Autor Wątek: Publikody - problem  (Przeczytany 5171 razy)

alti

• Newbie
  • *
Publikody - problem
« dnia: 13 Październik 2013, godz: 20:08 »
Utworzyłem grupę do dodawania publikodami

W statystykach wysłanych wpisów otrzymałem 52 informacje

"Wpis nie został wysłany, bo katalog/precel jest uszkodzony - jak zacznie działać poprawnie, to próba wysłania wpisu zostanie ponowiona."

Sprawdziłem - katalogi otwierają się

Proszę o podpowiedź  :(

publiker.pl

• Administrator
  • Hero Member
Odp: Publikody - problem
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Październik 2013, godz: 10:07 »
To, że katalog funkcjonuje, nie znaczy, że w 100% prawidłowo obsługuje PubliKody, być może z czymś jest akurat problem - takie problemy musi usunąć właściciel katalogu, a jeśli nie wie co się dzieje, to może zwrócić się do nas o pomoc.

wodnick

• Sr. Member
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Październik 2013, godz: 18:35 »
Witam.

Niektóre niby są dobre, ale kwiatek na kwiatku:
http://www.coachsoutletonline.org/
- błędy PHP;
- wysypane kodowanie;
a na dole strony... SWLe...

Proponowałbym narzucić jakieś standardy tym którzy chcą na nas zarobić i weryfikować je co jakiś czas.

Z pozdrowieniami,
wodnick

publiker.pl

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Październik 2013, godz: 13:40 »
Ale jak to w praktyce weryfikować? Przy kilku tysiącach katalogów jest z tym problem. Pomyślimy nad tym.

wodnick

• Sr. Member
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Październik 2013, godz: 16:27 »
Witam.

Myślę że trzeba by było zacząć od regulaminu udziału w programie.
Napisać do czego właściciel katalogu jest zobowiązany (sprawność techniczna) pod groźbą utraty części środków, a co jest zabronione (SWLe chociażby).

Z pozdrowieniami,
wodnick

p.s. Znalazłem dwa inne katalogi z SWLami: http://www.speckomp.pl/, http://www.utkampus.net/

publiker.pl

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Październik 2013, godz: 20:48 »
Ciężka sprawa... bo po pierwsze, dodając wpis ręcznie do katalogu i płacąc np. SMSem też nie masz pewności, że katalog jutro nadal będzie działał - ten problem chyba nie jest tak częsty moim zdaniem, bo jednak właścicielom katalogów zależy na tym, żeby katalog funkcjonował prawidłowo.

Po drugie, dodając wpis ręcznie też nie zawsze zauważymy, że katalog używa SWLi, a nawet jak dzisiaj nie używa, to jutro może zacząć.

Weryfikacja ręczna i karanie użytkowników (czyli związana z tym korespondecja emailowa z tłumaczeniami, zarzutami, itd.) - ciężko mi sobie to wyobrazić w praktyce :(

Myślę, że jedyną radą na takie problemy mogłaby być jakaś forma oceny katalogów przez użytkowników - im niższą ocenę miałby katalog tym użytkownicy rzadziej dodawaliby do takiego katalogu wpisy, a tym samym mniejsze byłyby zyski katalogu i to chyba byłby najlepszy sposób.

wodnick

• Sr. Member
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Październik 2013, godz: 22:39 »
Witam.

Hmmm... ale jak dodaję ręcznie do katalogu, albo kupuję multikod, to mogę mieć pretensje do właściciela katalogu/sprzedawcy multikodu.
Tutaj kupuje od Was, a właściciel jak i sam katalog jest dla mnie transparentny.
Płacę, więc i wymagam.

Dlatego to w Waszym interesie jest zadbanie, by do publikodów nie trafiały śmieci.
Inaczej stanie się to kolejną śmieciową bazą publiczną, albo multikodami za 5 PLN kupionymi na Allegro.

Dodam tylko, że inne systemy podobne do publikera, które pośrednicza w sprzedaży wpisów do płatnych katalogów, gęsto się tłumaczą jak coś nie działa albo są wpadki takie jak opisałem :)

Przykład:
1. Kolejne SWLe
imgroup
seoradar

2. Nie działające w tej chwili katalogi, do których było już możliwe dodanie (czytaj, pieniądze trafiły w błoto):
aa2
anielscy
automotyw
bhfs
dd0
dd6
desperat
elokwentny
energiczny
estradowe
granatowy
granatowy
granitowy
jagodowy
karmazynowy
kawowy
kk4
kobaltowy
komunikatywny
krztusiec
kulturalny
miseczka
patynowy
pistacjowy
przedimek
przyjemny
rr4
sp10lomza
starzec
wielkoduszny
woskowy

Celowo wyciąłem końcówki domen, nie ułatwiajmy roboty Wielkiemu Bratu...

Nie wiem jak sprawdzić z automatu SWLe, choć pewnie są jakieś footprinty w kodzie, ale samo sprawdzanie działania serwisów jest banalnie proste.
Poza serwisami online które się tym zajmują, pełno jest softu który to robi, a sam SB ma kilka sposobów żeby to sprawdzić.

Z pozdrowieniami,
wodnick

publiker.pl

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #7 dnia: 17 Październik 2013, godz: 11:26 »
Hmmm... ale jak dodaję ręcznie do katalogu, albo kupuję multikod, to mogę mieć pretensje do właściciela katalogu/sprzedawcy multikodu.
Tutaj kupuje od Was, a właściciel jak i sam katalog jest dla mnie transparentny.
Czyli chodzi Ci o to, aby wiedzieć kto jest właścicielem katalogu, tak? To akurat nie jest problemem, można to łatwo wdrożyć.

