Autor Wątek: Ranking Google  (Przeczytany 4740 razy)

Sebastian

• Newbie
  • *
    • Tłumacz niemieckiego
Ranking Google
« dnia: 02 Listopad 2012, godz: 15:33 »
Proponuję nowe narzędzie dla Publikera, służące do sprawdzania pozycji w popularnych wyszukiwarkach, w szczególności w Google. Coś na kształt www.webpozycja.pl lub (windowsowskiego) Free Monitor for Google.

Tutaj pojawił mi się następny pomysł, ale już chyba zbyt wizjonerski. W oparciu o wyniki Publiker mógłby ponadto zwiększać wysyłanie wpisów z jednym tytułem/anchorem i zmniejszać dzienną wysyłkę wpisów z innym tytułem/anchorem. Można by go też połączyć z istniejącym już system, jak na przykład rzeczoną www.webpozycja.pl (logowałby się na konto tego serwisu i sczytywał wyniki).

Czytałem, że firma planuje dodanie serwerów proxy do Publikera. Można byłoby te serwery wykorzystać także do ustalania pozycji pozycjonowanej strony
« Ostatnia zmiana: 02 Listopad 2012, godz: 15:36 wysłana przez Sebastian »
Pozdrawiam

publiker.pl

• Administrator
  • Hero Member
Odp: Ranking Google
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Listopad 2012, godz: 17:57 »
Dzięki za propozycję, jest ona już na liście 'do zrobienia'.

Eline

• Sr. Member
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Listopad 2012, godz: 10:53 »
Po co pisac to od nowa jak jest super system w dobrej cenie. Moze dogadajcie sie ze stat4seo, wiekszosc z nas tego uzywa. Widujemy sie na tamtym forum ;) Helllołłłłł ;)

ragnar23

• Sr. Member
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Listopad 2012, godz: 11:09 »
też wolałbym stat4seo ;)

i

• Full Member
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Listopad 2012, godz: 11:10 »
A ja myślę że konkurencja dla stat4seo by się przydała.

Eline

• Sr. Member
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Listopad 2012, godz: 11:33 »
alez jest konkurencja dla stat4seo ;)
takich produktow na szybko liczac w wersji serwerowej jakies 4 od razu moge wymienic ;p

valdoorf

• Full Member
« Odpowiedź #6 dnia: 06 Listopad 2012, godz: 11:51 »
ja bym z takimi produktami nie konkurował, ale jak pisze @Eline dogadał się.
Ani Publiker nie zarobi, ani pewnie nic lepszego nie zrobi.

Kupiliście program do Katalogowania, to używajcie do tego.
Jak będziemy wymyślać funkcje niezgodne z podstawowym celem powstania programu to zaraz konkurencja go prześcignie i... trzeba będzie kupić inną dodawarkę

A w interesie autora (IMHO) jest raczej integracja z dobrze osadzonymi produktami na rynku i ulepszanie współpracy user <-> program - bo to akurat szwankuje w niektórych miejscach

Eline

• Sr. Member
« Odpowiedź #7 dnia: 06 Listopad 2012, godz: 13:41 »
Wiecej lokalizacji do spamowania, a nie sprawdzanie pozycji i drukowanie faktur ... ;P

grzelak

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Listopad 2012, godz: 08:30 »
Też jestem za większa lokalizacją do spamowania. Jest tyle różnych skryptów do których dodaje konkurencja jak np: Pligg, article script i wiele wiele innych które to daja możliwość zbudowania dość dużej bazyw połączeniu z DBC.

A dodatkowo mam pytanie. Czy DBC jest używane tylko do Seokatalogów czy też do wszystkich innych skryptów taki jak Wordpress, webmini?

ragnar23

• Sr. Member
« Odpowiedź #9 dnia: 07 Listopad 2012, godz: 08:34 »
z tego co zaobserwowałem DBC rozwiązuje jeszcze kapcie z easydirów

Sebastian

• Newbie
  • *
    • Tłumacz niemieckiego
« Odpowiedź #10 dnia: 07 Listopad 2012, godz: 13:11 »
ja bym z takimi produktami nie konkurował, ale jak pisze @Eline dogadał się.
Ani Publiker nie zarobi, ani pewnie nic lepszego nie zrobi.

