Autor Wątek: nieaktualna baza płatnych katalogów  (Przeczytany 5852 razy)

Beata

• Newbie
  • *
Odp: nieaktualna baza płatnych katalogów
« Odpowiedź #15 dnia: 02 Wrzesień 2014, godz: 22:06 »
cytat ze strony Publiker.pl
Po pierwsze, katalogi i precle są poddawane ciągłej ocenie i w przypadku, gdy nie akceptują wpisów lub publikowane wpisy są bezużyteczne z punktu widzenia katalogowania/pozycjonowania, to takie adresy są automatycznie odrzucane. Pierwsza weryfikacja adresów następuje już przy dodaniu adresu katalogu/precla do bazy Publikera. Jeśli katalog/precel nie jest aktywny lub przez dłuższy czas (ustawiany w konfiguracji dodawarki Publiker) nie wykazuje aktywności w publikacji nowych wpisów, to jest odrzucany.

a jak to wygląda w praktyce? Wg statystyk jest 19736 katalogów w tym 2725 płatnych kodami. Więc bezpłatnych jest teoretycznie 17011. To czemu po opublikowaniu w nieco ponad 100 katalogach i preclach (przepisywałam ręcznie captcha) okazało się, że się baza katalogów skończyła?
Proszę o oficjalne ustosunkowanie się do tego co "obiecujecie" na stronie produktu a rzeczywistością.
Proszę również o reakcję i pokasowanie bezużytecznych url!

radons

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #16 dnia: 05 Wrzesień 2014, godz: 16:18 »
Napisałem już reklamacje do autora Publikera i olał mnie całkowicie. Podałem informację, jakie domeny (raczej subdomeny) są spamerskie (osłabiają moc pozycjonowania) a wysokiej ceny (2 złote). Oznacza to, że autor Publikara nawet jeśli rzeczywiście wcześniej nie był tego świadomy, to teraz ma odpowiednią wiedzę, aby wyrzucić te katalogi i odpowiednio rozliczyć się z autorami oraz wystąpić o zwrot niesłusznie pobranych pieniędzy. Jeśli tego nie robi oznacza, że jest nierzetelny (uzyskiwanie niesłusznych korzyści majątkowych i współudział w wyłudzaniu pieniędzy przez nieuczciwych ludzi).
« Ostatnia zmiana: 05 Wrzesień 2014, godz: 16:31 wysłana przez radons »

publiker.pl

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #17 dnia: 08 Wrzesień 2014, godz: 16:11 »
Wg statystyk jest 19736 katalogów w tym 2725 płatnych kodami. Więc bezpłatnych jest teoretycznie 17011. To czemu po opublikowaniu w nieco ponad 100 katalogach i preclach (przepisywałam ręcznie captcha) okazało się, że się baza katalogów skończyła?
To są zupełnie różne rzeczy - tylko część katalogów wymaga przepisanie tokena ręcznie i jeśli skończą się już takie katalogi, to oznacza, że z pozostałymi katalogami program poradzi sobie automatycznie i nie ma sensu przepisywać ich ręcznie. Dlatego takie katalogi mogą się skończyć, a program będzie dalej pracował i wysyłał wpisy.

Napisałem już reklamacje do autora Publikera i olał mnie całkowicie. Podałem informację, jakie domeny (raczej subdomeny) są spamerskie (osłabiają moc pozycjonowania) a wysokiej ceny (2 złote).
Jeszcze raz powtarzam, że my nie ustalamy cen - robią to tylko i wyłącznie właściciele katalogów, a my w to nie możemy ingerować. Jeśli ktoś chce sprzedawać wpisy po 2 złote, to my tego nie możemy mu zabronić - każdy ma prawo własnego wyboru ceny. Odpisałem Ci tak też na email, więc nie mów, że ktokolwiek Cię "olał".

radons

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #18 dnia: 10 Wrzesień 2014, godz: 12:19 »
Jeśli przesyłam listę syfiarskich katalogów (liczba 250: po 50 subdomen w jednej domenie po 2 złote ) do usunięcia i prośbą o rozliczenie się z dostawcą tego syfu a w odpowiedzi dostaję, że pośrednik sprzedaży płatnych kodów nie odpowiada za jakość, to interpretuję to jako całkowite olanie. Jeśli w odpowiedzi dostaję, że mogę zrezygnować z korzystania z płatnych katalogów tzn. pośrednik sprzedaży płatnych kodów nic nie zrobi celem poprawy jakości, to interpretuję tak samo. Przykro mi, że tak Publiker dołączył do szanownego grona naciągaczy w dziedzinie pozycjonowania

