Autor Wątek: Jak zaktualizować plik intefejsu do nowszej wersji  (Przeczytany 7016 razy)

publiker.pl

• Administrator
  • Hero Member
Jak zaktualizować plik intefejsu do nowszej wersji
« dnia: 03 Lipiec 2013, godz: 19:18 »
Aby zaktualizować plik interfejsu do obsługi PubliKodów należy:
  • pobrać najnowszą paczkę plików interfejsu dla danego rodzaju skryptu katalogu (np. dla SeoKatalogu).
    Paczkę możesz pobrać po zalogowaniu się do panelu PubliKodów w Menu -> Pliki do pobrania.

• przegrać na serwer (tam, gdzie jest Twój katalog) TYLKO plik interfejsu nadpisując stary plik nowym plikiem.
    Jeśli nie używasz domyślnej nazwy pliku interfejsu, to musisz odpowiednio zmienić nazwę wgrywanego na serwer pliku.

UWAGA: nie przegrywamy pliku konfiguracyjnego, ponieważ nadpiszemy hasło dostępu. Nowy plik konfiguracyjny (z nowymi opcjami) możesz przegrać na serwer tylko wtedy, gdy odpowiednio zaktualizowałeś hasło dostępu w pliku konfiguracyjnym.

• Zaplanować ponowne sprawdzenie katalogu, w którym zaktualizowano skrypt interfejsu.
    Aby to zrobić w panelu PubliKodów wejdź w Menu -> Katalogi, zaznacz katalogi, nad listą wybierz operację 'zaplanuj ponowne sprawdzenie parametrów katalogu' i wciśnij 'OK'

« Ostatnia zmiana: 05 Lipiec 2013, godz: 11:40 wysłana przez publiker.pl »

jin

• Newbie
  • *
Odp: Jak zaktualizować plik intefejsu do nowszej wersji
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Lipiec 2013, godz: 13:43 »
>pobrać najnowszą paczkę plików interfejsu dla danego rodzaju skryptu katalogu (np. dla SeoKatalogu).

a skad sie dowiem jaki mam rodzaj skryptu ?
« Ostatnia zmiana: 04 Lipiec 2013, godz: 13:46 wysłana przez jin »

clever

• Newbie
  • *
    • Multikody do mocnych katalogów
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Lipiec 2013, godz: 14:02 »
Powalasz mnie tym pytaniem

Jeżeli skrypt kupiłeś na stronie seokatalogi.pl to jest to skrypt seokatalogu, jeżeli natomiast zakup nastąpił na stronie sinooke.pl to masz skrypt sinooke. Jeżeli nie zakupiłeś swojego skryptu to myślę, że publikody u Ciebie nie zadziałają.
Multikody do kilkunastu grup katalogów http://multikody.org

swirus71

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Lipiec 2013, godz: 14:34 »
Do autora publikera - może by tak "zaszyć" w interfejsie automatyczną aktualizację np z panelu?  - ułatwiłoby to wszystkim działanie ;)

jin

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Lipiec 2013, godz: 14:38 »
zawsze kto pyta nie błądzi :)

czyli chodzi to tylko o skrypt tych multikodów czy całego publikera ?

clever

• Newbie
  • *
    • Multikody do mocnych katalogów
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Lipiec 2013, godz: 14:58 »
Chętnie bym Ci pomógł ale niestety nie bardzo rozumiem Twoje pytanie (każdy ma jakieś ograniczenia). Możesz rozwinąć swoje pytanie: 

czyli chodzi to tylko o skrypt tych multikodów czy całego publikera ?
Multikody do kilkunastu grup katalogów http://multikody.org

publiker.pl

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Lipiec 2013, godz: 16:34 »
Najlepiej zaktualizować zarówno skrypt w swoim katalogu, jak i program Publiker :)

swirus71

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: 04 Lipiec 2013, godz: 19:47 »
Chodzi mi o możliwość automatycznej aktualizacji skryptu (interfejsu) publikodów w katalogach - aktualki publikera są dość rzadkie i jednak to jest do wgrania w 1 miejscu... - interfejs publikodów trzeba wgrać do każdego katalogu - a to jest trochę upierdliwe jakby na to nie patrzeć... szczególnie jeśli tych katalogów masz kilkadziesiąt - kilkaset...

publiker.pl

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #8 dnia: 04 Lipiec 2013, godz: 20:03 »
Koncepcja chyba jest słuszna. A co sądzą o tym pomyśle inni? :)

zdzicho

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: 04 Lipiec 2013, godz: 22:12 »
Inni w mojej osobie popierają słuszność tej koncepcji.