Kupiliście program do Katalogowania, to używajcie do tego.
Jak będziemy wymyślać funkcje niezgodne z podstawowym celem powstania programu to zaraz konkurencja go prześcignie i... trzeba będzie kupić inną dodawarkę

A w interesie autora (IMHO) jest raczej integracja z dobrze osadzonymi produktami na rynku i ulepszanie współpracy user <-> program - bo to akurat szwankuje w niektórych miejscach

Nie zależy mi na tym, by p. Molik pisał od zera taki skrypt, lecz by w ogóle włączył takie narzędzie, dlatego napisałem:
Można by go też połączyć z istniejącym już system, jak na przykład rzeczoną www.webpozycja.pl ([Publiker] logowałby się na konto tego serwisu i sczytywał wyniki).

Tu i w innych postach zauważyłem, że wiele osób "martwi się" o kondycję firmy i kierunek jej rozwoju. Czy p. Molik powinien, czy nie powinien konkurować z jakimiś produktami. Czy wygra tę konkurencję, czy ją przegra i polegnie. Otóż nie wiemy, czy jest to pierwsza, czy dziesiąta firma p. Molika, czy zarobił dotychczas na Publikerze krocie, czy ledwo wiąże koniec z końcem. Czy ma na inwestycje duży kapitał od cioci z Ameryki, a może świetnie wykorzystuje środki subwencyjne UE na rozwój działalności i zatrudnia już w tej chwili zespół 20 informatyków. Otóż ja wszystkiego tego nie wiem i - szczerze powiedziawszy - wiedzieć nie chcę. Widać przejaw przedsiębiorczości i to jest istotne. Jeżeli człowiek ten chce tworzyć i budować, to niech tworzy i buduje. Niech rozbudowuje dotychczasowe narzędzia, niech buduje nowe, poszerza ofertę. Niech konkuruje! Bo odpowiedź na pytanie, czy należy konkurować z innymi produktami - z ekonomicznego punktu widzenia - powinna być zawsze twierdząca. Jeżeli planuje wznieść na środku Warszawy wieżowiec z wiatrakiem u szczytu, który zieloną energią będzie napędzał wszystkie Publikery tego świata, to jest to właśnie taki kierunek, jaki sobie ów pan obrał. Tak właśnie kształtuje się wolny rynek.
Pozdrawiam

wodnick

• Sr. Member
« Odpowiedź #11 dnia: 07 Listopad 2012, godz: 13:16 »
IMO Publiker powinien się skoncentrować na tym co już robi, żeby robił to lepiej, szybciej, więcej.
Dublowanie narzędzi, które są dostępne w dziesiątkach na rynku, a część jest darmowa lub tania - jest IMO zbytnim rozpraszaniem celu programu i nakładów na jego rozwój.

grzelak

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #12 dnia: 07 Listopad 2012, godz: 15:30 »
IMO Publiker powinien się skoncentrować na tym co już robi, żeby robił to lepiej, szybciej, więcej.
Dublowanie narzędzi, które są dostępne w dziesiątkach na rynku, a część jest darmowa lub tania - jest IMO zbytnim rozpraszaniem celu programu i nakładów na jego rozwój.
Zgadzam sie z tym.
Publiker powienien skupic sie na tym do czego służy czyli do spamowania. Po co mi narzedzie do monitorowania google pod kolejnym cronem które by zamuliło publikera.
Ja chciałbym więcej skryptów do wrzucania szczególnie tych zagranicznych do których sa gotowe rowiązania :)

Eline

• Sr. Member
« Odpowiedź #13 dnia: 07 Listopad 2012, godz: 15:32 »
Teraz wyjdzie lub wyszla u konkurencji mozliwosc budowania piramid bezposrednio z poziomu softu, a my tutaj o sprawdzaniu pozycji ...  :'(
« Ostatnia zmiana: 07 Listopad 2012, godz: 15:38 wysłana przez Eline »

Sebastian

• Newbie
  • *
    • Tłumacz niemieckiego
« Odpowiedź #14 dnia: 11 Listopad 2012, godz: 04:02 »
Jakich piramid?
Pozdrawiam