Autor Wątek: Lawina e-maili  (Przeczytany 7856 razy)

mm9

• Newbie
  • *
Odp: Lawina e-maili
« Odpowiedź #15 dnia: 19 Kwiecień 2012, godz: 11:09 »
Umie i to robi, ale dodatkowo informuje, że czegoś nie można było przygotować.

Te komunikaty informują o tym, że programowi nie udało się przygotować dokładnie takiego tekstu jaki potrzebny jest do wysłania do określonego katalogu. Jeśli mamy na przykład jeden tekst długości 1000 znaków, a potrzebujemy wysłać do katalogu, który akceptuje wpisy o długości od 400 do 800 znaków, to program nie ma takiego tekstu. W takiej sytuacji wysyła emaila do administratora, a następnie bierze ten tekst, którym dysponuje (ten o długości 1000 znaków), ucina go do odpowiedniej długości i wysyła. Program stara się odciąć tyle końcowych zdań ile jest wymagane, aby osiągnąć zadaną długość tekstu - aby w ten sposób nie ucinać tekstu w połowie wyrazu/zdania. Nie powoduje to zatem zatrzymania linkowania, ale to informacja, że najlepiej byłoby zadbać o różnej długości teksty.

Próbowałem opanować te powiadomienia i we wszystkich grupach dodałem nowe teksty. Czasem włączyłem teksty preclowe aby były dodawane również do katalogów.

Niestety nadal dostaję komunikaty z błędem:

Teksty częściowe - nie można wygenerować odpowiedniego TEKSTU

Brak tekstu spełniającego warunki:
opublikowany, przeznaczony do linkowania, tekst normalnej długości (długi), przeznaczony do publikacji w katalogach

Minimalna długość tekstu: 1000 znaków
Maksymalna długość tekstu: 2000 znaków
Tekst próbowano przygotować dla katalogu/precla pod adresem:

W wersji 3.0.1 było sporo maili z informacja o błędzie.

Po aktualizacji do 3.0.2 komunikatów jest kilkukrotnie mniej ale nadal przychodzą.

Czy to możliwe, iż publiker nadal robi jakiś błąd?

Jak sprawdzić i policzyć znaki w  tekstach skoro generator test generuje zawsze krótki tekst dla katalogu?

Czy nie powinno dodać się dodatkowych opcji do generatora TEST aby generował wszystko to samo co do faktycznych katalogów/precli. Wtedy była by szybka możliwość sprawdzenia każdego hipotetycznego tekstu.

publiker.pl

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #16 dnia: 19 Kwiecień 2012, godz: 16:04 »
Na 99% jeśli masz taki komunikat, to jest on prawdziwy i rzeczywiście brakuje takiego tekstu. Nie miałem już dawno przypadku, w którym komunikat tego typu byłby nieprawdziwy. Po prostu trzeba to dokładnie sprawdzić, dodać teksty i tyle. Ja dostaje może jedno takie powiadomienie w ciągu miesiąca - mam dużo różnorodnych tekstów i mam spokój.

Danae

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #17 dnia: 19 Kwiecień 2012, godz: 18:29 »
No tak ale ile ma Pan grup? Jak ktoś ma po 100 czy 200 różnych grup to nie będzie miał w każdej grupie po 100 tekstów...

Tomek.b

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #18 dnia: 26 Lipiec 2012, godz: 12:29 »
Na 99% jeśli masz taki komunikat, to jest on prawdziwy i rzeczywiście brakuje takiego tekstu. Nie miałem już dawno przypadku, w którym komunikat tego typu byłby nieprawdziwy. Po prostu trzeba to dokładnie sprawdzić, dodać teksty i tyle. Ja dostaje może jedno takie powiadomienie w ciągu miesiąca - mam dużo różnorodnych tekstów i mam spokój.
No to ja się w taki razie wyłamuje z tej reguły. Na 100% mam teksty odpowiadające ilości znaków (200-600), po 2 w projekcie (dodane specjalnie po akcji), zaznaczone zarówno do linkowania i podlinkowywania we wszystkich rodzajach, a program jak wysyłał maile, tak wysyła. Dziennie ponad 1000.
Nie da się tego jakoś usunąć lub wyłączyć? W zasadzie czemu ma służyć ten mail, jak i tak program przycina takie teksty.

