Autor Wątek: Katalogi: Dodawanie adresów do sprawdzenia  (Przeczytany 5883 razy)

publiker.pl

• Administrator
  • Hero Member
Katalogi: Dodawanie adresów do sprawdzenia
« dnia: 30 Wrzesień 2011, godz: 14:02 »
Adresy do sprawdzenia można dodać w Menu -> Katalogi -> Dodaj adresy do sprawdzenia.

Do listy katalogów możemy dodawać nowe adresy katalogów/precli. Aby katalog/precel mógł zostać dodany do listy jako aktywny musi on najpierw zostać sprawdzony przez program. Po dodaniu adresów do sprawdzenia program automatycznie zaplanuje rozpoznanie tych adresów, czyli sprawdzenie, czy dany katalog/precel jest obsługiwany przez program, czy jest aktywny, jakie parametry charakteryzują ten katalog/precel (np. Page Rank), itp.

Adresy mogą być z albo bez ?http://?. Każdy adres jest sprawdzany pod wieloma względami, między innymi pobierana jest informacja o: typie katalogu/precla, PR (Page Rank), IP (Indexed Pages), adresie IP i inne. Jeśli dany adres jest tylko aliasem do innego katalogu/precla, to również jest to uwzględniane.

Aby dodać adresy precli WordPress z określonym użytkownikiem można użyć składni:
wp|http://adres-precla-wp.pl|login|hasło

Aby dodać adresy precli WordPress XML-RPC z określonym użytkownikiem można użyć składni:
wp-xmlrpc|http://adres-precla-wp.pl|login|hasło

przykładowo:
wp|http://moj-word-press.pl|admin|123456
wp-xmlrpc|http://moj-wp-xmlrpc.pl|admin|123456

Zobacz również:
Katalogi: Automatyczne aktualizacje spisu katalogów
Katalogi: Emaile do rejestracji
Katalogi: Bazy katalogów
Katalogi: Lista katalogów
Katalogi: Ręczna rejestracja w preclach WordPress

« Ostatnia zmiana: 26 Wrzesień 2012, godz: 11:01 wysłana przez publiker.pl »

an000

• Newbie
  • *
Odp: Katalogi: Dodawanie adresów do sprawdzenia
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Listopad 2011, godz: 15:23 »
Co oznacza funkcja "sprawdź ponownie każdy adres URL (niezalecane)" i dlaczego włączenie jej jest niezalecane?

publiker.pl

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Listopad 2011, godz: 15:39 »
Jeśli dodajesz do sprawdzenia np. 100 adresów, to możesz kazać programowi każdy z tych adresów ponownie sprawdzić - typ katalogu, parametry itp. Jeśli 80 z tych adresów już jest na liście, to nie ma za bardzo sensu sprawdzać ich ponownie, dlatego jest tam informacja, że 'niezalecane'. Zaznaczenie tej opcji nic nie popsuje, więc jeśli ktoś ma ochotę, to można zaznaczyć.

Jeśli ta opcja nie jest zaznaczona (domyślnie nie jest zaznaczona), to zostanie sprawdzonych tylko 20 adresów - tylko te, których nie było do tej pory w bazie.

umedia

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Kwiecień 2012, godz: 10:26 »
Czy dodając nowe adresy do sprawdzenia, Publiker, po sprawdzeniu zamieszcza je w swojej bazie publicznej, jeśli nie występują? Czy prowadząc własny katalog stron można w ten sposób zarekomendować Publikerowi dodanie jego adresu do bazy publicznej ?

publiker.pl

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Kwiecień 2012, godz: 14:06 »
Podczas dodawania nowego adresu do sprawdzenia można określić do której bazy katalogów ma być on przypisany - może to być baza publiczna lub któraś z baz prywatnych utworzonych przez użytkownika.

Jeśli adres zostanie przypisany do bazy publicznej, to podczas automatycznej aktualizacji bazy katalogów, ten nowy adres zostanie przekazany na serwer, a później z serwera przesłany do innych użytkowników programu Publiker.

