Autor Wątek: Błąd publikera  (Przeczytany 2205 razy)

djbit

• Newbie
  • *
Błąd publikera
« dnia: 22 Listopad 2011, godz: 13:27 »
Wczoraj miałem jakieś problemy z serwerem.

Publikera mam postawionego na VPS, serwer konfigurowany przez użytkownika "kazek" z PiO

Wczoraj zaczęły mi się jakieś jaja.
Na serwerze mam zainstalowany panel webmin i on pokazywał, że na serwerze jest 7,5 GB miejsca.
Jednak wczoraj coś się porobiło i na serwerze brakowało miejsca w dodatku stało się to w trakcie przegrywania plików (aktualizacji publikera)
Baza danych też padła i przy próbie zalogowania się do phpbyadmin jakieś błędy zaczęły wyskakiwać.

Napisałem do suportu i chyba powiększyli ilość miejsca bo teraz widoczne jest "Razem 12.66 GB, używane 8.83 GB", ale czemu używane jest prawie 9 GB?

Bazę danych udało mi się włączyć w panelu webmin.

Jednak teraz gdy chcę wejść przez przeglądarkę na publikera wyskakuje błąd:
Fatal error: Class 'CSimpleConfig' not found in /var/www/publiker/applications/publiker-admin-app/config/config.php on line 0
Przegrałem cała instalację na nowo, jednak to nie pomogło.

W czym jest problem?

publiker.pl

• Administrator
  • Hero Member
Odp: Błąd publikera
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Listopad 2011, godz: 13:53 »
To co opisałeś, to są problemy samego serwera, Publiker nie ma nic do tego.

Natomiast odnośnie błędu samego programu (o brak klasy CSimpleConfig), to sprawdź, czy w katalogu /applications jest plik 'config.php' i jaka jest jego zawartość. Jeśli jest pusty lub nie istnieje, to można spróbować go utworzyć ręcznie - z paczki instalacyjnej programu trzeba wziąć plik 'config-sample.php', zmienić jego nazwę i zmienić zawartość uzupełniając dane dostępu do bazy danych.

djbit

• Newbie
  • *
Odp: Błąd serwera
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Listopad 2011, godz: 14:09 »
Dzięki, pomogło.

A co z tym 9 GB ?
« Ostatnia zmiana: 22 Listopad 2011, godz: 14:12 wysłana przez djbit »

publiker.pl

• Administrator
  • Hero Member
Odp: Błąd publikera
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Listopad 2011, godz: 14:32 »
Nie wiem, być może coś źle pokazuje w panelu administracyjnym hostingu. Publiker nie tworzy zbyt dużo plików na dysku (jedynie pliki w katalogu 'temp').

Ewentualnie sprawdź, czy serwer nie tworzy logów z wywołań crona - czasem tak jest, że każde wywołanie crona skutkuje utworzeniem osobnego pliku na serwerze. Ponieważ cron jest wywoływany co 1 minutę, to po pewnym czasie liczba tych plików może być dosyć duża. Można to zmienić przez panel ustawiania crona w panelu administracyjnym hostingu (np. poprzez modyfikację uruchamianej komendy crona). O szczegóły trzeba byłoby pytać już support hostingu, bo na różnych serwerach może to różnie wyglądać.

djbit

• Newbie
  • *
Odp: Błąd serwera
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Listopad 2011, godz: 14:33 »
OK, dzięki za pomoc!

Ten błąd serwera mógł być spowodowany przeze mnie, gdyż podczas aktualizacji przegrałem całą instalację publikera.
A później się kapłem, że chyba przegrałem całość, zamiast samej aktualizacji, więc chciałem jeszcze nanieść samą aktualizację i wtedy się pospało.
« Ostatnia zmiana: 22 Listopad 2011, godz: 14:42 wysłana przez djbit »