Autor Wątek: Proxy  (Przeczytany 1575 razy)

Slawexsdz

• Newbie
  • *
Proxy
« dnia: 14 Styczeń 2012, godz: 15:17 »
Witam!
Od kilku miesięcy korzystam z Publikera i muszę przyznać, że jest wspaniałe narzędzie! Jestem bardzo zadowolony. Po dłuższym czasie mam kilka propozycji, które warto uwzględnić w pracy nad rozwojem skryptu. Nie jest to tylko moja opinia, ale zdanie wielu osób, pozycjonerów, wymieniających się doświadczeniami np. na forach. A zatem:

1. Czy byłaby możliwość wprowadzenia serwerów proxy?
Katalogi blokują Publikera po IP i nie za bardzo wiem, jak to obejść. Bardzo fajnym rozwiązaniem jest pomysł twórców aplikacji Scrapebox. Korzysta ona z serwerów proxy, wykonując zadania równocześnie na kilku z nich. Dzięki temu program działa szybciej i nie marnuje się czasu na czekanie, aż jedno zadanie zostanie wykonane, zanim przystąpi się do drugiego. Po około 4 miesiącach użytkowania Publiker nie wysyła wpisów, bo zostałem zbanowany. Właśnie zmieniam serwer, aby dostać inny adres IP...

2. Czy byłaby możliwość zrobienia tego typu aplikacji pod Windows? Byłoby świetnie, gdybym mógł ze swojego PC publikować wpisy automatycznie, nie płacąc przy tym za utrzymanie serwera firmie hostingowej:)

publiker.pl

• Administrator
  • Hero Member
Odp: Proxy
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Styczeń 2012, godz: 17:19 »
Proxy będzie wkrótce.

2. Czy byłaby możliwość zrobienia tego typu aplikacji pod Windows? Byłoby świetnie, gdybym mógł ze swojego PC publikować wpisy automatycznie, nie płacąc przy tym za utrzymanie serwera firmie hostingowej:)
Możesz uruchomić Publikera na swoim komputerze, ale trzeba zainstalować zestaw Apache + PHP + MySql + ionCube. Nie jest to może super trudne, ale jak ktoś nie ma w ogóle o tym pojęcia, to może to mu chwilę zająć, aby to skonfigurować. Jeśli zainstalujesz sobie te programy, to możesz uruchomić Publikera, ale czy to rzeczywiście się opłaca? Trudno powiedzieć, w każdym razie są użytkownicy, którzy tak robią.

Slawexsdz

• Newbie
  • *
Odp: Proxy
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Styczeń 2012, godz: 22:49 »
No właśnie myslę, że czasami tak:) Np. w sytuacji, gdy mam komputer na szybkim łączu i na nim kilka instalacji Publikera. Wtedy po prostu bardziej się opłaca płacić za ten prąc 40zł niż co miesiąc 400 firmie hostingowej.