Autor Wątek: Frazy w tekstach pełnych? - połączenie częściowych i pełnych  (Przeczytany 1893 razy)

i

• Full Member
Frazy w tekstach pełnych? - połączenie częściowych i pełnych
« dnia: 05 Listopad 2012, godz: 02:57 »
Czy jest jakiś powód dla którego "frazy" są featurem tylko tekstów częściowych?

...albo tagi?

Coraz bardziej przekonuję się, że wywaliłbym całkiem odgórny podział na teksty pełne i częściowe - tzn. połączyłbym je.

Bo np. teraz używam tekstów częściowych nie dlatego, że mam tam pojedyncze akapity, tylko dlatego, że łatwiej wkleja się tagi (nie trzeba zastępować '\n' przez ',' po eksporcie) albo mogę używać fraz (to bardziej :D).

Może wszystkie teksty powinny być na zasadach takich, jak teraz częściowe z dwoma różnicami:

a) dla każdego tekstu można [ale nie trzeba] ustawić osobnego maila, tagi, tytuł - jak mu się nie zdefiniuje któregoś z tych parametrów, to będzie używał globalnych (które są nieobowiązkowe - jeśli ich nie ma, a nie zdefiniujemy w tekście, to tekst jest odznaczany z publikacji)
b) tekst ma mieć ustawienia:

może być tylko całym tekstem (radio, domyślnie wł)
może mieszać się z innymi (radio):
  może być na początku (checkbox, domyślnie wł)
  może być w środku (checkbox, domyślnie wł)
  może być na końcu (checkbox, domyślnie wł)

To "może być na końcu" przydałoby się nawet jeśli mój pomysł upadnie - dla krótkich zdań typu "{Sprawdź|Zobacz}{ więcej|} {tutaj|tu}". Pozostaje wtedy jeszcze kwestia dążenia publikera do jak najkrótszego możliwego tekstu (taki akapit może nigdy nie zostać dodany, bo nie będzie potrzebny do nabicia znaków), ale to raczej za dużo jak na jeden wątek.

Pomysł "generatorów" bym zostawił, ale zrealizował inaczej (np. tak, by tylko teksty podlinkowujące mogły mieć odznaczoną opcję "wysyłaj pojedynczy raz do precla").
« Ostatnia zmiana: 05 Listopad 2012, godz: 03:02 wysłana przez i »

i

• Full Member
Odp: Frazy w tekstach pełnych? - połączenie częściowych i pełnych
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Listopad 2012, godz: 22:37 »
Przeczytał to ktoś? ;-)

ragnar23

• Sr. Member
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Listopad 2012, godz: 22:45 »
ja przeczytałem i jestem ZA, ale co z tego.... :>

i

• Full Member
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Listopad 2012, godz: 23:50 »
Piszesz: co z tego. Nie wiem czemu? Tego rodzaju postulatów tutaj do tej pory nie widziałem.

ragnar23

• Sr. Member
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Listopad 2012, godz: 07:52 »
bynajmniej nie chciałem negatywnie skrytykować Twojego pomysłu :)
to był krótkoterminowy pesymizm... i nie chciało mi się rozwijać o co mi chodzi, teraz mogę :P

nie wydaję mi się, aby był czas na wdrożenie czegoś takiego...
jak sam widzisz - ostatnio lecą same drobne poprawki, nie licząc proxy

nowe rzeczy, które dochodzą są na zasadzie ficzerów - dodatkowych opcji - bez narzucania innym nowych rozwiązań
większość domaga się nowych skryptów i podejrzewam, że rozwój będzie szedł w tą stronę

ja też forsowałem swoje propozycje zmiany wykorzystania tekstów częściowych, zasad umieszczania i wybierania linków itd - trochę się poddałem
pewnie mój pomysł leży gdzieś na liście "do zrobienia" ;)

Twój też jest dobry, ale kiedy to się ziści... albo będzie wkładem do nowych rozwiązań .... no własnie ;)
to jest prawie kompletna zmiana systemu doboru tekstów.... dlatego wątpie, aby to się udało

jestem tylko realistą ;)

...jeżeli w ogóle, to prędzej powstanie kiedyś po prostu nowy generator tekstów

publiker.pl

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Listopad 2012, godz: 08:39 »
ragnar23 ma rację, jest dużo innych ważniejszych spraw do zrobienia, a wydaje mi się, że redagowanie tekstów jest na tą chwilę wystarczająco rozbudowane.