Autor Wątek: Instalacja na tym samym serwerze co pozycjonowane strony?  (Przeczytany 1802 razy)

kubapb

• Newbie
  • *
Instalacja na tym samym serwerze co pozycjonowane strony?
« dnia: 25 Kwiecień 2013, godz: 21:33 »
Szukałem tej informacji na forum, i jedyne co znalazłem to stwierdzenie, że "nie ma to żadnego znaczenia" ale odnośnie obciążenia serwera. A czy ma to znaczenie na ewentualne większe ryzyko bana?

publiker.pl

• Administrator
  • Hero Member
Odp: Instalacja na tym samym serwerze co pozycjonowane strony?
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Kwiecień 2013, godz: 22:25 »
Na obciążenie to na pewno ma wpływ, bo zawsze to jakieś dodatkowe obciążenie - oczywiście zależy to od liczby wysyłanych wpisów, bo przy małej liczbie wysyłki to dodatkowe obciążenie będzie znikome i zupełnie nieznaczące.

Natomiast to, czy może mieć to wpływ na pozycjonowaną stronę, to moim zdaniem nie ma to znaczenia. Może mieć wpływ na ban ze strony Google w związku z zapytaniami o IP i PR (ale tutaj też nie wszystkie instalacje będą z tego intensywnie korzystać, więc również zależy to od konkretnego zastosowania Publikera), ale ten ban dotyczy tylko zapytań o IP, PR, a nie bana na pozycjonowaną stronę. Takie jest moje zdanie - jeśli ktoś ma inną opinię na ten temat, to proszę o komentarz :)

wodnick

• Sr. Member
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Kwiecień 2013, godz: 09:06 »
Witam.

Bana strony (domeny) wprost raczej się nie dostanie, ale IP może trafić na jakąś ichnią blaklistę.
A ta może jakoś wpływać na pozycję strony.
Mr. G. agreguje wiele różnych danych i potem je wykorzystuje w bardzo zaskakujący czasem sposób (o czym się kilkukrotnie przekonałem).
Ryzyko IMO jest spore, że takie działanie może zaszkodzić.

Z pozdrowieniami,
wodnick

jacekk20

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Październik 2013, godz: 00:12 »
A co z sytuacją instalacji publikera na innym serwerze ale u tego samego dostawcy co serwer ze stroną www?
strona jest na serwerze cal, ale na innym serwerze również w cal ma być publiker (jeszcze nie zarejestrowany tam ani hosting nie opłacony więc wycofać się mogę)

publiker.pl

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Październik 2013, godz: 11:30 »
Ja uważam, że to nie ma znaczenia, czy na tym samym serwerze czy na innym. Przecież jeśli mamy serwer współdzielony, to na tym samym serwerze jest wiele kont użytkowników - jeśli Ty masz na takim serwerze stronę WWW, ale nie masz Publikera, to jakiś inny użytkownik może mieć na tym serwerze Publikera, albo inne narzędzia, a Ty nie masz na to wpływu, ani nie masz nawet wiedzy o tym, że coś takiego jest zainstalowane na tym serwerze.