksa będzie nałożony na wszystkie nośniki pamięci takie w charakterze: płyty DVD, Dyski twarde, Pendrive, i kasety magnetofonowe. Za 1 GB pamięci wszelki klient będzie musiał uregulować należność taksa w wysokości 1 korony, z czym nie zgadzają się Czescy internauci plus Anonymous. Ataki na strony rządowe ustalony się coraz powszechniejsze od czasu momentu zamknięcia znanej strony MegaVideo  która była pierwszą ofiarą nowej ustawy ACTA. 19 stycznia założyciel największego serwisu hostującego filmy online Kim Dotcom Fotografia ślubna Wrocław został zachowany na podstawie nakazu aresztowania wydanego na mocy FBI. Jego serwisy MegaVideo i MegaUpload zostały zamknięte, a samemu Kimowi grozi wyrok 50 lat więzienia. Szacuje się że straty jakie wyrządziły serwisy owo dookoła miliarda dolarów.
Czeski frakcja Anonymous co do jednego spośród innymi członkami grupy z całego świata zapowiedzieli uformowanie portalu podobnego aż do MegaVideo ma owo stanowić respons na surowe prawo jakie chcą wkroczyć kraje które przyłączyły się do ACTA.
 
Słowa kluczowe: fotografia ślubna wrocław, wrocław , fotografia

----------------------------------------
----------------------------------------

Wpisy niewątpliwie baaardzo unikalne... i od razu do cięcia - takie coś nawet nie powinno się pojawić na stronach przeciętnego katalogu.
Nie wspomnę też o (co również było wspomniane wcześniej) dodawaniu 5-go poziomu zaplecza...

Stąd wniosek moderacja wpisów MUSI BYĆ bo w przeciwnym wypadku płatne katalogi zamienią się szybko w śmietnik albo zostaną usunięte... i zastąpione katalogami śmieciowymi zrobionymi pod publikody...

publiker.pl

 • Administrator
 • Hero Member
 • *****
 • Wiadomości: 1 867
 • Pomógł: 0
  • Zobacz profil
Odp: Jak zacząć sprzedawać kody za pomocą panelu PubliKodów
« Odpowiedź #22 dnia: 29 Maj 2013, godz: 10:25 »
OK, zrozumiałem, przyjąłem, zgadzam się i tak jak napisałem wcześniej - będzie możliwość określenia opłaty za publikację i opłaty za moderację. Jeśli ktoś nie będzie miał ochoty moderować wpisy, to da opłatę za moderacją 0, a jeśli ktoś będzie chciał moderować każdy wpis, to da opłatę za publikację 0, a za moderacją 100% opłaty - każdy będzie mógł dostosować wymagania do swoich potrzeb (takie są plany), a Kupujący będą mogli wybrać co im bardziej odpowiada i co im bardziej się opłaca.

W tym momencie już możesz zwiększyć opłatę za wpis, np. do 4 zł i od razu będziesz widział poprawę w jakości wpisów, które są wysyłane do katalogu - prosta sprawa.

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia - to powiedzenie bardzo pasuje do spraw związanych z katalogowaniem i od dawna obserwuję czasem dwie skrajności, które wynikają z tego, czy ktoś jest właścicielem katalogu, czy osobą publikującą wpisy. Są czasem osoby wysyłające wpisy, które chciałyby automatycznie dodawać wpisy do darmowych katalogów, ale... żeby taki katalog był zadbany, wartościowy i najlepiej z Page Rank co najmniej 3. Z drugiej strony są czasem właściciele katalogów, którzy mają katalog od miesiąca, Page Rank = 0 i chcieliby pobierać opłatę za wpis kilka złotych i wpis koniecznie musi być unikalny. Ja oczywiście rozumiem, że każdy może mieć swój punkt widzenia i każdy może mieć swój pogląd na te sprawy, ale rzeczywistość najlepiej weryfikuje takie konflikty interesów i "kto ma rację".

Właściciele katalogów potrzebują Kupujących, a osoby zamieszczające wpisy potrzebują Sprzedających - postarajmy się choć trochę zrozumieć się nawzajem.

