Autor Wątek: Parametry katalogów dla Publiker Klienta  (Przeczytany 1714 razy)

ragnar23

• Sr. Member
Parametry katalogów dla Publiker Klienta
« dnia: 08 Czerwiec 2012, godz: 13:04 »
Znalazłem dość poważny błąd - (oczywiście jak dla mnie) dotyczący zapisywania informacji o tym czy katalog jest płatny itd...
rozbija się o to, że mam zebrane przez siebie seokatalogi w bazie prywatnej, od niej zaczynam zawsze katalogowanie
jak je tam dodawałem, były one darmowe i można było dodawać bez problemu
jeśli w przyszłości stawałyby się płatne, to zaznaczałem sobie w kliencie, że jest płatny, a w grupie ustawiałem, że ma wybierać mi tylko "darmowe"
dzisiaj okazuje się, że te parametry są globalne na całą bazę publiczną (tak bo one są też w publicznej)...
efekt? ktoś był w tym katalogu i zaznaczył że jest "płatny" co jest g**** prawdą...i  tym samym mi kurczy się lista katalogów do których wysyłam wpisy...
teraz żeby nie mieć takiego problemu musze jechać całą liste tych katalogów od nowa i każdy płatny (naprawdę płatny) dawać "do kosza".... bo potem znowu przyjdzie ktoś, kto nie umie czytać formularzy i zaznaczy że katalog jest "płatny"...
da się zrobić tak, że parametry w prywatnych bazach są autonomiczne w obrębie mojej instalacji??

publiker.pl

• Administrator
  • Hero Member
Odp: Parametry katalogów dla Publiker Klienta
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Czerwiec 2012, godz: 11:04 »
To o czym piszesz to dużo bardziej złożone zagadnienie związane z aktualizacją wszystkich parametrów katalogów. Mamy już pomysł jak to rozwiązać i częściowo jest to już zaimplementowane - musimy jeszcze to przetestować i dokończyć. Nie jest to proste i na pewno nie będzie to wdrożone w ciągu kilku dni, ale pracujemy nad tym.

ragnar23

• Sr. Member
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Czerwiec 2012, godz: 11:12 »
cieszy mnie to niezmiernie :)

ragnar23

• Sr. Member
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Listopad 2012, godz: 12:19 »
ech... musze męczyć o to, bo nie mam ochoty przerzucać roboty do innego softu

czy coś zostało poprawione w tej kwestii?
czy jeśli utworze teraz bazę prywatną z katalogów, które są również w publicznej, to jeśli zmienię dla nich parametry korzystając z prywatnej bazy to czy mam gwarancję że nie zostaną one nadpisane pramaetrami pobieranymi okresowo z bazy publicznej?

dla przykładu:
jakiś katalog.pl ma parametry, że płatny, ale dla stron z PR=0 jest darmowy - ustawiam w swojej prywatnej bazie korzystając z publiker klient, że on jest dla mnie darmowy
czy zdarzy się tak, że ktoś w bazie publicznej oznaczy że ten katalog jest jednak "płatny" (bo dla niego jest płatny) to informacja o tym dotknie też info o tym katalogu w mojej bazie prywatnej?

Podobnie, jeśli publiker twierdzi że umie dodać z automatu do jakiegoś katalogu i nagle przestaje to być możliwe (np. zmiana recaptcha na secureimage) to nie chce, aby on mi go deaktywował w mojej bazie prywatnej
« Ostatnia zmiana: 15 Listopad 2012, godz: 12:25 wysłana przez ragnar23 »