Autor Wątek: Proxy - potrzebna wasza opinia  (Przeczytany 13313 razy)

swirus71

• Newbie
  • *
Odp: Proxy - potrzebna wasza opinia
« Odpowiedź #15 dnia: 22 Luty 2012, godz: 17:32 »
Banami seohostingów bym się nie przejmował to proxy do dodawarki.

Opcja 1 - czyli skrypt php - jak najbardziej
Do tego przydałaby się lista proxy (również publicznych) + ewentualnie automatyczny import prosiaków przykładowo z  http://www.proxymarket.pl/
tu wątek na PIO: http://www.forum.optymalizacja.com/lofiversion/index.php/t142775.html

Eline

• Sr. Member
« Odpowiedź #16 dnia: 22 Luty 2012, godz: 17:45 »
To sa bany dla IP seohostingow od wlascicieli katalogow, bo na seohostingach stoi masa dodawarek ;)

sargon162

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #17 dnia: 26 Luty 2012, godz: 21:27 »
Też jestem m.in. za automatycznym importem z  http://www.proxymarket.pl/
http://www.forum.optymalizacja.com/index.php?showtopic=149640" -[wykonam] Indeksowanie linków - 105000 miesięcznie!, Indeksacja w skali 70-99%

Kriss

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #18 dnia: 08 Marzec 2012, godz: 09:34 »
Ja tam jestem za własnymi PROXY listami
w sensie takim że już zainwestowałem soft do
skanowania internetu w ich poszukiwaniu,
dlatego wprowadzenie kilku opcji importu i aktualizacji będzie
naprawdę dobrym rozwiązaniem
- płatne proxy
- ręczne dodawanie CTRL + V i plik txt
- aktualizacja z pliku lub strony pod ustalonym adresem ( wiele programów ma możliwość auto uploadu znalezionych PROXY na serwer )

Opcje używania PROXY
- bez PROXY - w projekcie, grupie
- zmiana o X kroków
- zmiana gdy nieaktywne
- stałe dla projektu, grupy
itd

trzymam kciuki

valdoorf

• Full Member
« Odpowiedź #19 dnia: 28 Marzec 2012, godz: 09:16 »
jeśli to pomoże to również jestem za wdrożeniem automatu z ProxyMarket.pl (API) -- rozwiązanie proste i przyjemne :)

t

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #20 dnia: 19 Kwiecień 2012, godz: 00:24 »
Dzień dobry,

generalnie opcja 1 ma sens. Opcja 3 zawiera się w 1 (na dedyku odpalamy skrypt - efekt ten sam). Dodatkowo 3 to duży koszt, niewspółmierny do korzyści.
Opcja numer 2. W tym momencie liczących się PL hostingów SEO jest mniej niż 20 (niż 10) + straszyn syf i duże ograniczenia (np 3 procesy jednocześnie). A i tak można użyć opcji 1, na hostingach SEO.

Realnie do wyboru mamy 1 i 4.

4 dobre, ale może być problem z blokowaniem się proxy + długim czasem odpowiedzi (co przekłada się na obniżenie wydajności publikera). PS Nie chcę płacić za dostęp do publicznych proxy wylistywoanych w  proxymarket.pl (umiem sobie opalić skrypt/program i zupdateować listę proxy)

Moim zdaniem, zdecydowanie 1. Łatwe, proste i pewne.

pozdrowienia
t.

Danae

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #21 dnia: 19 Kwiecień 2012, godz: 01:03 »
Ja uważam, że idealnie rozwiązał to Łukasz z Stat4seo:

link do screena

Slawexsdz

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #22 dnia: 21 Kwiecień 2012, godz: 10:04 »
"Dlaczego miałby wywołać poruszenie? :)"
Bo gdzieś na forum PiO Publiker był porównywany do pewnego softu na literę "O". Zachwalano program "O" za proxy :)

ditum.org

• Full Member
    • Pozycjonowanie
« Odpowiedź #23 dnia: 11 Maj 2012, godz: 14:10 »
Dalej trwa ta dyskusja?
Już kilka miesięcy temu zgłaszałem zapotrzebowanie na tę funkcjonalność, ale jak widać do dzisiaj nie zostało to wdrożone...
Zupełnie jak u kojotka....

