Autor Wątek: Półautomat  (Przeczytany 5114 razy)

publiker.pl

• Administrator
  • Hero Member
Półautomat
« dnia: 30 Wrzesień 2011, godz: 14:07 »
Półautomat to zakładka menu, która umożliwia przejście do trybu półautomatycznego wysyłania wpisów do katalogów. Wysyłanie półautomatyczne jest realizowane w przypadku, gdy program nie zdołał automatycznie dodać wpisu do katalogu ? przeważnie wynika to z niemożliwości obejścia jakiegoś zabezpieczenia stosowanego przez katalog. Półautomatyczne dodawanie wpisów wiąże się przede wszystkim z koniecznością przepisania znaków z obrazka (tzw. tokena). W przypadku katalogów WebMini zabezpieczeniem jest pytanie, na które należy udzielić odpowiedzi. Program automatycznie wyszuka pasujące kategorie/podkategorie, a następnie wyświetli listę kategorii/podkategorii do wyboru przez użytkownika wraz z kodem do przepisania. Przepisanie kodu z obrazka to jedyna czynność, którą wykonuje użytkownik ? wszystkie inne czynności (wyszukanie pasujących kategorii/podkategorii, wysłanie wpisu, sprawdzenie czy wpis został opublikowany, podlinkowanie, itd.) są realizowane automatycznie przez program Publiker.

UWAGA:
Zadania manualne i automatyczne są zsynchronizowane,  co oznacza, że jeśli przykładowo wyślemy 10 wpisów ręcznie, a mamy skonfigurowane w grupie wysyłanie 2 wpisów na dzień, to przez kolejne 5 dni dodawanie automatyczne będzie wstrzymane (ponieważ wysłaliśmy już wpisy ręcznie). Z każdym ręcznym dodaniem wpisu przesuwa się planowany najbliższy czas dodawania wpisu do katalogu (czas ten można obserwować, a w razie potrzeby ręcznie zmienić, w ustawieniach danej grupy, patrz również: Grupy: Najbliższa data dodania do katalogu).

Zobacz również:
Grupy: Najbliższa data dodania do katalogu
« Ostatnia zmiana: 01 Październik 2011, godz: 13:35 wysłana przez publiker.pl »

alfa4ce

• Newbie
  • *
    • Ciekawe książki - recenzje
Odp: Półautomat
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Październik 2011, godz: 20:03 »
Funkcja Półautomatyczne dodawanie wpisów ma parametr, w którym możemy wybrać grupę, a pod spodem znajduje się komunikat
"UWAGA: Kilka pierwszych zadań manualnych może dotyczyć innej grupy niż wybrana powyżej. Dotyczy to zadań, które zostały zainicjowane..."

Co tak naprawdę daje nam opcja Wybierz grupę, skoro w wynikach są zadania z innych grup?

Jeszcze jedno pytanie:
Półautomat zawiera zbiór zadań, których nie udało się zrealizować w trybie automatycznym - gdzie można znaleźć informację ile jest tych zadań w kolejce?

publiker.pl

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Październik 2011, godz: 15:17 »
Co tak naprawdę daje nam opcja Wybierz grupę, skoro w wynikach są zadania z innych grup?
Pod listą wyboru grupy jest taka informacja:
"UWAGA: Kilka pierwszych zadań manualnych może dotyczyć innej grupy niż wybrana powyżej. Dotyczy to zadań, które zostały zainicjowane podczas poprzedniego dodawania manualnego, ale nie zostały ukończone."

Jak wykonamy tych kilka zaległych zadań, to kolejne będą już dotyczyć wybranej grupy.

Półautomat zawiera zbiór zadań, których nie udało się zrealizować w trybie automatycznym - gdzie można znaleźć informację ile jest tych zadań w kolejce?
W kolejce zadań CRON mogą być zadania odłożone do dodawania półautomatycznego, ale przeważnie nie będzie ich zbyt dużo. Jeśli do danego katalogu nie udało się dodać wpisu automatycznie (ogólnie rzecz ujmując), to taki katalog jest oznaczany do dodawania półautomatycznego i brany jest pod uwagę w momencie, gdy użytkownik korzysta z zakładki 'Półautomat' - wtedy dopiero takie zadanie jest dodawane do kolejki CRONa. Jeśli zadanie zostanie wykonane, to jest usuwane z kolejki.
« Ostatnia zmiana: 28 Październik 2011, godz: 15:19 wysłana przez publiker.pl »

aliasprojekt.pl

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Kwiecień 2012, godz: 11:03 »
Witam,
Publiker odłoży automatyczne katalogowanie w czasie z uwagi, na ręcznę katalogowanie ...

