Autor Wątek: Linki: Lista linków grupy  (Przeczytany 2798 razy)

publiker.pl

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1 867
  • Pomógł: 0
    • Zobacz profil
Linki: Lista linków grupy
« dnia: 30 Wrzesień 2011, godz: 13:54 »
Lista Menu -> Projekty -> Zarządzaj grupami -> Linki zawiera adresy promowanych stron WWW. Linki te mogą być adresami do strony głównej lub do podstron naszego serwisu WWW. Do każdego adresu dodawanego do tej listy możemy przypisać wagę, która będzie decydować o prawdopodobieństwie wylosowania danego adresu. Przeważnie waga przypisana adresowi strony głównej będzie większa niż waga przypisywana adresom podstron.

Podczas losowania adresu z tej listy brane są pod uwagę tylko linki opublikowane o wadze większej od zera.

Jeśli w dowolnym tekście (zarówno w Tekstach pełnych jak i Tekstach częściowych) wstawimy link, którego nie ma liście Linki, to zostanie on automatycznie dodany do tej listy z wagą równą 0.

UWAGA:
Parametry linkowania z katalogów i precli określone w konfiguracji grupy dotyczą wszystkich linków z tej listy łącznie. A zatem przykładowo, jeśli w konfiguracji grupy mamy ustawione wysyłanie 10 linków do katalogów na dzień, a na liście linków mamy 6 linków: jeden link do strony głównej o wadze 5 oraz 5 linków do podstron o wadze 1, to statystycznie w ciągu 1 dnia wyślemy wpisy z 5 linkami do strony głównej i 5 linkami do każdej podstrony.

Podczas dodawania odnośnika możemy zaznaczyć opcję przed dodaniem tego adresu do katalogu sprawdź, czy taki wpis już istnieje, co spowoduje, że program zanim wyśle wpis do katalogu sprawdzi, czy taki adres już istnieje w tym katalogu. Sprawdzanie to dotyczy tylko katalogów. Opcję tą zaznaczamy wtedy, gdy dany adres był już wcześniej katalogowany np. ręcznie. Odnalezione w ten sposób adresy do naszych wpisów dodanych ?kiedyś? są automatycznie odnajdywane i dodawane do listy adresów do naszych wpisów (patrz również: Linki: Kolumna X na liście linków). Dodatkowo, jeśli zaznaczymy opcję podlinkuj znaleziony w ten sposób wpis, to odnaleziony wpis może być podlinkowany zgodnie z ustalonymi w grupie parametrami (biorąc pod uwagę również prawdopodobieństwo podlinkowania).

Jeśli promujemy adres strony WWW, który nie był wcześniej katalogowany, to nie warto zaznaczać opcji przed dodaniem tego adresu do katalogu sprawdź, czy taki wpis już istnieje, ponieważ sprawdzanie takie będzie dodatkowo niepotrzebnie obciążać program.

Zobacz również:
Linki: Kolumna X na liście linków
Linki: Eksport linków
Konfiguracja: Formaty eksportu
« Ostatnia zmiana: 02 Październik 2011, godz: 18:54 wysłana przez publiker.pl »