Autor Wątek: Komunikaty: Zaczyna brakować tekstów wysyłanych do precli w tej grupie  (Przeczytany 7220 razy)

publiker.pl

• Administrator
  • Hero Member
Poniższy opis dotyczy komunikatu:
UWAGA: Zaczyna brakować tekstów wysyłanych do precli w tej grupie. Dla X precli brakuje tekstów, więc wysyłanie do nich wpisów dla tej grupy zostało całkowicie wstrzymane. Dodaj nowe teksty do grupy, a następnie użyj przycisku, aby odblokować wysyłanie tekstów do tych precli.

Jest to komunikat, nie jest to błąd. Komunikat ten może występować, gdy w ustawieniach aktualnie używanego generatora tekstu została zaznaczona opcja 'wysyłaj pojedynczy tekst tylko jeden raz do precla'. Komunikat oznacza, że dla X precli skończyły się dostępne teksty i nie ma co do nich wysyłać.

Przykład:
Przyjmijmy, że mamy 100 precli, do których chcemy wysłać wpis oraz przygotowaliśmy 1 tekst. W tym miejscu warto zwrócić uwagę, że tekst zawierający synonimy nadal traktowany jest jako pojedynczy tekst bez względu na liczbę możliwych kombinacji synonimów - to cały czas ten sam jeden tekst. Jeśli ten tekst zostanie wysłany do pierwszego precla z listy, to dla tego konkretnego precla nie mamy już innych tekstów, które moglibyśmy wysłać - w takiej sytuacji pojawi się omawiany komunikat informujący o tym, że dla tego precla wysyłka wpisów została zablokowana - tylko dla tego precla, a zatem wysyłka wpisów do innych precli odbywa się nadal.

UWAGA:
Pod komunikatem jest przycisk 'Tak, dodałem nowe teksty - odblokuj' - jeśli użyjesz tego przycisku, mimo tego, że nowe teksty nie zostały dodane, to spowoduje to, że wysyłanie wpisów dla grupy może być blokowane przez program (opcja 'Linkuj z precli' może zostać wyłączona). Dlatego bardzo ważne jest, aby nie używać tego przycisku, jeśli nie dodało się nowych tekstów.

Rozwiązanie:
Dodaj nowe teksty do grupy lub wyłącz opcję 'wysyłaj pojedynczy tekst tylko jeden raz do precla' w ustawieniach generatorów grupy (Menu -> Projekty -> Zarządzaj grupami -> Generatory).

Zobacz również:
Grupy: Linkuj z precli
Teksty: Generatory tekstu
« Ostatnia zmiana: 02 Październik 2011, godz: 20:00 wysłana przez publiker.pl »

ragnar23

• Sr. Member
Odp: Komunikaty: Zaczyna brakować tekstów wysyłanych do precli w tej grupie
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Styczeń 2012, godz: 14:01 »
wydaje mi się, że powinna być opcja wyłączenia lub wstrzymania tego komunikatu, bo aktualnie wysyłka precli idzie sobie jako tako, a mnie publiker spamuje dziennie kilkunastoma mailami z danej grupy że brakuje tekstów... trochę irytujące

publiker.pl

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Styczeń 2012, godz: 12:28 »
Te emaile chyba nie mają większego związku z tym komunikatem. Prawdopodobnie rzeczywiście czegoś brakuje, więc warto spojrzeć w zawartość emaila i sprawdzić, czy może rzeczywiście warto dodać jakiś tekst.

Rafal

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Styczeń 2012, godz: 09:26 »
Jest to rzeczywiście denerwujący komunikat i trochę niezrozumiały. Zakładając, że w bazie jest setki precli do których możemy dodać wpis, to czemu program (posiadając 1 artykuł do linkowania z precli) próbuje dodawać go z powrotem od początku do tych samych precli do których już dodał artykuł? Przecież powinien dodawać artykuł do nowych precli i taki komunikat nie powinien się pojawiać? No chyba, że byłaby opcja: dodaj artykuł tylko do 200 precli - wtedy jak skończą mu się 200 precli to powinien pojawić się ten komunikat, by dodać artykuł do kolejnych 200 precli??

