Autor Wątek: Publiker zatrzymuje dodawanie do Seokatalogów z multikodem  (Przeczytany 2928 razy)

yu2

• Newbie
  • *
Publiker zatrzymuje dodawanie do Seokatalogów z multikodem
« dnia: 23 Kwiecień 2013, godz: 00:37 »
Witam,
Mam taki problem, Publiker dodaje grupę do listy seokatalogów z multikodem. Wszystko jest ok, wysyła ok. 20 wpisów i wyłącza się. Na liście jest jeszcze wiele katalogów, do których nie zostały wysłane wpisy. Zaznaczona jest opcja: dodaj do wszystkich katalogów i wykorzystuj tylko adresy z baz: lista katalogów z multikodem. Mimo to Publiker wyłącza linkowanie z katalogów i wysyła komunikat na maila o błędzie:
"Nie ma katalogu, do którego można dodać ten wpis
Zobacz opis tego komunikatu w pomocy:
http://forum.publiker.pl/index.php/topic,99.0.html"

Czego bym nie zrobił wyłącza mi w ten sam sposób już 2 listy.
Proszę o pomoc

publiker.pl

• Administrator
  • Hero Member
Odp: Publiker zatrzymuje dodawanie do Seokatalogów z multikodem
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Kwiecień 2013, godz: 11:38 »
Zrób tak:
1) zaktualizuj program do najnowszej wersji
2) upewnij się, że słowa kluczowe w kategoriach / podkategoriach w ustawieniach grupy są prawidłowo dobrane tak, aby program mógł bez problemu dopasować kategorię i podkategorię;
3) wejdź w Menu -> Projekty -> Zarządzaj grupami -> Operacje -> Ponownie spróbuj dodać wpis do katalogów = do wszystkich katalogów jeszcze raz
4) uruchom ponownie grupę

Jeśli nie pomoże, to napisz na email.

yu2

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Kwiecień 2013, godz: 13:29 »
1. Publiker jest aktualny - 3.3.6.
2. Sprawdziłem kategorie - są ok, ale na wszelki wypadek dodałem kilka ekstra z katalogów, do których publiker nie wysłał wpisów tak, aby mieć pewność.
3. Uruchomiłem ponownie z opcji: ponowne wysyłanie wpisów nieopublikowanych.

Niestety nie pomogło :(

Zauważyłem pewną prawidłowość. Prawie wszystkie wysłane wpisy dotyczą katalogów, które w Publikerze pokazują PR, IP i IPM = 0
Natomiast prawie wszystkie niewysłane to te z PR, IP i IPM > 0

W innych grupach multikody dodają się prawidłowo, ale tam są inne listy katalogów i prawie wszystkie mają PR, IP i IPM = 0 (mimo, że w rzeczywistości te parametry są > 0, a przynajmniej IP)
Wszędzie włączona jest opcja: "dodaj do wszystkich".
Wysyłam screeny na maila.

lukaszpc

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Maj 2013, godz: 09:32 »
podbijam do tematu

mail wysłany....

wodnick

• Sr. Member
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Maj 2013, godz: 14:59 »
Witam.

Miałem podobny problem.
Chyba udało mi się go rozwiązać.
Nie będę pisał wszystkiego co próbowałem (a mamy tu ze śfagrem spore dokonania), napiszę co (na razie) pomogło.

Banał, kazałem jeszcze raz sprawdzić katalogi, do których liczba dodań była równa 0.
Oprócz tego zresetowałem blokady, ale te jak się okazało, były ustawione tylko dla katalogów do których dodania nastąpiły.
Czyli można spróbować bez tego.

Z pozdrowieniami,
wodnick

remyg

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Sierpień 2013, godz: 10:50 »
Oprócz tego zresetowałem blokady, ale te jak się okazało, były ustawione tylko dla katalogów do których dodania nastąpiły.

tak na marginesie, jak sprawdzić, dla jakich adresów są blokady? trzeba w bazie grzebać? gdzie dokładnie?

publiker.pl

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Sierpień 2013, godz: 13:34 »
Jeśli ten pierwszy sposób nie pomógł, to może to wynikać z tego, że w bazie danej instalacji programu nie wszystkie informacje o katalogach są aktualne i trzeba zrobić tak:

1) zaktualizuj program do najnowszej wersji
2) upewnij się, że słowa kluczowe w kategoriach / podkategoriach w ustawieniach grupy są prawidłowo dobrane tak, aby program mógł bez problemu dopasować kategorię i podkategorię;
3) wejdź w Menu -> Katalogi i wylistuj wszystkie katalogi z bazy katalogów dla danego multikodu;
4) pod listą katalogów masz formularz eksportu adresów - wyeksportuj do pliku wszystkie adresy (same adresy URL wystarczą);
5) wejdź w Menu -> Katalogi -> Dodaj adresy do sprawdzenia, wklej wyeksportowaną powyżej listę adresów, zaznacz opcję "sprawdź ponownie każdy adres URL";
6) musisz poczekać z 1-2 dni, aż wszystkie adresy zostaną ponownie sprawdzone (czas oczekiwania będzie zależał oczywiście od liczby katalogów do sprawdzenia);
7) jak wykona się punkt 6), to wejdź w Menu -> Projekty -> Zarządzaj grupami -> Operacje -> Ponownie spróbuj dodać wpis do katalogów = do wszystkich katalogów jeszcze raz
8 ) uruchom ponownie grupę