Autor Wątek: Wysyłaj grupę tylko 1 raz do precla  (Przeczytany 22632 razy)

Eline

• Sr. Member
Odp: Wysyłaj grupę tylko 1 raz do precla
« Odpowiedź #15 dnia: 28 Październik 2011, godz: 17:11 »
Mam 20 precli xml 10 artykułów jak dodać losowo do każdego precla po jednym artykule?
Wszyscy czekamy na to samo, okreslenie ilosci dodan danego artykułu na precel (czyli np tylko raz do danego precla)
w tym przypadku dobór tekstu na precel losowy z 10 artykulow, wiec ustawienie 2 tekty na precel przy 20 preclach

Ja uzywam OmniAda i AutoStartCms zeby dodawac okreslone ilosci na precel, bo np mam wykupione max 10 dziennie na precel

szefo

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #16 dnia: 28 Październik 2011, godz: 18:25 »
A może jakieś sugestie jak miałoby to wyglądać? Czy chodzi Ci o import z pliku, czy przez panel?

Jest chyba tylko jedno rozwiązanie:
Dodajemy w grupie tyle tekstów ile chcemy, tak jak jet teraz np dajmy 5 tekstów długich. Podczas wysyłania wpisów publiker losowo wybiera sobie jeden tekst z 5 dostępnych, publikuje ten tekst np w preclu x.pl i zaznacza sobie w grupie żeby już więcej nie używała bloga x.pl. lub też użyj jeszcze (x) razy
Nie jestem znawcą mysql a już na pewno metody działania publikera - nie jestem pewien czy to technicznie możliwe do zrobienia.

publiker.pl

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #17 dnia: 28 Październik 2011, godz: 18:49 »
OK, rozumiem :)

Bestos

• Newbie
  • *
    • Katalogowanie + preclowanie = pozycjonowanie
« Odpowiedź #18 dnia: 31 Październik 2011, godz: 13:54 »
Można zrobić to jeszcze trochę inaczej:
Grupa używa tekstów w pętli: użyj: 1 tekst > 2 tekst > 3 tekst > 4 tekst

Wtedy odpada robienie dodatkowego pola w grupie użyj (x) razy, po prostu jak by ktoś chciał dodać np. 2 razy do jednego precla to wtedy odhacza sobie opcje użyj tekstu tylko raz w grupie i cały proces idzie od nowa  użyj: 1 tekst > 2 tekst > 3 tekst > 4 tekst > 1 tekst > 2 tekst > 3 tekst > 4 tekst...
Zalety tego rozwiązania by były takie ze mieli byśmy to swoje użyj tekst tylko raz w preclu, a tekst był by używany codziennie inny....

Tak działa oprogramowanie które właśnie otrzymałem do testów Masspress, niestety póki co działa na plikach txt + konsola z wierszeń poleceń - dużo z tym roboty...

Witek

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #19 dnia: 01 Listopad 2011, godz: 16:29 »
Można wiedzieć kiedy będzie ta funkcja? Poważnie rozważam właśnie zakup publikera...
Proszę podać tydzień, miesiac, rok? Nie wiem czy czekać, czy szukać gdzie Indziej...

@Bestos i jak to oprogramowanie? Wysyła poprawnie? Można je gdzieś nabyć? Przetestować?
« Ostatnia zmiana: 01 Listopad 2011, godz: 16:33 wysłana przez Witek »

publiker.pl

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #20 dnia: 01 Listopad 2011, godz: 19:20 »
Można wiedzieć kiedy będzie ta funkcja? Poważnie rozważam właśnie zakup publikera...
Proszę podać tydzień, miesiac, rok?
listopad, najpóźniej grudzień 2011

Bestos

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #21 dnia: 02 Listopad 2011, godz: 09:49 »
@Witek
Aktualnie nie ma opcji testowania, nawet mi licencja wygasła, ponoć w poniedziałek ma być wersja z okienkami i testy będą ponownie jednak od razu mówie, nie będzie to tak rozbudowane jak publiker... Po więcej jak coś zapraszam na PiO

