Autor Wątek: Teksty: Generatory tekstu  (Przeczytany 3667 razy)

publiker.pl

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1 867
  • Pomógł: 0
    • Zobacz profil
Teksty: Generatory tekstu
« dnia: 30 Wrzesień 2011, godz: 13:47 »
Generator tekstu możemy zmienić w Menu -> Projekty -> Zarządzaj grupami -> Generatory

Generator tekstu to moduł programu, która odpowiada za przygotowanie tekstu wysyłanego do katalogu/precla. Program oferuje do wyboru dwa rodzaje generatorów: Teksty pełne oraz Teksty częściowe. Są to dwa całkowicie oddzielne mechanizmy przygotowywania tekstów do wysyłki do katalogów/precli. Można wykorzystywać tylko jeden z nich albo oba (patrz również: Teksty: Generator Teksty pełne, Teksty: Generator Teksty częściowe).

Domyślnym generatorem tekstu jest generator o nazwie Teksty pełne. Jeśli pozostawimy ustawiony domyślnie generator, to wykorzystywane będą teksty tylko z tego generatora. W takim przypadku nie musimy w ogóle definiować Tekstów częściowych dla danej grupy.

Ustawienia generatorów możemy mieszać w dowolny sposób. Przykładowo możemy ustawić, aby do linkowania z katalogów i precli były wykorzystywane teksty przygotowane przez generator Teksty pełne, a do tworzenia tekstów przeznaczonych do podlinkowywania wykorzystywany był generator Teksty częściowe. Oczywiście w ramach obu tych generatorów musimy przygotować odpowiednie teksty (tytuły, teksty, tagi, itd.).

Ponadto w ustawieniach generatorów możemy przypisać im wagi i w ten sposób określić, który generator będzie częściej wykorzystywany.

Zaznaczenie opcji wysyłaj pojedynczy tekst tylko jeden raz do precla spowoduje, że program będzie kontrolował, który tekst został wysłany do którego precla i dbał o to, aby ten sam tekst nie został wysłany dwukrotnie pod ten sam adres. W tym miejscu należy zaznaczy, że bez względu na to, czy tekst zawiera synonimy, czy też nie, to jest on zawsze liczony jako pojedynczy tekst.

Zaznaczenie opcji wysyłaj pojedynczy tytuł tylko jeden raz do precla spowoduje, że program będzie kontrolował, który tytuł został wysłany do którego precla i dbał o to, aby ten sam tytuł nie został wysłany dwukrotnie pod ten sam adres. Opcja ta dotyczy tylko Tekstów częściowych (w Tekstach pełnych tytuł jest sztywno związany w tekstem, więc kontrola wysyłek tekstu równocześnie gwarantuje kontrolę wysyłanych tytułów).

Dwie powyższe opcje dotyczą tylko precli, ponieważ katalogi z zasady przyjmują tylko jeden wpis dotyczący określonego adresu URL, więc nie ma potrzeby stosować takiej kontroli.

Zobacz również:
Teksty: Generator Teksty pełne
Teksty: Generator Teksty częściowe
Teksty: Redagowanie treści wpisów
Teksty: Teksty krótkie i długie
Teksty: Linki w treści tekstów
Teksty: Parametry tekstów
Teksty: Wykorzystanie fraz w Tekstach częściowych
Teksty: Synonimy
Teksty: Używanie synonimów
« Ostatnia zmiana: 01 Październik 2011, godz: 18:30 wysłana przez publiker.pl »