Autor Wątek: Grupy: Podlinkuj z precli  (Przeczytany 3512 razy)

publiker.pl

• Administrator
  • Hero Member
Grupy: Podlinkuj z precli
« dnia: 30 Wrzesień 2011, godz: 13:37 »
Analogiczne jak w opcji  Podlinkuj z katalogów ? zaznacz tą opcję, jeśli chcesz aby wpisy linkujące w katalogach/preclach były dodatkowo podlinkowane z precli.

i

• Full Member
Odp: Grupy: Podlinkuj z precli
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Lipiec 2012, godz: 14:11 »
Czy dobrze rozumuję, że jeśli ustawię linkowanie 1/dzień i podlinkowanie 1/dzień to po 30 dniach będę miał opublikowanych 30 wpisów linkujących i 465 wpisów podlinkowujących (podlinkowanie - 100%)?

Co dzieje się w przypadku, gdy jeden wpis podlinkowujący linkuje do dwóch linkujących? Czy wtedy będę miał 465/2 wpisów podlinkowujących i 465 linków?

publiker.pl

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Lipiec 2012, godz: 15:52 »
Nie wiem, czy to będą akurat takie wartości, bo nie znam wzoru na obliczenie tego.

i

• Full Member
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Sierpień 2012, godz: 02:08 »
A czy mógłbyś zapytać kogoś, kto zna?

publiker.pl

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Sierpień 2012, godz: 10:53 »
Nie znam nikogo takiego, ale jak będę na Politechnice na wydziale matematyki, to zapytam ;) To nie jest prosty wzór, więc nie wiem jak wyliczyć dokładną wartość.

i

• Full Member
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Sierpień 2012, godz: 12:23 »
Ja jestem codziennie to zapytam  - to może wklej źródło? ;)

Przede wszystkim najpierw chciałbym ustalić podstawowe rzeczy:

1. czy to dotyczy każdego precla z osobna (funkcja idzie "od początku" dla każdego opublikowanego wpisu) - i "2" dziennie lub "4" dziennie dotyczy każdego wpisu wybranego do podlinkowania, czy wszystkich wpisów razem?

2. jeśli dla każdego osobno, to jak się to ma do ilości linków we wpisie podlinkowującym? Jeśli wysyłam 1 wpis z linkiem do wpisów A i B, to prawdą jest, że "został wysłany wpis podlinkowujący A" i "został wysłany wpis podlinkowujący B" (to byłoby logiczne)?

Czy nie mógłbyś streścić algorytmu, ale tak, żeby wszystko było jasne? Przykład podany przeze mnie w pierwszym poście jest chyba najprostszym możliwym - jeśli nie potrafisz odpowiedzieć na to pytanie, może wymyśl prostszy przykład? Z góry dziękuję.

publiker.pl

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Sierpień 2012, godz: 12:09 »
1. czy to dotyczy każdego precla z osobna (funkcja idzie "od początku" dla każdego opublikowanego wpisu) - i "2" dziennie lub "4" dziennie dotyczy każdego wpisu wybranego do podlinkowania, czy wszystkich wpisów razem?
Dotyczy każdego wpisu.

2. jeśli dla każdego osobno, to jak się to ma do ilości linków we wpisie podlinkowującym? Jeśli wysyłam 1 wpis z linkiem do wpisów A i B, to prawdą jest, że "został wysłany wpis podlinkowujący A" i "został wysłany wpis podlinkowujący B" (to byłoby logiczne)?
Zgadza się, jeśli we wpisie podlinkowującym są dwa linki, to znaczy, że został podlinkowany wpis A i B i tak też jest to liczone.

Czy nie mógłbyś streścić algorytmu, ale tak, żeby wszystko było jasne? Przykład podany przeze mnie w pierwszym poście jest chyba najprostszym możliwym - jeśli nie potrafisz odpowiedzieć na to pytanie, może wymyśl prostszy przykład? Z góry dziękuję.
Funkcje linkowania są opisane tutaj: Grupy: Funkcje linkowania. Nie wiem, co mógłby Ci podać więcej. Myślę, że za bardzo zagłębiasz się w ten temat.

i

• Full Member
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Sierpień 2012, godz: 12:37 »
Funkcje linkowania są opisane tutaj: Grupy: Funkcje linkowania. Nie wiem, co mógłby Ci podać więcej. Myślę, że za bardzo zagłębiasz się w ten temat.

Tak, bardzo zagłębiam się w temat, bo chcę przeprowadzić testy - i wyciągnąć wnioski, co działa na plus, a co działa na minus. To nierealizowalne, jeśli Publiker mnie nie słucha albo słucha, ale intepretuje inaczej niż ja [dotyczy wszystkich moich postów na tym forum - nie tylko w tej sprawie].

Dzięki za odpowiedzi - to już daje pewien obraz. Pewnie zgłoszę się z następnymi pytaniami.