Eline

• Sr. Member
« Odpowiedź #19 dnia: 26 Lipiec 2012, godz: 19:07 »
Wystarczyla by zwykla opcja "powiadamiaj o zlej konfiguracji tekstow" i to naprawde wszystko czego nam trzeba zeby powstrzymac ten spam i informacje wsrod ktorych pewnie ucieka masa innych waznych.

publiker.pl

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #20 dnia: 26 Lipiec 2012, godz: 20:47 »
No to ja się w taki razie wyłamuje z tej reguły.
Jasne... każdy tak mówi, a później ja zaglądam do panelu administracyjnego i się okazuje, że tekstu o którym mowa w komunikacie nie ma. Czytaj dokładnie komunikat - do czego ten tekst ma służyć i do promocji jakiego adresu URL.

Tomek.b

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #21 dnia: 27 Lipiec 2012, godz: 10:04 »
Projekt A, wiadomość  z systemu:
Teksty pełne - nie można wygenerować odpowiedniego TEKSTU

Brak tekstu spełniającego warunki:
opublikowany, przeznaczony do podlinkowania, tekst normalnej długości (długi), przeznaczony do publikacji w katalogach

Minimalna długość tekstu: 200 znaków
Maksymalna długość tekstu: 600 znaków
Tekst próbowano przygotować dla katalogu/precla pod adresem:

Konfiguracja projektu:
Teksty pełne:
Jeden tekst - 1210 / 1558    znaków.
Linkowanie, podlinkowanie, precle, katalogi - włączone
Teksty krótkie:
Trzy teksty - 523 / 692, 687 / 866, 256 / 334
Linkowanie, podlinkowanie włączone.

Reasumując, po przeczytaniu dokładnie komunikatu, wiadomość informuje o braku tekstu 200 - 600 znaków
W projekcie mamy tekst 253/334 znaków, który odpowiada tym kryteriom :(

Eline

• Sr. Member
« Odpowiedź #22 dnia: 27 Lipiec 2012, godz: 10:10 »
Dla mnie idea informacji o zlej dlugosci tekstow jest dobra, ale sposob jej przekazywania i priorytetowosc juz mniej. Teraz wcale nie czytam komunikatow z publikera tylko od razu leca do kosza z automatu. I tam leca tez informacje o braku linkow, etc.

publiker.pl

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #23 dnia: 27 Lipiec 2012, godz: 10:33 »
@Tomek.b prześlij na email dane dostępu do panelu Publikera, to sprawdzę to - będzie szybciej, bo tu się chyba nie dogadamy :) Prześlij na email również PEŁNY komunikat z emaila, który otrzymałeś.

i

• Full Member
« Odpowiedź #24 dnia: 29 Lipiec 2012, godz: 23:50 »
Dla mnie idea informacji o zlej dlugosci tekstow jest dobra, ale sposob jej przekazywania i priorytetowosc juz mniej. Teraz wcale nie czytam komunikatow z publikera tylko od razu leca do kosza z automatu. I tam leca tez informacje o braku linkow, etc.

POPIERAM

Bestos

• Newbie
  • *
    • Katalogowanie + preclowanie = pozycjonowanie
« Odpowiedź #25 dnia: 14 Listopad 2012, godz: 15:22 »
Da się wyłączyć to powiadomienie na email? Publiker Info?

Eline

• Sr. Member
« Odpowiedź #26 dnia: 14 Listopad 2012, godz: 15:53 »
@bestos, jasne - wpisz w konfigu adres "admin@publikerbezpowiadomien.com" ;P

ragnar23

• Sr. Member
« Odpowiedź #27 dnia: 14 Listopad 2012, godz: 15:58 »
albo filtruj sobie wiadomości od publikera :>
te co mają w treści "wysyłanie wpisów linkujących" do folderu
a reszta do kosza :D

i jest porządek!

nie przewiduje to wyłapywania maili typu "koniec kasy na dbc"... no ale zawsze cos ;]