Autor Wątek: Grupy: Pinguj wpis  (Przeczytany 2961 razy)

publiker.pl

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1 867
  • Pomógł: 0
    • Zobacz profil
Grupy: Pinguj wpis
« dnia: 30 Wrzesień 2011, godz: 13:46 »
Pingowanie polega na bezpośrednim informowaniu różnego rodzaju wyszukiwarek o nowych wpisach w Internecie. Dotyczy to przede wszystkim wpisów zamieszczanych na blogach, ale z powodzeniem jest również stosowane w celu poinformowania serwerów wyszukiwarek, że na dowolnej stronie WWW pojawił się nowy tekst. Włączenie pingowania w grupie spowoduje, że Publiker po odnalezieniu opublikowanego wpisu w katalogu/preclu rozpocznie wysyłanie do wyszukiwarek informacji o nowym tekście zamieszczonym w Internecie. Podczas pingowania wysyłany jest do serwera adres nowo umieszczonego wpisu oraz jego tytuł. Pingowanie kierowane jest równocześnie do wszystkich aktywnych serwerów znajdujących się na liście, którą znajdziemy w  Menu -> Konfiguracja -> Konfiguracja serwerów PING.

Pojedyncze wysłanie informacji na serwer wyszukiwarki nie zawsze może być skuteczne, dlatego warto to uczynić kilkukrotnie w ciągu określonego parametrami czasu. Należy pamiętać, że niektóre serwery, do których wysyłany jest PING mają ograniczenia, co powoduje, że wysyłanie zbyt często informacji spowoduje czasowe (np. kilkuminutowe) zablokowanie przyjmowania wpisów z danego adresu IP. Z tego powodu zbyt częste pingowanie nie jest zalecane, bo może być nieefektywne.

Pingowanie warto stosować, ponieważ znacząco wpływa na szybszą indeksację wpisów przez wyszukiwarki. Inaczej rzecz ujmując, wyszukiwarka szybciej odnajdzie nasz wpis w Internecie, ponieważ przesłaliśmy jej dokładną informacje o tym, jaka strona właśnie pojawiła się w globalnej sieci.