adis168

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #24 dnia: 30 Wrzesień 2012, godz: 07:48 »
Dawno to już powinno być  wprowadzane to podstawa większości dodawarek  Nie ma co gdybać proxy w postaci
 lista IP:PORT 
proxymarket.pl  pobierane z  Api

ditum.org

• Full Member
    • Pozycjonowanie
« Odpowiedź #25 dnia: 01 Październik 2012, godz: 10:34 »
Akurat proxymarket nie jest tutaj najlepszym rozwiązaniem. Moim zdaniem możliwość zmiany proxy co 8 godzin lub rzadziej to jest bez sensu. Już od dawna standardem jest wymiana co godzinę...
Nie wiem tylko po co tu dyskutować skoro właściciel nie wprowadza żadnej z proponowanych w tym i innych wątkach zmian?

publiker.pl

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #26 dnia: 10 Październik 2012, godz: 11:48 »
Prace nad zrobieniem proxy idą pełną parą :) Niestety to nie jest takie proste, jak mogłoby się wydawać. Można by zrobić prostą obsługę proxy i każde połączenie puścić przez proxy, ale to strasznie zwolniłoby działanie programu, bo jak wiadomo większość proxy jednak nie działa jak błyskawica :( A zatem trzeba to zrobić tak, aby przez proxy szło tylko to, co iść musi.

W programie mamy bardzo wiele zadań, takich jak:
1) zadania, które nigdy przez proxy iść nie muszą, czyli: sprawdzanie, czy wpis został opublikowany, sprawdzanie, czy katalog jest aktywny, obsługa Systemów Wymiany Linków, sprawdzanie aktywności wpisów, sprawdzanie emaili

2) zadania, które mogą iść w całości lub częściowo przez proxy, np. wysyłka wpisów, pingowanie, sprawdzanie PR / IP. Podczas wysyłki wpisów część połączeń może iść przez proxy, ale część połączeń (aby przyśpieszyć) może iść bez proxy - np. szukanie pasującej kategorii. W związku z powyższym dla każdego typu katalogu trzeba to przemyśleć, co może iść przez proxy, a co nie i dla każdego typu katalogu/precla odpowiednio to wprowadzić.

Na początek będzie obsługa proxy przez plik URL na serwerze, przez proxy typu IP:PORT dodawane ręcznie przez panel Publikera oraz przez automatyczne pobieranie proxy z proxymarket.pl.

Akurat proxymarket nie jest tutaj najlepszym rozwiązaniem. Moim zdaniem możliwość zmiany proxy co 8 godzin lub rzadziej to jest bez sensu. Już od dawna standardem jest wymiana co godzinę...
Z proxymarket.pl adresy będą pobierane np. co 8 godzin, ale ten odstęp czasowy dotyczy pobierania nowej listy proxy. To co jaki czas proxy używane przez Publikera będzie zmieniane na inne, to inna sprawa i będzie to można ustawić np. co 1 godzinę.

Nie wiem tylko po co tu dyskutować skoro właściciel nie wprowadza żadnej z proponowanych w tym i innych wątkach zmian?
Wprowadza, wprowadza :) ale wiem, że mogłoby to iść szybciej :) Wiele też zmian wprowadzanych do programu, które usprawniają jego działanie nie jest po prostu widoczna na pierwszy rzut oka.

publiker.pl

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #27 dnia: 24 Październik 2012, godz: 19:11 »
Ważne pytanie - czy przez proxy ma iść dodawanie wpisów do wszystkich rodzajów katalogów? Bo jest już zrobiona obsługa SeoKatalogów i WebMini na razie. Podczas prac nad EasyDir właściwie okazało się, że chyba tam proxy nie jest potrzebne, bo w panelu EasyDir i tak administrator nie ma możliwości zablokowania/zbanowania IP.

Co Wy na to? Czy jest sens robienia proxy dla każdego rodzaju katalogów/precli?

Eline

• Sr. Member
« Odpowiedź #28 dnia: 24 Październik 2012, godz: 19:17 »
duzo WP uzywa antyspamu polaczonego z blokadami IP
freeglobes tez nie ma takiej opcji, z reszty AA niewiele mam ;)

i

• Full Member
« Odpowiedź #29 dnia: 25 Październik 2012, godz: 00:46 »
Tak z ciekawości zapytam - dlaczego obsługa proxy ma wiedzieć jakiego typu to jest katalog? Czemu nie można wprowadzić tego warstwę niżej? (to pytanie - nie myślałem nad tym).