...ale samo sprawdzanie działania serwisów jest banalnie proste.
Poza serwisami online które się tym zajmują, pełno jest softu który to robi, a sam SB ma kilka sposobów żeby to sprawdzić.
Nie bardzo rozumiem do czego ma to służyć. Jeśli katalog działa to działa i jest OK, ale jak mam sprawdzić, czy będzie działał za miesiąc? :) Nie znam na to sposobu. Jeśli katalog nie działa, to wpis nie zostanie dodany, a opłata za PubliKod w ogóle nie jest pobierana (oczywiście).

wodnick

• Sr. Member
« Odpowiedź #8 dnia: 17 Październik 2013, godz: 12:42 »
Czyli chodzi Ci o to, aby wiedzieć kto jest właścicielem katalogu, tak? To akurat nie jest problemem, można to łatwo wdrożyć.

Nie, chodzi o to, żeby sprzedawca usługi odpowiadała za jej jakość :)

...ale samo sprawdzanie działania serwisów jest banalnie proste.
Nie bardzo rozumiem do czego ma to służyć. Jeśli katalog działa to działa i jest OK, ale jak mam sprawdzić, czy będzie działał za miesiąc? :) Nie znam na to sposobu. Jeśli katalog nie działa, to wpis nie zostanie dodany, a opłata za PubliKod w ogóle nie jest pobierana (oczywiście).

Chodzi mi raczej o pilnowanie, by do programu nie podłączali się harcownicy, którzy chcą się szybko nachapać.
Czyli o jakość sprzedawanego produktu.
Wystarczy usuwać z bazy publikodów serwisy, które mają często awarie oraz te które podłączają SWLe.

publiker.pl

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #9 dnia: 17 Październik 2013, godz: 19:07 »
OK, dzięki za sugestię, trzeba będzie pomyśleć jak to w praktyce ładnie rozwiązać :)

wodnick

• Sr. Member
« Odpowiedź #10 dnia: 23 Październik 2013, godz: 13:19 »
Kolejny katalog z SWLem i błędami...

unmeinobunkiten

wodnick

• Sr. Member
« Odpowiedź #11 dnia: 24 Październik 2013, godz: 13:59 »
Kolejne uszkodzone katalogi:
energiczny
uznany

Widać że dużo pochodzi z jednej grupy (-owy, -nany).
Chyba można wymóc na właścicielu ich poprawne działanie lub usunąć go z publikodów?

wodnick

• Sr. Member
« Odpowiedź #12 dnia: 27 Październik 2013, godz: 16:15 »
Witam.

I kolejne uszkodzone katalogi, do których czasami udaje się dodawanie.

groszkowy
karmazynowy

Czy Publiker wszczął już jakąś procedurę monitorowania jakości i usuwania lewych grup płatnych katalogów, takich jak moja ulubiona seria "kartoflany", "ziemniaczany", "naogółniedziałający" itp?

Powoli robi się to zdeczko frustrujące...

Z pozdrowieniami,
wodnick

publiker.pl

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #13 dnia: 28 Październik 2013, godz: 10:15 »
Czy Publiker wszczął już jakąś procedurę monitorowania jakości i usuwania lewych grup płatnych katalogów, takich jak moja ulubiona seria "kartoflany", "ziemniaczany", "naogółniedziałający" itp?[/color][/b]
Nie wiem, co mam Ci odpowiedzieć na to pytanie, bo to nie jest takie proste. Mam ręcznie sprawdzać codziennie 4000 adresów i szukać, czy ktoś nie zainstalował SWLa? To jest niewykonalne. Jeśli już, to musi być jakiś automatyczny algorytm, który będzie jakoś oceniał jakość, a to wcale nie jest takie proste jakby się wydawało.

wodnick

• Sr. Member
« Odpowiedź #14 dnia: 28 Październik 2013, godz: 11:52 »
Witam.

SWL to jedno a niedziałające katalogi to drugie.
Weryfikacja katalogów które sprzedajecie musi być, w odróżnieniu od multikodów to Wy dajecie listę katalogów i IMO powinniście też w związku z tym odpowiadać za ich jakość.
Wskazane przeze mnie dwa ostatnie katalogi umożliwiły dodanie wpisu w sobotę, a już podczas kontroli ręcznej w niedziele zamiast strony z wpisem pojawił się adres instalacyjny skryptu Sinooke.

To co można zrobić bez większego problem to:
- sprawdzić, upomnieć lub/i usunąć z Publikera katalogi, które Wam pieczołowicie podaję na tacy od 2 tygodni, ze szczególnym uwzględnieniem grupy groszkowy, jagodowy itp.
- uruchomić skrypt (dostępny chociażby jako moduł SB) który raz albo kilka razy na dobę odpyta wszystkie 4000 katalogów żeby sprawdzić czy działają (header 200) i czy mieszczą się w rozsądnym timeoucie.

W/w działania nie zajmą więcej niż kilka godzin.

Z pozdrowieniami,
wodnick

edit:
Kolejne kwiatuszki...
waleczny - An internal server error occurred. Please try again later.
cdauto - SWL
« Ostatnia zmiana: 28 Październik 2013, godz: 12:06 wysłana przez wodnick »