Autor Wątek: Pingowanie  (Przeczytany 3451 razy)

ditum.org

• Full Member
    • Pozycjonowanie
Pingowanie
« dnia: 02 Listopad 2011, godz: 20:57 »
Mam w konfiguracji ponad 150 serwerów pingujących i ŻADEN z nich nie działa poprawanie, nawet rpc.pingomatic.com jest oznaczony jako źle działający. W związku z tym nie mam pingowanych wpisów.

publiker.pl

• Administrator
  • Hero Member
Odp: Pingowanie
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Listopad 2011, godz: 21:22 »

wodnick

• Sr. Member
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Listopad 2011, godz: 23:51 »
Witam.

@ditum.org

To zależy ile masz tych pingów.
Niestety, serwery ping są bardzo wyczulone na dużą liczbę pingów z jednego adresu IP.
U mnie też się czasami przytykało i miałem albo info że "Kolejna próba użycia nastąpi przy kolejnym pingowaniu" albo że "Wysyłanie PING wstrzymane do dnia...".
W tym drugim wypadku ręcznie zweryfikowałem serwery ping, w których najbliższa data dodania była bardzo duża np. za miesiąc i okazało się, że są martwe.
Po tym zmniejszyłem liczbę pingów w projektach poprzez mniejsze prawdopodobieństwo pingowania i teraz jest OK.

Jeśli dobrze załapałem zasadę działania, pingowanie odbywa się na wszystkie serwery z listy a nie na jeden wylosowany z listy.
Jeśli masz dużo projektów i grup a wszystko pingujesz, serwery mogą Cię czasowo banować, tym bardziej że takiego softu i tej metody używa coraz więcej ludzi...

Z pozdrowieniami,
wodnick

designgraf

• Newbie
  • *
    • Reklama
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Listopad 2011, godz: 09:07 »
150 serwerów ping :O ? Przecież publiker w tym momencie nic nie robi tylko pinguje, ile masz wysyłek dziennie :D?
Nowa grupa katalogów - multikod do 27 katalogów za 8 zł // 27 IP // Linkowane. Zobacz więcej na katalogi.designgraf.pl

publiker.pl

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Listopad 2011, godz: 14:45 »
Jeśli dobrze załapałem zasadę działania, pingowanie odbywa się na wszystkie serwery z listy a nie na jeden wylosowany z listy.
Tak, aktualnie pingowanie odbywa się na wszystkie serwery z listy, tzn.
jeden ping na dzień w ustawieniach grupy = wysłanie pinga na wszystkie serwery z listy równocześnie jeden raz.

I tu pytanie do Was - czy lepiej wysyłać jeden ping od razu do wszystkich (tak jest teraz), czy może wysyłać jeden ping na jeden losowo wybrany aktywny serwer do pingowania?

ditum.org

• Full Member
    • Pozycjonowanie
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Listopad 2011, godz: 15:42 »
publiker - lepiej niech zostanie jak jest, szkoda tylko, że wcześniej nie wiedziałem jak to działa w tym skrypcie.
desingraf - niestety, ale w zadaniach crona pingowania nie było prawie w ogóle, natomiast dodań było faktycznie dużo mniej niż kiedyś.
« Ostatnia zmiana: 03 Listopad 2011, godz: 15:44 wysłana przez ditum.org »

publiker.pl

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Listopad 2011, godz: 16:57 »
niestety, ale w zadaniach crona pingowania nie było prawie w ogóle
Pingowanie na liście zadań CRON to zawsze tylko jedno zadanie - jedno zadanie dla wszystkich grup/projektów/linków, więc może nie rzuca się tak bardzo w oczy :)

lukio

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Listopad 2011, godz: 20:08 »
Co niech zostanie jak jest? Od dawna walczę i czekam na pingowanie do wylosowanego serwera. Dodaj 3 dobre serwery PING i nie będziesz się martwił że coś Ci źle zapingują. Przy jednym pingu pozostałe serwery odpoczywają, unikając zbanowania czy zafiltrowania IP. Wysyłanie do 150 serwerów to bezsens totalny. Jak ktoś nie ma pojęcia jak działa pingowanie to niech się nie odzywa. Proszę publikera o dodanie opcji pingowania losowego "jednego" serwera. Może być opcjonalnie, dla tych którzy się nie znają niech pingują 100 serwerów:D

adrians

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Grudzień 2011, godz: 21:23 »
Mam podobny problem. Ustawione 3 serwery pingujące i komunikat ?Z tym serwerem były problemy - ostatnio wysłany PING NIE został zaakceptowany.?  Dziennie ok 400 dodań 100% pingowania (pingowanie przez 5 dni 2 pingi dziennie). Czy zmniejszenie ilości coś da?

publiker.pl

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #9 dnia: 08 Grudzień 2011, godz: 17:20 »
Musisz spróbować zmniejszyć i sprawdzić. Może blokady wynikają z tego, że z tego samego adresu IP jakiś inny użytkownik serwera dużo pinguje i w ten sposób wszyscy dostają bana.

ePasjonat

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #10 dnia: 13 Wrzesień 2012, godz: 20:21 »
Można by było dodać pingowanie przez proxy.