Autor Wątek: Katalogi: Lista katalogów  (Przeczytany 5722 razy)

publiker.pl

• Administrator
  • Hero Member
Katalogi: Lista katalogów
« dnia: 30 Wrzesień 2011, godz: 13:59 »
Lista zawiera spis wszystkich katalogów i precli w bazie programu. Po zainstalowaniu programu lista katalogów jest bardzo okrojona ? jak tylko zostanie ustawiony cron na serwerze, to pierwszym automatycznie wykonywanym zadaniem programu będzie pobranie aktualnej listy katalogów i precli z serwera publiker.pl.

Lista katalogów zawiera zarówno adresy aktywne (opublikowane), jak i adresy wyłączone, do których wpisy nie są wysyłane. Z listy tej możemy odczytać:
  • aktywność katalogu/precla,
  • typ skryptu, na którym oparty jest dany katalog/precel,
  • czy dodawanie wpisu jest zabezpieczone (np. tokenem graficznym) i czy zabezpieczenie to udaje się obejść w sposób automatyczny;
  • czy wpis jest publikowany zaraz po dodaniu, czy też wpis musi przejść proces moderacji przez administratora katalogu/precla;
  • PR (Page Rank) katalogu/precla wraz z datą ostatniego sprawdzenia wartości PR;
  • IP (Indexed Pages) katalogu/precla wraz z datą ostatniego sprawdzenia wartości IP;
  • IPM (Indexed Pages Miesięczny) katalogu/precla wraz z datą ostatniego sprawdzenia wartości IPM;
  • ile razy użyliśmy tego katalogu/precla, czyli ile wpisów wysłaliśmy pod ten adres.
Domyślnie wyświetlana jest lista wszystkich adresów w programie. Można zawęzić przeglądaną listę do adresów tylko z określonej bazy katalogów ? w tym celu wystarczy wybrać bazę katalogów w rozwijanej listy widocznej powyżej listy adresów. Ponadto istniej możliwość kopiowania i przenoszenia adresów pomiędzy bazami, aby to zrobić należy zaznaczyć na liście adresy, a następnie wybrać działanie z rozwijanej listy nad listą katalogów.

Zobacz również:
Katalogi: Automatyczne aktualizacje spisu katalogów
Katalogi: Emaile do rejestracji
Katalogi: Bazy katalogów
Katalogi: Dodawanie adresów do sprawdzenia
Katalogi: Ręczna rejestracja w preclach WordPress
Konfiguracja: Dezaktywuj katalog, jeśli nie wykazuje aktywności przez X dni
Konfiguracja: Dezaktywuj katalog, gdy liczba punktów karnych przekroczy X
« Ostatnia zmiana: 25 Listopad 2011, godz: 11:15 wysłana przez publiker.pl »

wodnick

• Sr. Member
Odp: Katalogi: Lista katalogów
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Październik 2011, godz: 21:52 »
Witam.

1.
Mam problem ze zrozumieniem pola "Aktywny" na liście katalogów.
Ustawiam typ wyszukiwania "Pokaż: nieaktywne" a mimo to w kolumnie "Aktywny" mam prawie wszędzie czerwony ptaszek.
Katalogi/precle przy których mam zamiast tego szary krzyżyk to głównie skrypty "Inne" i "Word Press" z dużym PR.
Niekoniecznie zresztą kiedykolwiek przez mnie używane.

2.
Kolejna sprawa to precle oparte na skrypcie "Word Press" z ręczną rejestracją.
Mimo że przy części mamy niezerową wartość kolumny "użyty", to link "Rejestruj ręcznie teraz" jest dla nich cały czas aktywny.
W efekcie po automatycznej aktualizacji katalogów i precli nie widzę, do których się muszę ręcznie zarejestrować, a które są już zarejestrowane tylko nie były jeszcze użyte (zarówno nowe jak i stare już ręcznie zarejestrowane wyglądają wtedy tak samo).

3.
I ostatnie pytanie.
Gdzie / jak sprawdzić, które katalogi/precle stały się nieaktywne z powodu przekroczenia liczby punktów i jak ewentualnie można taki katalog/precel przywrócić do aktywności.
Dostrzegłam kilka błędów które popełniłem konstruując pierwsze grupy w programie, przez co wiele katalogów i precli mogło uzbierać limit niezasłużenie.
I chciałbym to naprawić dla nowych grup.