Eline

• Sr. Member
« Odpowiedź #22 dnia: 03 Listopad 2011, godz: 16:34 »
widzialem to i za cene 100 pln to chyba zarty :)
jest taka masa programow do publikowania na WP, ze sie lepiej porozgladajcie zamiast tracic czas na tego tupu rozwiazania ;)

Bestos

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #23 dnia: 04 Listopad 2011, godz: 09:56 »
Ale działa,
Mam projekt gdzie Klient sobie zażyczył 10 różnych opisów na 200 blogów, chce żebym każdy opis używał raz dziennie.
Więc nie mam wyjścia tylko kupić to coś. No chyba że ręczna robota mnie czeka.

Eline

• Sr. Member
« Odpowiedź #24 dnia: 04 Listopad 2011, godz: 10:02 »
A gdybyś ustawil 10 grup w publikerze, do kazdej z tych grup dodal jeden opis oraz dodawanie raz dziennie (wystarczy zrobic jedna i skopiowac - tylko podmieniajac text). Kazda z tych grup uzywa tej samej bazy 200 blogow. To chyba jest to czego szukasz.

Bestos

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #25 dnia: 04 Listopad 2011, godz: 14:01 »
Tak mógł bym zrobić gdybym podzielił bazę precli na 10, wtedy każda grupa miała by inną bazę precli.
Jak bym każdą grupą publikował w tej samej bazie precli to by mi wyszło 5 opublikowań jednego klienta w jednym preclu..
Zupełnie nie oto mi chodzi. Można dodać do jednej grupy 10 tekstów, i będą one używane losowo. Problem w tym że precel otrzyma zamiast jednego tekstu z grupy 10.

Eline

• Sr. Member
« Odpowiedź #26 dnia: 04 Listopad 2011, godz: 14:09 »
Mam projekt gdzie Klient sobie zażyczył 10 różnych opisów na 200 blogów, chce żebym każdy opis używał raz dziennie.

Wychodzi na to że raz dziennie i do tego na innym blogu ... - tutaj rzeczywiscie bedzie problem z bazą
Tego też nie zrobisz OmniAdd, etc

Ten DOSOWY program sprawdza ilosc wyslan danego tekstu do danego bloga na dzień?

Bestos

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #27 dnia: 04 Listopad 2011, godz: 17:05 »
Słuchaj, to nie forum na to, zakończmy rozmowę o tym masspressie, on działa inaczej, tam wysyłąsz wpisy w ciągu jednej chwili, jedynie każdy artykuł wyświetla się co x godzin później. Jak byś nie wiedział w każdym WP masz opcje opublikuj artykuł o określonej godzinie, to też da się ustawić za pomocą xml-rpc i ten program właśnie to wykorzystuje.

Będę prosił o tą funkcję autora publikera ale na pewno nie w tym roku :-) najpierw najważniejsze jest to o czym jest ten temat.
Codziennie wpadam na stronę publikera i czekam na nowe update z nową funkcją: Opublikuj grupę tylko raz w jednym preclu.
Mam nadzieje żę w końcu się doczekam....

Witek

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #28 dnia: 24 Listopad 2011, godz: 23:58 »
:( Myślełem że nowe update i coś się ruszy z tą funkcją.. Zbieram się z zakupem ale chyba się nie doczekam

Eline

• Sr. Member
« Odpowiedź #29 dnia: 25 Listopad 2011, godz: 00:07 »
Ja tez czekam na to i inne funkcje w katalogach, ale ten program rozwija sie w tylu kierunkach ze ciezko to ogarnac. Nawet nie wgrywam obecnych aktualizacji, bo nie ma w nich niczego co mi jest przydatne :) Zapewne prace trwają i prędzej czy póżniej się doczekamy.