Autor Wątek: Lawina e-maili  (Przeczytany 7531 razy)

ditum.org

• Full Member
    • Pozycjonowanie
Lawina e-maili
« dnia: 30 Marzec 2012, godz: 08:30 »
Po wgraniu aktualizacji do wersji 3.0 mam codziennie co najmniej kilkaset e-maili o braku tekstu do wygenerowania pomimo, że taki tekst jest przygotowany.

incio

• Newbie
  • *
    • Budownictwo drogowe, dzierżawa i wynajem domen Internetowych
Odp: Lawina e-maili
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Marzec 2012, godz: 08:47 »
Witaj,

sprawdź dokładnie przedziały ilości znaków od do, i stwórz dokładnie takie teksty. Ja też tak mam i trzeba robić teksty do linkowania katalogów przedziałami. Np. od 60-250, od 200-600, od 700-1200, od 5000 do 40000. Przy okazji nowych katalogów dopiero wyszło jak wiele różnych limitów ustawiają admini poszczególnych katalogów. Według mnie to bardzo dobrze, że program o to prosi, bo dzięki temu znacznie odświeżyłem bazę tekstów.
BTW. Przydałaby się chyba funkcja (o ile nie będzie mocno obciążała Publikera) generowania artykułów z kilku tekstów. Tzn. mamy na przykład 3 różne teksty w grupie DŁUGIE i w przypadku potrzeby stworzenia tekstu dłuższego niż najdłuższy w bazie, program łączyłby teksty z tej samej grupy linkowania.

Pozdrawiam
gazeta posiada anonse dla domen regionalnych poznan, katowice, warszawa oraz lublin

ditum.org

• Full Member
    • Pozycjonowanie
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Kwiecień 2012, godz: 08:24 »
Hm, to Publiker już nie umie sam przycinać zbyt długiego tekstu?

publiker.pl

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Kwiecień 2012, godz: 12:57 »
Umie i to robi, ale dodatkowo informuje, że czegoś nie można było przygotować.

Te komunikaty informują o tym, że programowi nie udało się przygotować dokładnie takiego tekstu jaki potrzebny jest do wysłania do określonego katalogu. Jeśli mamy na przykład jeden tekst długości 1000 znaków, a potrzebujemy wysłać do katalogu, który akceptuje wpisy o długości od 400 do 800 znaków, to program nie ma takiego tekstu. W takiej sytuacji wysyła emaila do administratora, a następnie bierze ten tekst, którym dysponuje (ten o długości 1000 znaków), ucina go do odpowiedniej długości i wysyła. Program stara się odciąć tyle końcowych zdań ile jest wymagane, aby osiągnąć zadaną długość tekstu - aby w ten sposób nie ucinać tekstu w połowie wyrazu/zdania. Nie powoduje to zatem zatrzymania linkowania, ale to informacja, że najlepiej byłoby zadbać o różnej długości teksty.

ragnar23

• Sr. Member
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Kwiecień 2012, godz: 13:03 »
błagam, zróbcie możliwość wyłączenia takich powiadomień, bo w gąszczu tego (może i nawet słusznie) wysyłanego spamu, łatwo można coś przeoczyć

ditum.org

• Full Member
    • Pozycjonowanie
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Kwiecień 2012, godz: 13:38 »
Popieram rangar-a23, do mnie przychodzi po kilka tysięcy e-maili dziennie od Publikera. Moim zdaniem wystarczyłby jeden zbiorczy albo jeden dla profilu w ogóle.

Danae

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Kwiecień 2012, godz: 13:12 »
Tak, jedno powiadomienie dziennie z podsumowanie - dzisiaj mi przyszło tego 116.

ragnar23

• Sr. Member
« Odpowiedź #7 dnia: 04 Kwiecień 2012, godz: 13:17 »
to farciarz jesteś ;) ja po nocy miałem 1000, gdyby dorzucić do tego resztę z wczoraj, które usuwałem na bieżąco, to byłoby ze 2000 :D

angelo18

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: 04 Kwiecień 2012, godz: 14:51 »
usun sobie email administratora w konfiguracji to nie bedziesz mial takich powiadomień

ragnar23

• Sr. Member
« Odpowiedź #9 dnia: 04 Kwiecień 2012, godz: 16:00 »
no to akurat rozwiązaniem nie jest ;)

Danae

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: 05 Kwiecień 2012, godz: 15:13 »
Trzeba dobrze teksty ustawiać to ma się tylko 116 ;)

ePasjonat

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #11 dnia: 12 Kwiecień 2012, godz: 14:49 »
Popieram rangar-a23, do mnie przychodzi po kilka tysięcy e-maili dziennie od Publikera. Moim zdaniem wystarczyłby jeden zbiorczy albo jeden dla profilu w ogóle.
wow, @ditum.org to ile Ty masz projektów? :)

Tomato

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: 16 Kwiecień 2012, godz: 19:30 »
Dokłądnie - trzba jakoś zmniejszyć ilość tego spamu na maila, sumować info w jednym mailu etc.

Eline

• Sr. Member
« Odpowiedź #13 dnia: 17 Kwiecień 2012, godz: 09:26 »
Chyba checkbox w ustawieniach "informuj o brakach w ustawianiach tekstow" by wystarczyl. Bo ten spam to glownie "glupoty" ze tekst jest za dlugi/krotki, a publiker i tak wysyla wpisy. Teraz mam filtr i wszystko od razu idzie do spamu, ale mozliwe ze ida do spamu tez wazne wiadomosci o zaprzestaniu wysylki. Kto jest w stanie to przejrzec :( Koniecznie powinna byc jakas dywersyfikacja waznosci komunikatow.

Eline

• Sr. Member
« Odpowiedź #14 dnia: 17 Kwiecień 2012, godz: 10:05 »
Nie moge edytowac, wiec post pod. Zmienilem maila z powiadomieniami na admin @ publiker . pl :P ... No moze nie na taki ... ale na takie zeby do mnie nie przychodzilo :)