publiker.pl

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #19 dnia: 11 Wrzesień 2014, godz: 09:40 »
Chcesz poprawy jakości? To powiedz mi jak to zrobić. Jak ustalić granicę i określić, który katalog jest "syfiasty", a który "super"? Dla Ciebie tą granicą będzie PR>2, a dla kogoś innego będzie to liczba zaindeksowanych ston > 0, a jeszcze dla kogoś innego liczba linków wychodzących na stronie głównej katalogu. A jeśli katalog jest całkiem nowy, a właściciel chce o niego dbać i dlatego pobiera wyższą opłatę, ale za kilka tygodni katalog może stać się naprawdę wartościowy? Każdy ma inny pogląd na tą sprawę i coś co dla Ciebie jest "syfiaste" dla kogoś innego będzie OK. Dlatego to sprzedawcy i klienci decydują sami o tym za ile chcą sprzedawać i za ile chcą kupować.

Myślę, że rozwiązaniem problemu, o który tak się awanturujesz jest wprowadzenie oceny katalogów przez użytkowników - każdy użytkownik mógłby samodzielnie ocenić każdy katalog i na tej podstawie wyszłaby jakaś średnia, którą można byłoby później wykorzystać przy konfiguracji grupy w Publikerze. Jak myślisz?

Beata

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #20 dnia: 11 Wrzesień 2014, godz: 14:49 »
(...
To są zupełnie różne rzeczy - tylko część katalogów wymaga przepisanie tokena ręcznie i jeśli skończą się już takie katalogi, to oznacza, że z pozostałymi katalogami program poradzi sobie automatycznie i nie ma sensu przepisywać ich ręcznie. Dlatego takie katalogi mogą się skończyć, a program będzie dalej pracował i wysyłał wpisy.
(...)
Zostałam źle zrozumiana.
Bazy z tokenami + automatyczne to jest mniej niż 140 działających url (wysłane i opublikowane wpisy). Wysłało oczywiście do wielu więcej, ale są to od dawna "nieaktywne" katalogi/strony. W chwili obecnej już nawet nie wysyła wpisów bo się baza skończyła, więc lista ~140 już się nie wydłuży.
kiedy zaczniecie kasować niedziałające precle? kiedy zaczniecie dodawać nowe katalogi?
chyba m.in. za listę działających katalogów użytkownicy wam zapłacili, prawda?

nadal czekam na wyjaśnienie obietnicy (kiełbasy wyborczej):
cytat ze strony Publiker.pl

Po pierwsze, katalogi i precle są poddawane ciągłej ocenie i w przypadku, gdy nie akceptują wpisów lub publikowane wpisy są bezużyteczne z punktu widzenia katalogowania/pozycjonowania, to takie adresy są automatycznie odrzucane. Pierwsza weryfikacja adresów następuje już przy dodaniu adresu katalogu/precla do bazy Publikera. Jeśli katalog/precel nie jest aktywny lub przez dłuższy czas (ustawiany w konfiguracji dodawarki Publiker) nie wykazuje aktywności w publikacji nowych wpisów, to jest odrzucany.

publiker.pl

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #21 dnia: 12 Wrzesień 2014, godz: 11:49 »
Proszę przesłać na email dane dostępu do panelu Publikera, to sprawdzimy to o czym piszesz, bo przy wysyłce wpisów bardzo ważne jest samo ustawienie projektów. Można tak ustawić projekt, że program nie doda wpisu do ani jednego katalogu, więc nie zależy to tylko od bazy katalogów.

radons

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #22 dnia: 16 Wrzesień 2014, godz: 10:22 »
Chcesz poprawy jakości? To powiedz mi jak to zrobić. Jak ustalić granicę i określić, który katalog jest "syfiasty", a który "super"? Dla Ciebie tą granicą będzie PR>2, a dla kogoś innego będzie to liczba zaindeksowanych ston > 0, a jeszcze dla kogoś innego liczba linków wychodzących na stronie głównej katalogu. A jeśli katalog jest całkiem nowy, a właściciel chce o niego dbać i dlatego pobiera wyższą opłatę, ale za kilka tygodni katalog może stać się naprawdę wartościowy? Każdy ma inny pogląd na tą sprawę i coś co dla Ciebie jest "syfiaste" dla kogoś innego będzie OK. Dlatego to sprzedawcy i klienci decydują sami o tym za ile chcą sprzedawać i za ile chcą kupować.

Myślę, że rozwiązaniem problemu, o który tak się awanturujesz jest wprowadzenie oceny katalogów przez użytkowników - każdy użytkownik mógłby samodzielnie ocenić każdy katalog i na tej podstawie wyszłaby jakaś średnia, którą można byłoby później wykorzystać przy konfiguracji grupy w Publikerze. Jak myślisz?

