Autor Wątek: Nagły wzrost obciążenia serwera po aktualizacji do 3.3.1  (Przeczytany 3393 razy)

zdzich

• Newbie
  • *
Nagły wzrost obciążenia serwera po aktualizacji do 3.3.1
« dnia: 04 Grudzień 2012, godz: 10:35 »
Po ostatniej aktualizacji Publikera do wersji 3.3.1 nastapił nagły wzrost obciążenia serwera, z dotychczasowych 1.2 - 1.5 % (praktycznie niezmiennie przy wszystkich poprzednich aktualizacjach od 3.x.x aż do 3.2.0) do 3.0 - 3.6 % - i w tych granicach się utrzymuje przez cały czas. W tym czasie nie była zmieniana konfiguracja ani nie były dodawane nowe projekty.

publiker.pl

• Administrator
  • Hero Member
Odp: Nagły wzrost obciążenia serwera po aktualizacji do 3.3.1
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Grudzień 2012, godz: 21:48 »
Nikt inny takiego czegoś nie zgłaszał, a główną zmianą w aktualizacji do wersji 3.3.x była obsługa proxy, co nie ma większego wpływu na obciążenie serwera, na którym jest Publiker. Używasz w ogóle proxy? Sprawdź w Menu -> Statystyki -> Statystyki wysyłanych wpisów ile wysyłasz wpisów w ostatnim czasie - może wzrosła liczba podlinkowań i stąd wzrost obciążenia.

zdzich

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Grudzień 2012, godz: 12:39 »
To wszystko już właśnie posprawdzałem przed zamieszczeniem wpisu na forum i nie ma praktycznie żadnych różnic w stosunku do poprzednich okresów ani w ilości wysyłanych wpisów ani w ilości aktywnych projektów. Wszystkie wartości są podobne a skok obciążenia serwera nastąpił dokładnie po zainstalowaniu aktualizacji do 3.3.1 - w tym samym dniu przed aktualizacją (była wersja 3.2.0) obciążenie serwera nie przekraczało 1.3 %.

ragnar23

• Sr. Member
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Grudzień 2012, godz: 12:45 »
to pewnie bedzie głupie... ale jak vps , dedyk to może restart? :>

wodnick

• Sr. Member
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Grudzień 2012, godz: 17:06 »
@zdzich

A rozdzieliłeś może crona w wersji 3.3.x?

publiker.pl

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Grudzień 2012, godz: 17:55 »
@zdzich
A rozdzieliłeś może crona w wersji 3.3.x?
No właśnie... może rozdzieliłeś zadania na kilka kolejek, przez co zadania wykonują się szybciej i obciążenie wzrosło.

zdzich

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Grudzień 2012, godz: 20:57 »
To wszystko już właśnie posprawdzałem przed zamieszczeniem wpisu na forum i nie ma praktycznie żadnych różnic w stosunku do poprzednich okresów ani w ilości wysyłanych wpisów ani w ilości aktywnych projektów. Wszystkie wartości są podobne a skok obciążenia serwera nastąpił dokładnie po zainstalowaniu aktualizacji do 3.3.1 - w tym samym dniu przed aktualizacją (była wersja 3.2.0) obciążenie serwera nie przekraczało 1.3 %.

Niestety, nie. Wszystko jest dokładnie tak jak opisane powyżej.

Milkfish

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: 06 Grudzień 2012, godz: 01:07 »
U mnie wygląda to identycznie, publiker z dwoma aktywnymi projektami na laohost i:
Zużycie ogólne z 0.22 na 4.46
Procesor z 0.1 na 2.5
Ram z 0.04 na 1.42
Nieoptymalne zapytania MySQL z 0 na 697

wodnick

• Sr. Member
« Odpowiedź #8 dnia: 06 Grudzień 2012, godz: 12:06 »
@Milkfish

A możesz wylistować z logów te nieoptymalne zapytania?
Poznęcamy się nad nimi ;)

Milkfish

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: 06 Grudzień 2012, godz: 12:48 »
Problem dotyczył proxy -  wina po mojej stronie, za zauważyłem zmiany w panelu od wersji 3.3.0. Wrzuciłem nowe do nowej zakładki i aktualnie obciążenie prawidłowe.

Przykładowo:
2012-12-05 22:09:21 CET milkfish_p: UPDATE publiker_config SET value='' WHERE var='current_proxy8';
2012-12-05 22:36:46 CET milkfish_p: UPDATE publiker_config SET value='' WHERE var='current_proxy8';
2012-12-05 22:37:21 CET milkfish_p: UPDATE publiker_config SET value='' WHERE var='current_proxy8';
2012-12-05 22:37:24 CET milkfish_p: UPDATE publiker_config SET value='' WHERE var='current_proxy8';
2012-12-05 22:38:31 CET milkfish_p: UPDATE publiker_config SET value='' WHERE var='current_proxy8';
2012-12-05 22:40:18 CET milkfish_p: UPDATE publiker_config SET value='' WHERE var='current_proxy8';

verb

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: 21 Grudzień 2012, godz: 12:34 »
Witam,
mam ten sam problem i nie bardzo wiem co z nim zrobić... po aktualizacji ogólne obciążenie serwera znacznie wzrosło a slow.log na Lao zasypany jest od kilku dni wpisami:

2012-12-20 03:09:38 CET xxxx_publ: UPDATE publiker_config SET value='' WHERE var='current_proxy8';
2012-12-20 03:10:14 CET xxxx_publ: UPDATE publiker_config SET value='' WHERE var='current_proxy8';

próbowałem coś zmienić w konfiguracji ale bez efektu.
Nigdy nie używałem i nie używam serwerów Proxy.
Bede wdzieczny za pomoc.

publiker.pl

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #11 dnia: 21 Grudzień 2012, godz: 15:12 »
Ogólnie te komunikaty na Laohost nie są prawdziwe i z "nieoptymalnością" nie mają nic wspólnego - już wałkowaliśmy ten temat kiedyś z Laohost. Mimo to, sprawdzimy te zapytania, które przesłaliście.

verb

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: 21 Grudzień 2012, godz: 16:49 »
Ogólnie te komunikaty na Laohost nie są prawdziwe i z "nieoptymalnością" nie mają nic wspólnego - już wałkowaliśmy ten temat kiedyś z Laohost. Mimo to, sprawdzimy te zapytania, które przesłaliście.

Niby te update są dość proste. Ja mialem czysta instalacje chyba 3.2.0 która zaktualizowałem do 3.3.1 i nawet bez uruchomionych jakichkolwiek projektów (!!!) obciążenie procesora i pamieci na Lao skoczyło znacznie - nie chodzi tylko o nieoptymalne zapytania MySql.
Nie uruchamiam poki co projektów bo przekrocze wszystkie mozliwe parametry konta, nie chce mi sie tez wklepywac wszystkiego do Publikera jak sie ma okazac ze jedynym wyjściem jest od zera instalacja 3.3.1 :-/

publiker.pl

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #13 dnia: 22 Grudzień 2012, godz: 18:13 »
@verb, z tego co widzę, to taki problem masz tylko Ty. Zrób zatem tak:
1) pobierze ponownie pełną wersję INSTALACYJNˇ i przegraj wszystkie pliki na serwer jeszcze raz (oprócz katalogu 'install')
2) wejdź w Menu -> System i sprawdź/napraw bazę danych

Jeśli to nie pomoże, to prześlij mi na email dane dostępu do panelu Publikera oraz dane dostępu do bazy MySql, sprawdzę jak to wygląda.