Druga sprawa to właśnie po pojawieniu się omawianego komunikatu, dodałem mu nowy artykuł do linkowania z precli i nie minął tydzień i znów pojawił mi się ten komunikat o braku artykułów. Dziś zamierzam dodać kolejny artykuł w tej grupie do linkowania z precli - zobaczymy co będzie dalej.
Czy ten artykuł trzeba dodać w tym miejscu: Teksty pełne - Teksty - Dodaj nowy tekst (więcej opcji) - wybieram opcje "linkowania z precli" i Dalej Czy to w tym miejscu należy dodać nowy tekst długi aby publiker miał nowy tekst do tego komunikatu???

A tak na marginesie to PUBLIKER sprawdza się SUPER !!!!!!!!!!!!!!!

publiker.pl

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Styczeń 2012, godz: 13:42 »
Jest to rzeczywiście denerwujący komunikat i trochę niezrozumiały. Zakładając, że w bazie jest setki precli do których możemy dodać wpis, to czemu program (posiadając 1 artykuł do linkowania z precli) próbuje dodawać go z powrotem od początku do tych samych precli do których już dodał artykuł?
To jest tylko komunikat dla użytkownika - to nie jest błąd. Ten komunikat pojawia się tylko wtedy, gdy zaznaczona jest opcja Menu -> Projekty -> Zarządzaj grupami -> Generatory -> wysyłaj pojedynczy tekst tylko jeden raz do precla.

Jeśli przykładowo w bazie mamy 100 precli o adresach P1, P2, P3..., P100 i mamy przygotowany tylko 1 tekst, to taki komunikat pojawi się już po dodaniu tego tekstu do pierwszego precla - to zrozumiałe, bo skoro mamy tylko jeden tekst i wysłaliśmy go już do P1, to do tego precla nie mamy już co wysyłać. A zatem w takiej sytuacji pojawi się komunikat, że dla 1 precla brakuje tekstów.

To nie oznacza, że wysyłka została całkowicie wstrzymana. Wysyłka jest nadal przeprowadzana, bo mamy jeszcze 99 innych precli, do których możemy wysłać nasz tekst.

Rafal

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Styczeń 2012, godz: 21:32 »
Acha, czyli do kolejnych precli wysyła ten pierwszy artykuł.

A wytłumacz dokładniej co się dzieje, jeżeli wyłączymy opcję: wysyłaj pojedyńczy teks tylko raz do precla. Publiker bedzie wysyłał ponownie ten pierwszy tekst po kilka razy do tych samych precli?

Denerwujące są jeszcze te maile które Publiker wysyła automatycznie po pojawieniu się omawianego komunikatu. Dziś jak przyszedłem do pracy miałem 220 emaili  w skrzynce odbiorczej, że skończyły sie teksty dla jednej z grupy. Czy to można jakoś ominąć, żeby nie rozsyłał tych maili. Bo jeżeli mimo komunikatu o braku tekstów, cały program i tak działa poprawnie, to te wszystkie maile wysyłane przez publikera dzień po dniu zaśmiecają tylko skrzynkę?

Ciekawa sprawa, mimo że mam w publikerze 7 projektów, to tylko z jednego z tych projektów dostaję juz po raz trzeci informację o braku tekstów? Jak to można wyjaśnić? Mimo, że wszystkie projekty powstały w miarę tym samym czasie i posiadają identyczne parametry co do dodawania wpisów?