Kriss

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Październik 2012, godz: 21:44 »
Jakiej składni używać przy innych skryptach ?
np gdy posiadamy pewną listę katalogów php, etc.
 mogło by to przyspieszyć i odciążyć zasoby serwera
bo przy sprawdzonej liście nie ma potrzeby ponownego rozpoznawania
a poszczególny adres URL i tak podlega filtrowi jeśli jest nie aktywny lub
nie wykazuje oznak współpracy a uzbiera 100% punktów karnych

publiker.pl

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Październik 2012, godz: 11:33 »
Składni używamy tylko podczas dodawania precli WP z określonym użytkownikiem. W katalogach, gdzie nie ma potrzeby logowania wystarczy dodać adresy do sprawdzenia poprzez Menu -> Katalogi -> Dodaj adresy do sprawdzenia. Lepiej jak typ katalogu sprawdzi program - nie obciąża to tak bardzo serwera (bez przesady), a na pewno ustrzeże przed wieloma problemami, które mogłyby wystąpić jeśli użytkownik wprowadzałby typ katalogu ręcznie.

merko

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Marzec 2013, godz: 10:00 »
Postawiłem swojego prywatnego WP, założyłem na nim użytkownika o poziomie uprawnień redaktora, nazwie użytkownika: abcde, haśle: fghij456.

W Publikerze w: Katalogi / Lista baz katalogów i precli

Dodałem własną prywatną bazę.

W Publikerze wybrałem:  Katalogi / Dodaj adresy do sprawdzenia
I zgodnie z instrukcją wklepałem:
wp|http://moj-word-press.pl|abcde|fghij456
Gdzie oczywiście adres był adresem mojego WP. Wybrałem, że ma dopisać ten katalog do mojej prywatnej bazy. Sprawdziłem też czy do mojego WP mogę się zalogować na podane dane. Mogę :-)

Mam 2 pytania:
1) Jak się nazywa pozycja na liście Crona, sprawdzająca adresy? Nie mogę jej nigdzie znaleźć, a chciałem wiedzieć kiedy będzie wykonana.
Zaznaczam, że cron mi działa bo poprawnie dodaje wpisy do oryginalnej bazy, a kolejne pozycje z listy corna giną.

To już znalazłem, dodawało się pierwsze na liście i zanim zajrzałem było już wykonywane ;-) Czyli działa poprawnie, jednak pozostaje problem tego, że:

2) Jak wyszukam tego mojego WP w bazie katalogów to jest on nieaktywny. Gdy wybiorę opcję "Sprawdź ponownie ten adres" i adres dalej jest nieaktywny.

Co źle robię? bo chyba coś źle robię, coś źle pojmuję :-)
« Ostatnia zmiana: 19 Marzec 2013, godz: 10:14 wysłana przez merko »

wodnick

• Sr. Member
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Marzec 2013, godz: 10:18 »
ZTCP, był jakiś problem z niestandardowymi skórkami.
Ustaw "klasyka" i sprawdź jeszcze raz.
Po szczegóły użyj szukajki na forum.

Edit: I sprawdź wersję WP, czy z tych obsługiwanych przez publikera.
« Ostatnia zmiana: 19 Marzec 2013, godz: 10:21 wysłana przez wodnick »

publiker.pl

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #9 dnia: 19 Marzec 2013, godz: 10:32 »
Spróbuj dodać go jako precla XML-RPC wtedy będzie działało szybciej i prawdopodobnie nie będzie tego problemu.

Aby działało w panelu WordPressa należy włączyć obsługę XML-RPC w panelu WordPress: Menu WP -> Ustawienia -> Pisanie -> XML-RPC

merko

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: 19 Marzec 2013, godz: 16:36 »
Dziękuję, dodanie go jako XML-RPC precla zadziałało.

merko

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: 13 Kwiecień 2013, godz: 13:29 »
Używam już skutecznie XML-RPC do publikacji informacji na swoich Wordpressach.
Mam teraz inny problem - wszystkie dodane wpisy do Wordpressa domyślnie mają włączone opcje:
- Zezwól na komentarze
- Zezwól na pingi
I pomimo, że Wordpressie mam globalnie wyłączone te opcje to nadrzędne są ustawienia przy konkretnym wpisie czyli to, co wysyła Publiker.

Jak mogę zmienić ustawienia aby wyłączyć te opcje?

publiker.pl

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #12 dnia: 16 Kwiecień 2013, godz: 11:38 »
Publiker domyślnie wysyła te opcje zaznaczone - musielibyśmy dokonać modyfikacji w programie, aby osiągnąć efekt, który chcesz.