Autor Wątek: Baza katalogów/precli dostarczana przez NetVision  (Przeczytany 2156 razy)

sargon162

• Jr. Member
  • **
Baza katalogów/precli dostarczana przez NetVision
« dnia: 31 Marzec 2012, godz: 22:18 »
Wpadł mi taki pomysł aby to wasza firma stworzyła pokaźną baze katalogów/precli, oraz wdrożenia sytemu płatności za dodanie wpisu, ew. jakiś abonament za korzystanie z bazy. Dodawania odbywały by się za pośrednictwem publikera.

Katalogi/precle byłby w lepszym stanie, a co najważniejsze link nie znikałby po jakimś (często krótkim) czasie z racji "padnięcia" katalogu/precla, lub banem

Każdy byłby zadowolony, użytkownicy, wy (dodatkowa kasa - ale z tym mogłoby być różnie bo utrzymanie takiej bazy to duże koszta), no i publiker by się o wiele lepiej sprzedawał gdyby powstała taka baza.

Dla obniżenia kosztów, przecież można by było na jednej domenie robić ok trzy subdomeny.

Co o tym myślicie?

Poza tym mógłbym wam pomóc przy tworzeniu czegoś takiego (sam bym zrobił wiele pecli/katalogów), i pewnie wielu użytkowników też
« Ostatnia zmiana: 31 Marzec 2012, godz: 22:23 wysłana przez sargon162 »
http://www.forum.optymalizacja.com/index.php?showtopic=149640" -[wykonam] Indeksowanie linków - 105000 miesięcznie!, Indeksacja w skali 70-99%

Mystic

• Newbie
  • *
Odp: Baza katalogów/precli dostarczana przez NetVision
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Kwiecień 2012, godz: 13:14 »
Osobiście uważam to za pomysł nie przydatny, każdy szanujący się "kataloger" posiada swoją dobrą i wyselekcjonowaną baze według własnych standardów i upodobań, w momencie kiedy firma udostępniała by takie bazy odpłatnie to uważam że mimo wszystko z czasem przestała by być ona wartościowa z powodu iż niektórzy nie mają ograniczeń przy dodawaniu stron do niektórych spisów, w dodatku raz użyta ta baza była by możliwa do skopiowania i opublikowania w sieci.

Danae

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Kwiecień 2012, godz: 13:50 »
Popieram przedmówcę - pomysł nie ma racji bytu, chociażby z tego względu, że ile tych katalogów mogłoby być. Ja samych Webmini mam w bazie ponad 5000, a bywało przed banami na regionalki, że było więcej,

sargon162

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Kwiecień 2012, godz: 18:27 »
Trzebaby było napisać moduł do publikera, polegałoby to na tym że każdy wpis kosztowałby ok 30gr (być może więcej). Uwierz mi że jeżeli za coś płacisz to nie dajesz tam bezwartościowego spamu.

Poza tym lista mogłaby być publikowana gdzie chcesz, i tak wpis byłby płatny, więc nikt z zewnątrz za darmo nie dodałby wpisu.

Chodziłoby tylko o takie skrypty które obsługiwałby taki system, trzeba by było nad tym pomyśleć.

Ale już teraz masz prywatne precle gdzie tylko wąska grupa może dodać wpis (a nikt z zewnątrz)

To jest tylko propozycja, bo ja i tak sobie taką baze stworze sam i połącza siły z innymi takimi grupami (jest ich wiele)

Ale i tak uważam że takie działanie przyczyniłoby się do rozwoju publikera.

Gdybym to ja był właścicielem takiego skryptu jak "dodawarka" napewno bym coś takiego chciał zrobić
http://www.forum.optymalizacja.com/index.php?showtopic=149640" -[wykonam] Indeksowanie linków - 105000 miesięcznie!, Indeksacja w skali 70-99%

Eline

• Sr. Member
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Kwiecień 2012, godz: 10:20 »
Jest masa prywatnych baz precli, dzieje sie tam dokladnie tak jak piszesz. Placisz ryczalt za dostep lub wyslanie wpisu. Im mniej osob wie kto i z jakiej bazy korzysta tym lepiej. Jedna duza prywatna baza to koszmar dla prowadzacego, bo oprocz walki ze spamem userow - bedzie walczyl ze spam raportami do Googla i wyindeksowywaniem bazy.

Takze takie projekt maja sens o ile sa w miare ukryte. Dobrym przykladem jest kara dla porownywarek za "uzywanie prolinka" czy masowe wyindeksowywanie danych typow katalogow, czy katalogow/precli na okreslonych typach subdomen.

Niestety sa osoby ktore uwazaja za swoj obowiazek wysylanie spam raportow i sledzenie polskiego SEO. Wiekszosc z nas wie o ktorych userach mowie i dlatego "ogolna publiczna baza publikera" raczej nie powstanie.

Temat tej bazy zreszta jest stary i kilkakrotnie podnoszony na forum. Czasami jako nbaza zewnetrzna - czasami jako taka tworzona przez userow (gdzies byl taki moj post).

Koyotek od jakiegos czasu dla userow OA sprzedaje dostep do bazy 110 wp za 250 na rok, rozumiem ze to ma byc jakas kontroferta?

Moja propozycja to byl system precli oparty na zasadzie zaplecza seodopalacza Jeza. Wrzucasz pare plikow na wolna domene i reszta jest pobierana z serwera licencji. User dostaje tyle slotow ile sam dal, nikt nie zna calosci zaplecza.