Nieustanne zwracanie bacznej uwagi na potrzeby zarówno Kupujących jak i Sprzedających jest zasadniczą i podstawową ideą towarzyszącą rozwojowi panelu PubliKodów. Potrzeby są bardzo różne, a panel ma ułatwiać ich zaspokojenie.
« Ostatnia zmiana: 29 Maj 2013, godz: 10:53 wysłana przez publiker.pl »

publiker.pl

 • Administrator
 • Hero Member
 • *****
 • Wiadomości: 1 867
 • Pomógł: 0
  • Zobacz profil
Odp: Jak zacząć sprzedawać kody za pomocą panelu PubliKodów
« Odpowiedź #23 dnia: 30 Maj 2013, godz: 10:32 »
Mamy już 1605 katalogów :)

Jak zarabiają Sprzedający w tydzień po uruchomieniu panelu - dwa zrzuty ekranu z mojego panelu administracyjnego zrobione przed chwilą :)

Sortowanie według daty zakupu PubliKodu malejąco:


Sortowanie według opłaty za wpis malejąco:

« Ostatnia zmiana: 30 Maj 2013, godz: 10:35 wysłana przez publiker.pl »

swirus71

 • Newbie
 • *
 • Wiadomości: 16
 • Pomógł: 0
  • Zobacz profil
Odp: Jak zacząć sprzedawać kody za pomocą panelu PubliKodów
« Odpowiedź #24 dnia: 01 Czerwiec 2013, godz: 00:09 »
Po 3 dniach od dodania widzę 1 "temat" do poprawy - tzn standardowo mam w katalogach 1 dodatkowy link z treści - a widzę, że stworzona grupa (automatycznie) ma tych linków 3 (a chciałbym mieć to jednorodnie - tzn 1 link dodatkowy z opisu) - przydałoby się w panelu mieć możliwość ustawienia parametrów dla grupy pt "publikody" i modyfikacji tego ustawienia we wszystkich / lub zaznaczonych katalogach (chodzi o opcje dotyczące ilości linków z treści / wymagań dotyczących długości opisu.

publiker.pl

 • Administrator
 • Hero Member
 • *****
 • Wiadomości: 1 867
 • Pomógł: 0
  • Zobacz profil
Odp: Jak zacząć sprzedawać kody za pomocą panelu PubliKodów
« Odpowiedź #25 dnia: 03 Czerwiec 2013, godz: 17:33 »
Automatycznie tworzona grupa dla PubliKodów ma domyślne parametry, a jednym z tych parametrów jest liczba linków w treści wpisów ustawiana na 3. Możesz jednak wejść do panelu swojego katalogu i zmienić wartość tego parametru np. na 1. Ta wartość ustawiona w panelu katalogu będzie uwzględniana.

eria86

 • Newbie
 • *
 • Wiadomości: 15
 • Pomógł: 0
  • Zobacz profil
Odp: Jak zacząć sprzedawać kody za pomocą panelu PubliKodów
« Odpowiedź #26 dnia: 03 Czerwiec 2013, godz: 19:09 »
proponuje ustawiac to w panelu przy imporcie albo w pliku configu

eria86

 • Newbie
 • *
 • Wiadomości: 15
 • Pomógł: 0
  • Zobacz profil
Odp: Jak zacząć sprzedawać kody za pomocą panelu PubliKodów
« Odpowiedź #27 dnia: 04 Czerwiec 2013, godz: 13:41 »
jak czesto aktualizowane sa statystyki katalogow? i dlaczego przy katalogach dodanych w zeszlym tygodniu jest data sprawdzenia 2013-04-04?

publiker.pl

 • Administrator
 • Hero Member
 • *****
 • Wiadomości: 1 867
 • Pomógł: 0
  • Zobacz profil
Odp: Jak zacząć sprzedawać kody za pomocą panelu PubliKodów
« Odpowiedź #28 dnia: 04 Czerwiec 2013, godz: 20:17 »
jak czesto aktualizowane sa statystyki katalogow?
O jakie statystyki pytasz?

i dlaczego przy katalogach dodanych w zeszlym tygodniu jest data sprawdzenia 2013-04-04?
To znaczy, że ten adres był już w bazie katalogów Publikera (mógł być aktywny lub nieaktywny, ale w bazie taki adres już istniał) i informacje o tym katalogu były zbierane - jeśli masz datę 2013-04-04, to znaczy że adres był aktywny. To jest jedna baza katalogów dla Publikera (do wysyłki automatycznej) oraz do Publiker Klient dla Windows (do ręcznego katalogowania).

eria86

 • Newbie
 • *
 • Wiadomości: 15
 • Pomógł: 0
  • Zobacz profil
Odp: Jak zacząć sprzedawać kody za pomocą panelu PubliKodów
« Odpowiedź #29 dnia: 05 Czerwiec 2013, godz: 09:33 »
odnosnie statystyk, chodzi o site/pr/itd
zmniejszyłem w panelu katalogu ilosc linkow jakie mozna zamiescic w tresci wpisu z publikodow, ale i tak weszly 3 linki w opisie...
to samo odnosnie przyjmowania podstron i subdomen, ustawienia z panelu sa pomijane
« Ostatnia zmiana: 05 Czerwiec 2013, godz: 09:37 wysłana przez eria86 »