Jakakolwiek metoda umożliwiająca zrobienie tego "jednym kliknięciem" będzie super. Nawet jeśli przygotowanie do uruchomienia takiej funkcji byłoby czasochłonne (wgranie jakiegoś skryptu do każdego katalogu? poustawianie dostępów ftp?, itp.) to i tak będzie to jednorazowa operacja.

No i oczywiście popieram przy okazji koncepcję uruchomienia obsługi innych skryptów...

swirus71

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: 06 Lipiec 2013, godz: 22:19 »
Co do ustawiania dostępów - nie jest konieczne jeśli serwer jest odpowiedni i właściwie napisze się skrypt - wiem bo mam soft który sam się aktualizuje na stronach zapleczowych i nie wymaga dostępów FTP itd...

Więc zasadniczo powinno się to ograniczyć tylko do wgrania nowych plików. Jednak dla serwerów które nie będą miały takiej możliwości powinna być metoda alternatywna  np przez podanie danych FTP-a. Choć uważam że to akurat jest ostateczność - 99% serwerów spokojnie obsłuży aktualizację bez podawania danych dostępowych.

W każdym razie taka łatwa aktualizacja skryptów z pewnością ułatwi i przyspieszy wdrażanie w przyszłości nowych funkcji związanych z publikodami.

Co do aktualizacji samego publikera tez mam pewien postulat - w sumie to chyba nie będzie aż takie trudne do napisania przy okazji:
Aktualizacja publikera 1 klikiem z panelu - myślę że można to zrobić - skrypt pobiera paczkę z serwera - lub wręcz jak pojawia się aktualizacja to ją po prostu pobiera - po zalogowaniu informuje że ma nowszą wersję gotową do instalacji i pyta czy zaktualizować. Jak tak to blokuje crona, rozpakowuje, robi aktualke, srząta pliki tymczasowe, odblokowuje crona i melduje o zakończeniu działania.

I na koniec jeszcze jeden pomysł - pobieranie z panelu publikodów listy własnych katalogów i dodawanie do nich bezpłatne - uprości to też życie tym co mają dużo katalogów a jednocześnie sami katalogują.

Jednak jeszcze nie koniec, postulat odnośnie samych wpisów - bo widzę że czeka mnie sprzątanie grupy publikody...

Niestety ludzie używają seokatalogów do podlinkowywania spamu, precli itd - przeglądając pobieżnie ostatnie wpisy znalazłem wpis linkujący do precla: s282596616.websitehome.co.uk/2013/06/01/sklep-elektryczny/

Może jednak warto wprowadzić funkcje moderacji wpisów z poziomu panelu i zablokować podlinkowywanie wpisów? W końcu skoro interfejs potrafi dodać wpis do swojej grupy to co za problem żeby w panelu była ikonka "X" pozwalająca dany wpis usunąć.

pyzdera

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: 08 Lipiec 2013, godz: 19:17 »
Popieram automatyczne aktualizacje, albo choćby automatyczne generowanie plików do wysłania na podstawie wcześniej ustawianych parametrów (prefix plików, kodowanie i hasło)
@jin - chodzi o skrypt katalogu w którym chcesz sprzedawać kody.

swirus71

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: 21 Lipiec 2013, godz: 00:00 »
i jak tam prace nad automatycznymi aktualizacjami skryptu publikodów?

publiker.pl

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #13 dnia: 22 Lipiec 2013, godz: 09:54 »
To nie jest jakaś pilna sprawa, więc nie pracujemy nad tym. Są inne ważne rzeczy do zrobienia na razie.

bomikas

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: 23 Lipiec 2013, godz: 08:22 »
A nad czym teraz pracujecie jak można zapytać?