Autor Wątek: narzędzia -> wyszukiwanie nowych katalogów  (Przeczytany 1443 razy)

jacekk20

• Newbie
  • *
narzędzia -> wyszukiwanie nowych katalogów
« dnia: 15 Wrzesień 2014, godz: 22:58 »
Tak sobie ostatnio grzebałem i zauważyłem że w zakładce
narzędzia -> wyszukiwanie nowych katalogów

mam zapytanie z opisem
ID:1
Witamy w SEOKatalogu - najnowszym polskim projekcie SEO   

jak je otworzę, to w
zapytaniu do google mam Witamy w SEOKatalogu - najnowszym polskim projekcie SEO
etykieta Witamy w SEOKatalogu - najnowszym polskim projekcie SEO

jest aktywne, wyszukiwanie ostatni tydzień, tylko język polski.

Klikam test zapytania

a oto wynik testu:
Błąd: operacja nie została wykonana poprawnie

Podany adres URL nie odpowiedział prawidłowo. Sprawdź, czy wprowadzony adres jest poprawny.
Wywoływany adres URL:
http://www.google.pl/search?q=Witamy+w+SEOKatalogu+-+najnowszym+polskim+projekcie+SEO&num=100&tbo=d&tbas=0&tbs=qdr:w&lr=lang_pl
Serwer Google nie zwrócił poprawnej odpowiedzi na wysłane zapytanie (Kod HTTP odpowiedzi: 503). Może to wynikać z blokady adresu IP.

Jak się domyślam publiker skoro taką odpowiedź naje to coś jest nie tak i co za tym idzie ani razu od jego zainstalowania nie sprawdził googla pod kątem nowych katalogów?

Dodam że mam tam tylko to jedno zapytanie.
Co i jak zrobić żeby było dobrze.

valdoorf

• Full Member
Odp: narzędzia -> wyszukiwanie nowych katalogów
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Wrzesień 2014, godz: 08:22 »
Może to wynikać z blokady adresu IP.

Do odpytywania google potrzebne są google proxy - najszybciej - kupisz w ProxyMarket (powinni mi odpalić jakiś pakiet za reklamę hehe)
Bardziej zaawansowani szukają proxy w necie i je filtrują - Anonymous pod ScrapeBoxa do Postowania, google proxy do... google ;)

Anonymous proxy można dziennie bez większego wysiłku znaleźć ok 1000 - co go google to już gorzej.

jacekk20

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Wrzesień 2014, godz: 17:21 »
Ale czy to oznacza też, że jeśli tu nic nie ruszałem, i to są domyślne ustawienia, to mi publiker nie aktualizował nigdy bazy katalogów? Jeśli aktualizował to na ile potrzebne jest to co piszesz?

publiker.pl

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Wrzesień 2014, godz: 11:50 »
Ale czy to oznacza też, że jeśli tu nic nie ruszałem, i to są domyślne ustawienia, to mi publiker nie aktualizował nigdy bazy katalogów?
Publiker aktualizuje bazę katalogów niezależnie od tego mechanizmu, więc to nie ma znaczenia.

Jeśli aktualizował to na ile potrzebne jest to co piszesz?
Możesz korzystać z wyszukiwania nowych adresów, ale nie musisz - według Twojego uznania :) My, na naszym serwerze, który zajmuje się wyszukiwaniem nowych katalogów w sieci, cały czas szukamy nowych katalogów i w ten sposób nowo znalezione katalogi są później przekazywane do każdej instalacji Publikera w trakcie procesu automatycznej aktualizacji bazy katalogów.