Z góry dziękuję za pomoc

Z pozdrowieniami,
wodnick

publiker.pl

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Październik 2011, godz: 13:19 »
Mam problem ze zrozumieniem pola "Aktywny" na liście katalogów.
Ustawiam typ wyszukiwania "Pokaż: nieaktywne" a mimo to w kolumnie "Aktywny" mam prawie wszędzie czerwony ptaszek.
Katalogi/precle przy których mam zamiast tego szary krzyżyk to głównie skrypty "Inne" i "Word Press" z dużym PR.
Niekoniecznie zresztą kiedykolwiek przez mnie używane.
Aktualnie program obsługuje wszystkie rodzaje katalogów na trzy różne sposoby: automatycznie, półautomatycznie i w pełni ręcznie przez program Publiker Klient dla Windows. Katalog aktywny, to znaczy taki, który może zostać użyty w którymś z tych sposobów katalogowania. Ale przyznaje, że rzeczywiście lista nieaktywnych nie wygląda aktualnie to zbyt intuicyjnie :) Poprawimy to.

Kolejna sprawa to precle oparte na skrypcie "Word Press" z ręczną rejestracją.
Mimo że przy części mamy niezerową wartość kolumny "użyty", to link "Rejestruj ręcznie teraz" jest dla nich cały czas aktywny.
W efekcie po automatycznej aktualizacji katalogów i precli nie widzę, do których się muszę ręcznie zarejestrować, a które są już zarejestrowane tylko nie były jeszcze użyte (zarówno nowe jak i stare już ręcznie zarejestrowane wyglądają wtedy tak samo).
Link "Rejestruj ręcznie teraz"  nie znika, on cały czas jest widoczny. To czy udało się zarejestrować poprawnie, czy nie jest oznaczone przez ikonkę w kolumnie 'Aktywny'. Jeśli jest czerwony 'ptaszek', to znaczy, że tam już się zarejestrowaliśmy.

Gdzie / jak sprawdzić, które katalogi/precle stały się nieaktywne z powodu przekroczenia liczby punktów i jak ewentualnie można taki katalog/precel przywrócić do aktywności.
W panelu nie można tego nigdzie sprawdzić. Ewentualnie można użyć takiego zapytania do bazy danych:
UPDATE publiker_as_targets SET errors=0, flag = flag & ~(392) WHERE errors>10

Zapytanie to zeruje punkty karne dla adresów, które mają więcej niż 10 punktów.

wodnick

• Sr. Member
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Październik 2011, godz: 16:20 »
Witam.

Dziękuję za odpowiedź.

Co do ostatniego punktu, to pozwoliłem sobie nieco zmodyfikować zapytanie:
UPDATE publiker_as_targets SET errors=0, flag = flag & ~(392) WHERE errors>10 AND last_success_submit_date >0

Dzięki temu nie odblokowujemy katalogów, które ani razu nic nam nie opublikowały.
O ile dobrze zrozumiałem znaczenie poszczególnych kolumn :)

Z pozdrowieniami,
wodnick

publiker.pl

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Październik 2011, godz: 16:58 »
Można i tak :)

Eline

• Sr. Member
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Październik 2011, godz: 18:15 »
Chciałbym bardzo gorąco poprosić o:
- zwiększenie stronicowania (do 1000 na strone, albo lepiej "pokaż wszystkie")
- możliwość kilkukrotnej filtracji (zaindeksowane + WP)
- eksport danego widoku bazy do csv

Adam

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Listopad 2011, godz: 20:13 »
(...)aby pobrać pełną aktualną listę adresów należy postępować według kroków opisanych w rozdziale 15, strona 48.

A czy jest to gdzieś na tym forum?
W aktualnej instrukcji do ściągnięcia jest tylko link tutaj.

publiker.pl

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #7 dnia: 25 Listopad 2011, godz: 11:16 »
Oj, sorry :) małe niedopatrzenie. Odpowiedź brzmi tak: jak tylko zostanie ustawiony cron na serwerze, to pierwszym automatycznie wykonywanym zadaniem programu będzie pobranie aktualnej listy katalogów i precli z serwera publiker.pl.

kamil_h

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: 12 Listopad 2013, godz: 08:54 »
Witajcie,
próbuję od kilku dodać katalog http://kebaby24.pl do publicznej listy katalogów. Wcześniej dodałem precla seoperator.pl i katalog.seoperator.pl z powodzeniem. Teraz jednak kiedy dodaję katalog kebeby cały czas po sprawdzeniu go, publiker zapisuje go jako nieopublikowany. Może mi ktoś podpowiedzieć dlaczego tak może się dziać?

publiker.pl

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #9 dnia: 12 Listopad 2013, godz: 11:34 »
Katalog pozostanie nieaktywny, bo ostatni wpis w tym katalogu jest z dnia 10-11-2012 - Publiker uznaje zatem, że ten katalog już nie przyjmuje nowych wpisów, więc jest bezużyteczny.
« Ostatnia zmiana: 12 Listopad 2013, godz: 11:35 wysłana przez publiker.pl »