Teraz mam taką myśl w głowie czy jest tak, że:

a) ręcznie katalogując można do oporu wykonywąć wpisy i automat nas nie zatrzyma tj. miało być 2 wpisy dziennie a zrobiliśmy na zaś za cały miesiąc - zupełnie nie pożądana sytuacja

B) półautomat wykonuje tylko zaległe wpisy i używamy go do końca aż przestanie dawać możliwość wpisu tj. wtedy wiemy, że wszystkie zaległe wpisy poszły ręcznie.

Chodzi o tą informację właśnie skąd brać info o "wiszących" wpisach. Skąd mam wiedzieć ile zrobić półautoatycznie.

Dzięki z pomoc.
Marcin.

publiker.pl

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Maj 2012, godz: 13:34 »
Poprzez ustawienia katalogowania automatycznego definiujesz ile ma być wpisów robionych całkowicie automatycznie przez program. Natomiast jeśli chodzi o katalogowanie ręczne lub półautomatyczne, to dodajesz wpisów tyle ile chcesz, kontrolujesz to samodzielnie, więc program nie musi Cię ograniczać, że możesz dodać tylko X wpisów w ciągu dnia.

aliasprojekt.pl

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Maj 2012, godz: 20:01 »
Rozumiem, ale jednak nie ograniczenie w mojej ocenie jest problemem, ale to, że nie ma informacji ile wpisów nie udało się umieścić.... wpisy odnalezione to już opublikowane wiec mogą równie dobrze z tygodnia czasu, nie mając informacji ile automat z powodzeniem umieścił a ile trzeba za niego poprawić to bardzo utrudnia, bo w tym momencie oczywiście program pomaga, ale to już ręczna robota, ja mam może mało projektów ale już jest ponad 20... i szczerze wolałbym wejść zrobić te wpisy, które są nie zrobione automatycznie i nie strzelać w ciemno ile potrafi sam publiker zrobić a ile muszę zrobić półatomatycznie. Już przy większej liczbie projektów człowiek nie ogarnie ile ma akurat dziś zrobić wpisów. Po to był jakiś plan z początku aby automat pilnował tego a nie człowiek. Przynajmniej według mnie po to jest program. Chyba, że są rzeczy o których nie wiem a rozwiązują w tym programie ten problem.

publiker.pl

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Maj 2012, godz: 15:02 »
W ustawieniach grupy jest opcja Grupy: Ponowne wysyłanie wpisów nieopublikowanych. Jeśli automatycznie wysłany wpis nie zostanie poprawnie dodany lub nie zostanie opublikowany, to program wyśle wpis do innego katalogu.

damian

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Styczeń 2015, godz: 21:37 »
Taka sytuacja...

Siadam sobie wieczorem, żeby pododawać półautomatem parę wpisów. No i dodaję sobie, dodaję, a mam ustawione max 20 wpisów na grupę. Żadnych info, że przekroczyłem, po prostu po captchy pojawia się kolejna captcha nawet bez komunikatu, że do poprzedniego wysłano.

i w końcu sprawdzam sobie statystyki dodanych wpisów a tam 11 stron z info:

"Wpis nie został wysłany, ponieważ w ciągu ostatniej doby wysłano już więcej wpisów niż jest to dopuszczalne, (ustawienie pola `W ciągu doby wyślij maksymalnie X wpisów` w grupie)."

Co się dzieje w takim razie z tymi wpisami co pododawałem, a są ponad te max 20? Taka praca przepada na marne?

publiker.pl

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Styczeń 2015, godz: 13:54 »
Odpowiedź na to pytanie masz w akapicie "UWAGA" w tej części instrukcji, na tej stronie, na samej górze :)