Autor Wątek: Korzystanie z textów długich i krótkich  (Przeczytany 2498 razy)

taftguy

• Newbie
  • *
Korzystanie z textów długich i krótkich
« dnia: 10 Kwiecień 2012, godz: 17:22 »
Proponuję aby program przy sprawdzaniu tekstu do dodania do katalogu jeśli nie może (z jakiegokolwiek powodu) wygenerować odpowiedniego tekstu spróbował wygenerować taki tekst z tekstu długiego jeśli tylko ten tekst ma zaznaczone że można go używać do wpisów w katalogach. Myślę też, że chyba warto też przemyśleć kwestie tekstów krótkich (czy jest sens mieć taki podział na długie i krótkie) gdyż przecież ten sam efekt osiągnie się pisząc jedynie teksty długie i zaznaczając odpowiednie opcje (czy ma być do katalogów czy do precli) przy danym tekście. Skoro obecnie coraz więcej katalogów wymaga tekstów długich (często z linkami) to użyteczność tekstów krótkich będzie maleć i niepotrzebnie zaciemnia konfiguracje i obsługę.

publiker.pl

• Administrator
  • Hero Member
Odp: Korzystanie z textów długich i krótkich
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Kwiecień 2012, godz: 18:54 »
Zgadzam się całkowicie - wkrótce zrezygnujemy z tekstów krótkich.

Wyjaśnienie aktualnego działania programu:

Przyjmijmy, że program potrzebuje tekstu o długości np. 500-800 znaków, a ma do dyspozycji:
1) tylko tekst o długości 1000 znaków - w takim przypadku będzie odcinał końcowe zdania tak długo, aż osiągnie długość mniejszą niż 800 znaków.

2) tylko tekst o długości 300 znaków - w takim przypadku będzie dodawał do tego tekstu o długości 300 znaków ponownie początkowe zdania (zdania te zostaną powtórzone), aż osiągnie długość większą niż 500 znaków.

gosu

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Kwiecień 2012, godz: 09:28 »
jak dla mnie lepiej abyśmy sami tworzyli teksty dłuższe, bo nie każdy katalog i precel przyjmie powtarzające się zdania.

można by zrezygnować z tekstów krótkich, ale dodawać 3-4 rodzaje tekstów:

200-400
600-1000
800-1500

ewentualnie coś powyżej
1500 >

bo łatwiej przygotować tekst na 1500 znaków i go skrócić do potrzeb katalogowania

publiker.pl

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Kwiecień 2012, godz: 11:18 »
Jeśli przygotujesz takiej długości teksty (jak najbardziej jest to zalecane), to program będzie z nich korzystał, ale jeśli nie ma odpowiedniej długości tekstu, to program próbuje przygotować wysyłkę na bazie tego co posiada (tak jak opisałem powyżej).

rav

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Maj 2012, godz: 00:14 »
Witam,
tez mnie meczy ten temat, bo nie lubię jak mi coś ucina tekst, nad którym sporo siedziałem:-)

Jeśli przygotujesz takiej długości teksty (jak najbardziej jest to zalecane), to program będzie z nich korzystał, ale jeśli nie ma odpowiedniej długości tekstu, to program próbuje przygotować wysyłkę na bazie tego co posiada (tak jak opisałem powyżej).

Mam w związku z tym pytanie, czy w takiej sytuacji waga tekstu, czyli procentowy współczynnik prawdopodobieństwa wylosowania danego tekstu jest brany pod uwagę ?

Czy może priorytetem jest wówczas znalezienie tekstów pasujących rozmiarem do danego katalogu, a dopiero później losowanie zgodnie z wagami ?

Pozdrawiam,
RAV

rav

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Maj 2012, godz: 16:17 »
Myślałem, aby dopisać to do powyższego mojego postu,
ale z tego co zauważyłem, opcja "modyfikuj"  nie jest dostępna wiecznie.

Przy okazji chciałem się też dowiedzieć, ile i jakiej długości przygotować tekstów,
aby system nie musiał ich dopisywać, lub ucinać - a podpasowałyby one pod wszystkie możliwe precle i katalogi ?

Pozdrawiam,
RAV
« Ostatnia zmiana: 02 Maj 2012, godz: 16:21 wysłana przez rav »

publiker.pl

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Maj 2012, godz: 19:21 »
Przy okazji chciałem się też dowiedzieć, ile i jakiej długości przygotować tekstów,
aby system nie musiał ich dopisywać, lub ucinać - a podpasowałyby one pod wszystkie możliwe precle i katalogi ?
Nie ma jednej uniwersalnej wartości, bo katalogi przyjmują bardzo różnej długości teksty. Najlepiej mieć wiele tekstów o zróżnicowanej długości, od 200 do 2000 znaków.