Autor Wątek: Zbyt małe dodawanie.  (Przeczytany 1985 razy)

takedown

• Newbie
  • *
Zbyt małe dodawanie.
« dnia: 16 Kwiecień 2013, godz: 22:11 »
Witam wszystkich.

Po zapoznaniu się z forum niestety nie odnalazłem pytania na nurtujące mnie pytanie.

Publikera używam od ok 2 miesięcy (świetny program) ale niestety od około 2 tygodni zaczoł strasznie mało dodawać wpisów było ok 60 dziennie teraz jak jest 20 max 25 to sie ciesze czasami jest znacznie mniej na wszystkie 5 stron które pozycjonuje.

1. Program nie jest przeciążony ręcznie uruchamiam crona i  zawsze otrzymuje komunikat, że brak jest zadań
2. Na bieżąco dodaje nowe katalogi, precle itp
3. Ustawione mam na dodawanie ok 50 wpisów dziennie na stronę, łączeni mam 5 stron czyli teoretycznie powinno być 250 wpisów dziennie.
4. Natomiast wpisy podlinkowywujące dodają sie bez najmniejszego problemu i w odpowiedniej ilości.

Pytanie dodatkowe.

Dlaczego non-stop pojawiają mi się nowe strony poza bazą tzn adresy nieprzypisane do żadnej bazy.

Dlaczego program z uporem maniaka do niektórych precli dodaje po 200 razy wpis a 80% precli leży odłogiem, są aktywne zarejestrowane i nie używane przez program. (teraz ustawiłem żeby dodawał do najmniej używanych zobaczymy czy to pomoże.

Z góry dziękuje za pomoc

Filip

takedown

• Newbie
  • *
Odp: Zbyt małe dodawanie.
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Kwiecień 2013, godz: 12:48 »
Witam

Problem rozwiązany. Kłopot tkwił w ustawieniu cron na 5 min na serwerze home. Zastosowałem plugin do FireFoxa, który odświeża stronę co 30 sek i wszystko wróciło do normy.

Co prawda zdawałem sobie sprawę ze cron działa co 5 min ale wydawało mi sie, że jak ręcznie będę uruchamiał wykonywanie zadań to będzie ok. Jednak okazało sie, że nie jest ok :)

wodnick

• Sr. Member
Odp: Zbyt małe dodawanie.
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Kwiecień 2013, godz: 13:06 »
Sprawdź też jaki masz czas wykonywania skryptu (max_execution_time czy coś w podobie).
Te 30 sekund w szczególnych przypadkach to może być za często.