Jeszcze raz powtarzam: nawet jeśli do tej pory byłeś nieświadomy, że 250 subdomen (nie są to nawet domeny) po prostu spamuje i osłabia zamiast wzmacniać pozycje, to teraz jesteś świadomy (podałem jakie te subdomeny i inni podali jeszcze inne). Co więcej możemy dla Ciebie jeszcze zrobić, aby wpłynąć na poprawę jakości?

Myślę, że dobrze wiesz, o czym piszę i nie udawaj niewinnego ...

publiker.pl

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #23 dnia: 17 Wrzesień 2014, godz: 13:36 »
Jeszcze raz powtarzam, że ja nie ustalam cen, robią to tylko właściciele katalogów i ja w to nie mogę ingerować.

Beata

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #24 dnia: 24 Wrzesień 2014, godz: 13:41 »
Proszę przesłać na email dane dostępu do panelu Publikera, to sprawdzimy to o czym piszesz, bo przy wysyłce wpisów bardzo ważne jest samo ustawienie projektów. Można tak ustawić projekt, że program nie doda wpisu do ani jednego katalogu, więc nie zależy to tylko od bazy katalogów.
projekty mam dobrze ustawione. Dla przykładu jeden z projektu (inne są z innych branż więc są bardzo różne).
słowa kluczowe (w kategoriach i podkategoriach):
przewodnik
przewodniki
plaże
turystyka
zabytki
grecja
fotografia
noclegi
wczasy
biura podróży
turystyka i rekreacja
turysty*
*turysty*
hobby*
*hobby
miejscowości
wyjazdy
ciekawe miejsca
serwisy turystyczne
hotele
informacje
wakacje
punkty widokowe
wyloty
wyspy greckie
zdrowy styl życia
aktywność fizyczna
relaks
wyjazdy do grecji
wczasy w grecji
wyloty do grecji
last minute
hotele
biura podróży
agencje turystyczne
all inclusive
luksusowe
luksusowe wakacje
morze
noclegi na świecie
travel
travel guides
guides
regional
europe
grece
greece
hotel
hotels
restaurants
travel weblogs
arts
photography
architecture
museums
recreation
tourism
hobby
rozrywka

Sugerowane nazwy kategorii są podobne,
Wysyłaj wpisy do katalogów/precli:
dla których IP (Indexed Pages) jest większy lub równy 0.
Page rank dowolny, wysyłka po 10-20 wpisów dziennie.
Wysłać też bazę katalogów, do których faktycznie dodało? Baza wyciągnięta bezpośrednio z serwera a nie z panelu publikera.
Tak jak pisałam: po prostu skończyły się bazy katalogów po wysłaniu do ok 140.

KIEDY DODACIE AKTUALNE KATALOGI? NIKT W PUBLIKERZE NIE ZAJMUJE SIĘ ICH WYSZUKIWANIEM? W TAKIM RAZIE ZA CO KAZALI¦CIE SOBIE ZAPŁACIĆ I CZEMU KŁAMIECIE W OPISIE PRODUKTU

« Ostatnia zmiana: 24 Wrzesień 2014, godz: 13:43 wysłana przez Beata »

radons

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #25 dnia: 26 Wrzesień 2014, godz: 20:24 »
Beato! W ten sposób nie dogadasz się z właścicielem Publikera. Takie argumenty, jakie podajesz go nie ruszą. Nawet go nie ruszają moje argumenty, że czerpie niesłuszne korzyści z publikkodów, które zamiast pomagać w pozycjonowaniu, to szkodzą.
Jedyną drogą, jaką można obudzić Publikera jest wystąpienie na drogę sądową w przypadku publikkodów.
Argumenty:
1) akceptacja niskiej jakości płatnych!!!! linków zapleczowych i czerpanie z tego korzyści (nie mam pretensji co do darmowych)
2) brak reakcji na informację i prośbę o wycofanie niskiej jakości płatnych linków zapleczowych (świadomość i premedytacja działania)
3) konieczność wynagrodzenia szkód poniesionych przez stosowanie w/w procederu (wystąpienie o zwrot niesłusznie pobranych pieniędzy wobec Publikera)
4) potrzeba wynagrodzenie materialnych szkód związanych ze spadkiem w wynikach pozycjonerskich (linki z fatalnej jakości stron istotnie obniżają rangę strony pozycjonowanej)

publiker.pl

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #26 dnia: 01 Październik 2014, godz: 15:57 »
Prowadzenie dalej tej dyskusji nie ma sensu. Proszę o przesłanie danych dostępu do panelu - nie otrzymuję. Piszę, że nie ja ustalam ceny za wpisy - nie potrafisz tego zrozumieć. Nie wiem, jak mam to prościej ująć i wytłumaczyć.