Autor Wątek: Kilka skryptów do wdrożenia  (Przeczytany 7343 razy)

grzelak

• Jr. Member
  • **
Kilka skryptów do wdrożenia
« dnia: 19 Październik 2012, godz: 10:52 »
1) Skrypty, które wedlug mnie powinien obsługiwać publiker:

Bookmark Sites
Directory Sites takie jak:PhpLd,  IndexU, Arfooo, EasyLink,  Freeglobes, Hubdir,  PhpLd, PhpWeby, QlWebDS,  Esyndicat,
Arfooo Directory

I jeszcze na dodatek księgi gości powinny być.
W internecie można spotkać ogromne bazy publczne do sciągniecia do różnych dodawarek dla powuższych stron

2) Przyśpieszenie publiker z dodawaniem wpisów mimo dodania możlwości roździelena crona to i ta jest za wolno. Proponuje wydzielić do innej kolejki sprawdzanie opublikowania wpisu bo to zabiera dużo czasu. W zadaniach cron widzę ciągle: sprawdzanie opublikowanch wpisów mimo że mam ustalone sprawdzaj po 3  40 dniach. Ale jak obecnie dodaje mi 10 tys wpisów na 14 dni to do tego w długim okresie czasu dochodzi 20 tyś sprawdzań dodana wpisu.  Sprawdzanie odbywa sę zarówno w kolejne katalogowania, linkowania z precli i w kolejce głównej.

Pingowanie z różnych proxy - przy dużej ilości projektów i jednym IP pingi są ciągle odrzucane.

Dodawanie adresów z pliku TXT - większość dostepnych baz jest w plikach txt i majac 20 tyś stron wiki muszę dodawać je ręcznie co jest uciążliwe i czasochłonne..

ragnar23

• Sr. Member
Odp: Kilka skryptów do wdrożenia
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Październik 2012, godz: 11:04 »
co do skryptów to się nie wypowiadam bo są różne za i przeciw
nie wiem tylko co tam u Ciebie robi "freeglobes" ;) i sie duplikują nazwy :>

2) co do przyśpieszenia jestem BARDZO BARDZO BARDZO za wydzieleniem zadania "sprawdzanie opublikowania wpisu". Bo jest to wrzucane po procesie dodawania wpisu, no ale faktycznie to niesamowicie muli crona

grzelak

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Październik 2012, godz: 11:29 »
No kurcze Sprawdzenie, czy wpis opublikowany to jest czynność która zabiera bardzo dużą ilość kolejek w cronie. To by był klucz do prędkości systemu. Ja mam obecnie w kolejce katalogowania około 75% zadań ze sprawdzania opublikowania, przenosze je do innych kolejek ale to wszytko jest ręczną robotą

ragnar23

• Sr. Member
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Październik 2012, godz: 11:33 »
wystarczy że przerzucilem do innej kolejki "sprawdzanie aktywności linków" i już mi trochę przyśpieszył

grzelak

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Październik 2012, godz: 11:36 »
To mam przerzucone.

ale jeżeli mam zadanie systemowe linkowanie z katalogów i z projkety mam ustawione na 1000sztuk dziennie to dwa razy tyle na dzień się tworzy sprawdzania opublikowania wpisów.

ragnar23

• Sr. Member
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Październik 2012, godz: 11:48 »
tak

i to zadanie sprawdzenia opublikowania powinno robić wypad do innej kolejki. czyli sie rozumiemy...
pytanie co na to maestro publiker.pl ;-)

publiker.pl

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Październik 2012, godz: 12:57 »
Najpierw robimy proxy, później multikody do SeoKatalogów, a później... to jeszcze nie wiem.

ragnar23

• Sr. Member
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Październik 2012, godz: 13:07 »
później będzie koniec świata :D

grzelak

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Październik 2012, godz: 13:42 »
Najpierw robimy proxy, później multikody do SeoKatalogów, a później... to jeszcze nie wiem.

Co z tego że dodaje się nowe opcje jak to wszystko za wolno chodzi. publiker  i tak nie jest w stane tego obrobić a projekty się dłużą. Zapewne wydzelenie zadań sprawdzania opublikowana wpisów do innej kolejki nie jest trudne i można wrzucić to w kolejną aktualizacje
« Ostatnia zmiana: 19 Październik 2012, godz: 13:48 wysłana przez grzelak »

Eline

• Sr. Member
« Odpowiedź #9 dnia: 22 Październik 2012, godz: 23:30 »
dodawarka phpLD to raczej male wyzwanie, jest kod opensource ktory dziala ;)
seopanel.in

adis168

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: 13 Listopad 2012, godz: 18:42 »
Także uważam że nowe skrypty by się przydały... dodałbym fora choćby profile w dobie pingwina każdy skrypt następny skrypt odsługiwany jest dobry

Eline

• Sr. Member
« Odpowiedź #11 dnia: 14 Listopad 2012, godz: 10:50 »
akurat nowe skrypty to jest cos co jest NAJWAZNIEJSZE i duzo bardziej wazne niz proxy czy multikody do seokow ;) Tego typu program sie sprzedaje glownie skutecznoscia i mozliwosciami dodawania do roznych typow skryptow. Jak skutecznie dodaje do wielu typow = dobry. Prosze spojrzec na GSA SER, ktorego uzywam na codzien, gdzie jest juz tyle typow skryptow ze footprintow nie nadazam zbierac ;)

adis168

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: 16 Listopad 2012, godz: 16:37 »
Racja mało tego Gsa dziennie robi jakieś aktualicje z CS jest super publiker powinien także dodać inne skrypty

yu2

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: 19 Kwiecień 2013, godz: 20:40 »
Czy jest szansa na to aby Publiker obsługiwał IndexU? ¦wietnie byłoby też dodać phpLD. Czy są na to jakieś szanse w nieodległej/odległej przyszłości? To byłby pierwszy taki polski skrypt.

grzelak

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #14 dnia: 17 Czerwiec 2013, godz: 12:15 »
1) Skrypty, które wedlug mnie powinien obsługiwać publiker:

2) Przyśpieszenie publiker z dodawaniem wpisów mimo dodania możlwości roździelena crona to i ta jest za wolno. Proponuje wydzielić do innej kolejki sprawdzanie opublikowania wpisu bo to zabiera dużo czasu. W zadaniach cron widzę ciągle: sprawdzanie opublikowanch wpisów mimo że mam ustalone sprawdzaj po 3  40 dniach. Ale jak obecnie dodaje mi 10 tys wpisów na 14 dni to do tego w długim okresie czasu dochodzi 20 tyś sprawdzań dodana wpisu.  Sprawdzanie odbywa sę zarówno w kolejne katalogowania, linkowania z precli i w kolejce głównej.

To sprawdzanie wpisów jest męczące. Obecnie publiker dodaje mi około 90tys wpisów na 14 dni i wszystko potem sprawdza. Najgorsze jest to, ze te 90tys wpisów idzie na moje strony wiec transfer zżera mi publiker potrójne. Da się wydzielić to zadanie lub je całkowicie deaktywować?