Rafal

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Styczeń 2012, godz: 14:43 »
No i właśnie po dodaniu kolejnego tekstu, już dziś znów wyskakuje mi omawiany komunikat. Dzieje się tak tylko w jednym projekcie?

publiker.pl

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #7 dnia: 23 Styczeń 2012, godz: 15:56 »
Tak, jest to możliwe - opisałem to w poprzedniej odpowiedz. A dlaczego tylko w jednej grupie tak się dzieje? Bo może w innych grupach masz ustawiony inny sposób wyboru precli, do których są wysyłane wpisy. Najprawdopodobniej w tej grupie masz ustawione wybieranie precli według Indexed Pages - w takim wypadku jest najmniejsza losowość kolejności.

ragnar23

• Sr. Member
« Odpowiedź #8 dnia: 30 Styczeń 2012, godz: 21:26 »
Jakkolwiek podsumowując i rozumiejąc ideę tego komunikatu - chciałbym aby była jakaś możliwość tymczasowego wyłączenia tych powiadomień drogą mailową. Chce aby dany tekst był wysłany 700 razy i jak zostanie wykorzystany 700 razy to wtedy dostaje mail, że brakuje tekstów.... nie interesuje mnie fakt, że brakuje tekstu do precla do którego już kiedyś wysłałem... interesuje mnie to że zostało wysłanych tyle i tyle i że własnie limit został osiągnięty albo że skończyła się lista precli.

tez ostatnio obudziłem się rano ze skrzynką z licznikiem 225 maili tego typu - tylko z jednej grupy :/

publiker.pl

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #9 dnia: 31 Styczeń 2012, godz: 10:47 »
Komunikat, który jest w temacie tego wątku jest tylko komunikatem widocznym w panelu administracyjnym Publikera pod nazwą grupy na liście grup. Komunikat ten wskazuje, że dopiero zaczyna brakować i wkrótce mogą się skończyć. Jeśli przychodzi powiadomienie na email i wyłącza się linkowanie z grupy, to znaczy, że teksty już się skończyły i nie ma co wysyłać. Jeśli nie chcesz, aby linkowanie wyłączało się w razie braku tekstów, to musisz wyłączyć opcję Menu -> Projekty -> Zarządzaj grupami -> Generatory -> wysyłaj pojedynczy tekst tylko jeden raz do precla.

ragnar23

• Sr. Member
« Odpowiedź #10 dnia: 31 Styczeń 2012, godz: 11:11 »
nijak się to ima rzeczywistości...

w panelu mam napisane:

UWAGA: Zaczyna brakować tekstów wysyłanych do precli w tej grupie. Dla 827 precli brakuje tekstów, więc wysyłanie do nich wpisów dla tej grupy zostało całkowicie wstrzymane. Dodaj nowe teksty do grupy, a następnie użyj przycisku, aby odblokować wysyłanie tekstów do tych precli.
Pamiętaj, aby najpierw dodać nowe teksty, a dopiero po tym użyć przycisku. [?]

Dzisiaj wysłanych 13... wczoraj wysłanych 16... na planowanych 60 (co już pomijam), ale to pewnie dlatego że z nieuzasadnionych przyczyn Publiker na siłe chce dodać tekst do precla w którym już go dodał... precli aktywnych w bazie = 8429

Ani razu jeszcze nie dostałem informacji że sie skonczyły w tej grupie :/ a maile sie zbieraja... po nocy kolejne 150... o treści :

Komunikat z instalacji Publikera pod adresem:
---------------------------------------------

Teksty częściowe - nie można wygenerować odpowiedniego TEKSTU

Brak tekstu spełniającego warunki:
opublikowany, przeznaczony do linkowania, tekst normalnej długości (długi), przeznaczony do publikacji w preclach

--------------------

Dodatkowe informacje, które mogą pomóc w uzupełnieniu danych potrzebnych do prawidłowego wysyłania wpisów:

Kontrola 'wysyłaj pojedynczy tekst tylko jeden raz do precla': TAK

Projekt: ************
Grupa: ************
ID grupy: 183

Adres URL, dla którego przygotowywano wysłanie wpisu: ************
ID adresu URL: 153618

Adres docelowego precla: http://www.4alarm.pl/
ID docelowego precla: 46579
« Ostatnia zmiana: 31 Styczeń 2012, godz: 11:14 wysłana przez ragnar23 »